ثبت برند زعفران : مراحل ثبت برند زعفران شرایط ثبت برند زعفران مدارک ثبت برند زعفران کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا توضیح میدهند ایرانیان ضمن صدور زعفران به بسیاری از نقاط جهان، خواص آن را به یونانی ها و رومی ها، چینی ها واقوام سامی، از جمله عرب ها معرفی کردند. نخستین زعفران کاری به وسیله ایرانیان تبعید شده توسط معاویه در نواحی شام دایر شد. سپس کاشت زعفران در شمال آفریقا و اندلس رواج یافت. مستندات تاریخی تاریخچه زعفران بیانگر این واقعیت است که ایرانیان از روزگاران کهن به زر و زعفران علاقه و توجه زیاد داشته اند، به طوری که در جشن ها و سرورها و مجالس و نشاط مانند عروسی ها و اعیاد، استقبال از بزرگان و زائران زر و زعفران نثار قدم ها می کردند.
زعفران به جهت بو و رنگ زرد خاصی که دارد، به وفوردرغذاها به ویژه همراه با برنج، صنایع شیرینی سازی، داروسازی و صنایع دیگر به مصرف میرسد.
زعفران گیاهی است که محصول آن به دو صورت تر و خشک در همان ابتدای دوره رشد و نمو قابل برداشت و فروش است. ایران ، بزرگ ترین تولیدکننده زعفران دنیا با ۹۵ درصد کل تولید این محصول ارزشمند است. ۴۱ کشور در کره زمین خریداران طلای سرخ ایران هستند . از این رو ، ثبت برند زعفران از  الزامات اساسی جهت شروع فعالیت در این زمینه می باشد.در واقع، ثبت برند تضمین می کند مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند .مشتری به محض ملاحظه ی علامت می داند که این محصول متعلق به کارخانه یا تجارتخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد و بدین ترتیب،با ثبت برند شرایط مناسبی برای مصرف کنندگان به وجود می آید .
با توجه به آن که مقدار قابل ملاحظه ای از تولید این محصول صادر می گردد و ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادرکننده زعفران در دنیا مطرح است، گسترش صادرات زعفران با توجه به مزیت نسبی این محصول و ارز آوری قابل توجه آن دارای اهمیت فراوان است. داشتن یک برند خوب و معتبر نیز می‌توانند در این زمینه نقش بسیار مهمی را ایفا کند.
قابل توجه است، ثبت علامت تجاری یا برند مستلزم آگاهی و دقت بالایی است و فرد متقاضی باید با نحوه انتخاب نام تجاری مناسب با نوع فعالیت شرکت یا سازمان خود، روش صحیح تکمیل اظهارنامه علامت و همچنین انتخاب طبقات کالا و محصولات مورد نیاز خود آشنایی کامل داشته باشد.

مراحل ثبت برند زعفران

مراحل ثبت برند زعفران توسط متقاضی : گام اول رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک لازم برای  ثبت برند را از طریق همین سامانه آپلود کنید  و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز نمایید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند صادر می شود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند به سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir    مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند زعفران توسط موسسه حقوقی فرداد رسا : گام اول مشاوره ای حقوقی و همه جانبه در این زمینه می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت میخواهید را در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما  موظف هستید این مدارک را ظرف مدت زمان معین در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی ثبتی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم و تکمیل  تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند را دریافت می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی دونوبت  ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود.

نحوه ثبت برند زعفران

به جهت ثبت برند زعفران ابتدا باید بسته به نوع فعالیت از اتحادیه و یا وزارت صنایع جهت اخذ جواز اقدام کرد زیرا جهت ثبت برند  نیاز به جواز فعالیت دارید سپس باید به سامانه ثبت برند و علامت تجاری  مراجعه شود و پس از آن باید با ورود اطلاعات متقاضی برند و نمونه برند و همراه کردن مدارک با ثبت نام آنلاین اظهارنامه ثبت برند زعفران به ثبت برسد و پس از بررسی کارشناسی چنانچه ثبت اظهارنامه انجام شد باید اصل مدارک ارسال شود برای مرجع ثبت برند و سپس چنانچه تایید مدارک هم در سایت و پیامک  ابلاغ شد ( منظور از سایت همان سامانه ثبت علائم تجاری است ) باید جهت اخذ نامه مکانیزه و چاپ روزنامه رسمی نوبت اول و دوم با یک ماه فاصله اقدام گردد.و در نهایت حضورا  گواهی ثبت برند با اعتبار ده ساله و قابل تمدید برای شما صادر گردد.

بنابراین مراحل ثبت برند زعفران به ترتیب عباتند از:

تمامی مراحل ثبت برند یا علامت تجاری به صورت اینترنتی انجام می شود، که در ذیل به این مراحل اشاره می کنیم.
ـ ابتدا وارد سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی” ” http://ip.ssaa.irشوید. و از آنجا به قسمت اداره ثبت علائم تجاری وارد شوید و تقاضای ثبت اظهارنامه علامت را کامل کنید.
ـ بعد از پر کردن اظهارنامه، کد رهگیری از طریق سیستم به شما داده می شود و سپس باید نسبت به پرداخت الکترونیکی هزینه اظهارنامه اقدام نمایید.
ـ در صورت کامل بودن مدارک و تکراری نبودن علامت مورد درخواست به آدرس ایمیل شما، ایمیلی مبنی بر بلامانع بودن ثبت علامت ارسال می شود و گاهی ممکن است از طریق پیامک نیز به شما اطلاع رسانی شود.
ـ چنانچه نقصی در مدارک باشد برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود، در صورتی که ثبت علامت تجاری بلامانع باشد از طریق ایمیل یا پیامک، بلامانع بودن ثبت علامت به شخص یا نماینده او ابلاغ می شود و نامه پیش نویس آگهی روزنامه رسمی ضمن آن ارسال می شود. بعد از روز تحویل مدارک، به سایت مراجعه و درقسمت خلاصه پرونده با ابلاغی که اداره ثبت علامت برای روزنامه رسمی زده است وارد سایت روزنامه رسمی بشوید وهزینه نشر آگهی را بپردازید. پس از سپری شدن این مراحل درگام نهایی باید با دردست داشتن پرینت نامه آگهی تقاضانامه آگهی تقاضای ثبت، که بار اول اداره ثبت به شما ابلاغ کرده است به اداره ثبت علامت مراجعه و با تحویل و دادن رسید دریافت، نسخه ای فیزیکی علامت ثبت شده خود را تحویل بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند زعفران  عبارت است از :

مدارک شناسایی شخص به همراه جواز و یا مدارک شناسایی مدیر عامل و مدارک ثبت شرکت به همراه مجوز فعالیت
۱- مدارک مثبت هویت متقاضی
الف) اشخاص حقیقی:کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
۲- مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ….) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
۳-۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
۴- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
۵- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
۶- استفاده از حق تقدم:چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر ۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
۷- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
۸- تکمیل دو نسخه اظهارنامه علامت

مدت زمان لازم برای ثبت برند زعفران ۳۵-۴۰ روز کاری می باشد.

در هر کدام از مراحل ثبت برند زعفران در صورت برخورد به هر مسئله و یا ابهامی می توانید از مشاوران موسسه حقوقی فرداد ثبت راهنمایی بخواهید.
هزینه ثبت برند زعفران
هزینه ثبت برند زعفران بر اساس اینکه در چه تعداد طبقاتی به ثبت می رسد متفاوت است . منظور از طبقه همان صنف شغلی است ، مثلا” هزینه ثبت برند زعفران در  طبقه مربوط به این محصول کمتر از هزینه ثبت آن در طبقات تبلیغات و یا توزیع و بسته بندی می باشد زیرا این طبقات جداگانه هستند و اداره مالکیت برای هر ضافه طبقه جهت حمایت از برند ده ساله در آن طبقه هزینه اضافه دریافت می کند بنابراین با توجه به افزایش تعرفه دولتی هزینه ثبت برند نیز ممکن است افزایش یابد.

از مشاوره رایگان ثبت برند زعفران موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.