ثبت شرکت پیمانکاری : مراحل و هزینه ثبت شرکت پیمانکاری سهامی خاص و مسئولیت محدود با کارشناسان ثبت شرکت موسسه فرداد رسا همراه شوید .
ابتدا میبایست شرکا تصمیم بگیرند که شرکت مسئولیت محدود ثبت نمایند یا شرکت سهامی خاص . توصیه ما به موکلین اینست که ثبت شرکت سهامی خاص مناسبتر میباشد . به این دلیل که مناقصه گذار اعتبار بیشتری برای شرکتهای پیمانکار سهامی خاص قائل است . علت این اعتبار بسیار واضح است چون این نوع شرکتها سرمایه اعلامیشان اظهاری نمیباشد (برعکس شرکتهای مسوولیت محدود) و باید ۳۵% سرمایه در هنگام ثبت و ۶۵% باقی مانده سرمایه در عرض یکسال در حسابی واریز گردد .ضمنا شرکتهای سهامی خاص نیاز به رسیدگی بیشتری دارند چون هر سال بازرسین شرکت سهامی خاص و هر دو سال مدیران و هیات موسس این نوع شرکتها باید تمدید گردند . از این نظر برای این شرکتها میتوان دوره حیات در نظر گرفت . ضمنا هر سال بازرسین و هیات مدیره تشکیل جلسه میدهند تا ترازنامه سالیانه شرکت را در جلسه ای بررسی نمایند . در نتیجه این شرکتها همواره تحت کنترل میباشند . نقش بازرس را نیز نمیتوان در شرکتهای سهامی خاص نادیده گرفت .نقش آنها در کتاب قانون تجارت بطور واضح بیان شده است . البته در مقاله ای جداگانه به بررسی نقش بازرسین خواهیم پرداخت . در نتیجه میتوان گفت برای شرکتهای پیمانکار ثبت شرکت سهامی خاص  ارجحیت بیشتری دارد.  پس از انتخاب نوع شرکت باید موضوع فعالیت را تعیین نمود.
انواع شرکت پیمان کاری در آیین نامه معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری به ۱۱ گروه اصلی تقسیم گردیده است که عبارتند از: ساختمان – راه و ترابری – صنعت و معدن – تاسیسات و تجهیزات – کشاورزی – آب – مرمت آثار باستانی – کاوش های زمینی- ارتباطات- نفت و گاز – نیرو

مراحل ثبت شرکت پیمانکاری

– تحویل مدارک به اداره ثبت توسط وکلا
– تعیین نام شرکت و تایید آن پس از ۴ روز
– در صورتی که نام مورد نظر تایید نشد با هماهنگی موکل نام آن اصلاح شده و در همان روز تایید می شود
– دریافت پرونده تایید شده از اداره ثبت و ارسال آن به موکل جهت باز کردن حساب بانکی به نام شرکت
– تحویل فیش و نامه پلمپ شده بانک توسط موکل به دفتر ثبت
– در صورت مجوزی بودن موضوع، مجوز آن باید توسط اداره ثبت تایید شود (موارد زیر فقط برای شرکت های پیمانکاری سهامی خاص می باشد)
– از زمان شروع پروسه به مدت ۷ روز کارهای دفتر نویسی انجام می شود
– پس از دفتر نویسی به مدت ۳ تا ۵ روز شماره ثبت و آگهی تاسیس را دریافت خواهید کرد
– پس از آگهی تاسیس به مدت ۱۵ روز روزنامه رسمی را دریافت خواهید کرد

شرایط تاسیس شرکتهای پیمانکاری سهامی خاص

۱-حداقل ۳ نفر عضو و دو نفر بازرس که نمی توانند از اعضا باشند.
۲-حداقل ۳۵ درصد سرمایه اولیه شرکت را نزد یکی از بانکهای کشور سپرده گذاری شود
۳-حداقل سرمایه برای شرکت صد هزار تومان می باشد.
مدارک ثبت  شرکت ساختمانی سهامی خاص :
۱-کپی مدارک شناسایی : کارت ملی  – شناسنامه
۲-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
۳-امضای اقرار نامه
۴-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
تنظیم وکالتنامه بنام وکیل برای دریافت مجوز
۱-کپی مدارک شناسایی : کارت ملی  – شناسنامه
۲-اصل گواهی عدم سوء پیشینه
۳-امضای اقرار نامه
۴-مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود

۱- اعضای شرکت حداقل ۲ نفر
۲-سرمایه لازم حد اقل یک میلیون ریال
۳-تعهد یا پرداخت کل سرمایه
۴-مدت زمان ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود
پروسه زمانی برای ثبت شرکت پیمانکاری با مسئولیت محدود حدود یک ماه می باشد (در حالت عادی)
ثبت فرداد برای اخذ گرید شرکت پیمانکاری در تهران به شما مشاوره تخصصی راه اندازی کسب و کار و راهنمای مرحله ای ثبت شرکت و اخذ گرید می دهد
رتبه بندی پیمانکاران : بررسی میزان توانایی شرکت بر اساس سوابق، اعضای آنها، تجربه کاری و توان مالی می باشد. رتبه بندی شرکت ها در ۱۱ رشته معرفی شده و در پایه های ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۵ صورت می گیرید که کمترین رتبه ۵ و بالاترین ۱ می باشد.
طبق ماده ۴۸ قانون مالیات های مستقیم مراجعه به دارایی جهت پرداخت دو در هزار سرمایه اولیه شرکت بابت حق تمبر الزامی است.
پلمپ دفاتر شرکت ظرف یک ماه از تاریخ ثبت الزامی است.
سالیان ثبت به عنوان یکی از شرکتهای تخصصی ثبت شرکت و اخذ رتبه بندی شرکتهای پیمانکاری قعالیت می کند  و می تواند ثبت شرکت پیمانکاری شما را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.
حداقل مدارک لازم جهت اخذ رتبه ۵ گرید پیمانکاران داشتن یک شرکت ثبت شده در سازمان ثبت شرکت ها و حداقل دو سوم اعضای هیات مدیره باید دارای مدرک لیسانس فنی باشد.
هیات مدیره یا باید یک نیروی فنی و مهندسی با حداقل ۷ سال سابقه مستند بیمه ای و یک نفر نیروی فنی مهندسی بی سابقه باشد و یا حداقل ۲ نفر نیروی فنی مهندسی هر کدام با حداقل ۳ سال سابقه بیمه ای باشند.

مشاوره ثبت شرکت

قبل از اینکه شرکت به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند و در بسیاری از موارد ثبت شرکت پیمانکاری  به تعویق می افتد که ضرر آن متوجه شرکت و موسسان می شود. حال اگر شرکت ها با مشاور حقوقی ثبت شرکت پیمانکاری  مشورت کنند، در زمان ثبت شرکت با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد و تمامی مراحل اداری توسط او انجام می شود. در برخی از کمپانی های بزرگ، چندین مشاور حقوقی به صورت تیمی با یکدیگر کار می کنند.
کارشناس ثبت شرکت موظف است تا به اداره ثبت شرکت ها مراجعه کند و ابتدا تمامی مدارک مورد نیاز را تهیه کند. سپس مجددا به اداره ثبت شرکت مراجعه کرده و اسناد را به اداره ثبت تحویل می دهد. مشاور حقوقی ثبت شرکت پیمانکاری می تواند از سوی مدیر یا موسسان شرکت وکیل و نماینده باشد که در این صورت باید وکالتنامه را در تمامی مراحل ثبت شرکت پیمانکاری به همراه داشته باشد. در صورتی که مدارک ناقص باشند، مشاور حقوقی موظف است تا برای تکمیل آنها اقدام کند.
پس از اینکه ثبت شرکت پیمانکاری به اتمام می رسد، این بار نوبت به اخذ کد اقتصادی است که مشاور حقوقی برای دریافت آن به اداره مالیات مراجعه می کند. دریافت کد اقتصادی با طی کردن مراحل اداری آن انجام می شود که به دلیل تسلط مشاور حقوقی بر امور اداری، این کار سریعتر صورت می گیرد.
شما عزیزان می توانید به منظور مشاوره در زمینه ثبت شرکت پیمانکاری با موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید و از تجارب و اطلاعات کارشناسان و مشاوران حرفه ای این موسسه بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری به طور کلی به موضوعات و موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند در تغییر هزینه ثبت شرکت تاثیر گذار باشد . به عنوان مثال سرمایه شرکت که به طور میانگین حداقل سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص ، ثبت شرکت مسئولیت محدود  که از عمده موارد ثبتی در کشور ایران می باشد یک میلیون ریال می باشد اما هر مقدار این سرمایه بالاتر باشد ، بر میزان هزینه ثبت شرکت پیمانکاری  نیز تاثیر مستقیم دارد .  هر یک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند.

برای ثبت شرکت با کارشناسان موسسه فرداد رسا تماس بگیرید ک

مطالب مرتبط :

اخذ گرید پیمانکاری

اخذ گرید مشاور

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.