8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

مدارک لازم جهت ثبت برند

موسسه فرداد رسا > ثبت  > مدارک لازم جهت ثبت برند

مدارک لازم جهت ثبت برند

مدارک ثبت برند

مدارک لازم جهت ثبت برند  :واژه برند در جامعه ما و زبان فارسی به محصول یا خدمتی گفته می‌شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برندهای دلخواه آنهایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آنها حس مالکیت داشته باشند.مطمئنا بارها شنیده‌اید که ” این مارک یا برند محبوب من است”. در واقع برندی دارای قدرت است که بتواند هیجان و عواطف مصرف‌کننده را برانگیخته و مشتری بتواند به آن اعتماد کند.پس یکی از مهمترین اقدامات هر شرکت، پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می‌توان به جذابیت، الهام بخش بودن، تک بودن، تناسب، جایگاه و…. اشاره کرد. (مدارک لازم جهت ثبت برند)
از مهمترین عناصر بازاریابی و موفقیت در یک سازمان، نشان تجاری یا همان Brandبوده که معرفی کننده یک سازمان یا شرکت با همه ابعادش است. در واقع یک برند معرفی کننده کالاها، خدمات و اهداف شرکت شما بوده و آن را در ذهن بیننده، مشتری و مصرف کننده به تصویر در می‌آورد.
اولین قدم در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد شتاب می‌بخشد
علامت تجاری ( برند ) به دو نوع حقیقی و حقوقی به ثبت می رسد. بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز آن  تفاوت است.
برای شخص حقیقی همه ی مدارک باید به نام شخص و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد و  در مدارک لازم برای شخص حقوقی تمام  مدارک ومجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه ی مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد.(مدارک لازم جهت ثبت برند)
مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند به قرار ذیل است :
الف) مدارک ثبت برند برای شخص حقیقی:
۱٫ مدارک مثبت هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
۲٫ کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۳٫ کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)(مدارک لازم جهت ثبت برند)
۴٫ نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
ب) مدارک ثبت برند برای شخص حقوقی:
۱٫ مدارک مثبت هویت مدیر عامل شرکت ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
۲٫ کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۳٫ ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و …(مدارک لازم جهت ثبت برند)
۴٫ کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۵٫ ده نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
۶٫ در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.(مدارک لازم جهت ثبت برند)
۷٫ استفاده از حق تقدم : در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم ( حداکثر ۶ ماه ) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
۸٫ نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
۹٫ رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی(مدارک لازم جهت ثبت برند)
الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ ریال  و برای اشخاص حقوقی ۴۰۰٫۰۰۰ ریال
ب) معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه ای ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس می بایست به شماره حساب ارزی بانک ملی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد.(مدارک لازم جهت ثبت برند)
نکته:  تسلیم اظهارنامه علامت تنها از طریق فایل الکترونیکی امکان پذیر بوده و متقاضیان ثبت علامت می توانند از طریق آدرس http://ip.ssaa.ir  اظهارنامه خود را تسلیم اداره علامت نمایند.
شما در صورت نیاز به هرگونه راهنمایی و یا مشاوره در زمینه ثبت برند و مدارک لازم جهت ثبت برند خود می توانید به کارشناسان کارآزموده موسسه فرداد رسا تماس بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی