ثبت شرکت سهامی خاص چیست ؟ : شرکت سهامی خاص شرکتی است که با حداقل ۳ نفر سهامدار و ۲ نفر بازرس که یکی بازرس اصلی و یکی بازرس علی البدل می باشد تشکیل می گردد.در شرکت سهامی خاص اعضاء هیئت مدیره حداقل از ۲ نفر تشکیل می شود.درشرکت سهامی خاص سهامداران می بایست زمان تاسیس ۳۵% از کل سرمایه شرکت خود را در حساب شرکت در شرف تاسیس واریز نمایند که در حساب شرکت در شرف تاسیس در یکی از بانک های کشور افتتاح نمایند .
نکته ۱:سهامداران می توانند پس از به ثبت رسیدن شرکت ۳۵% واریزی خود را ازبانک مربوطه برداشت نمایند.
نکته ۲:بازرسین شرکت به هیچ عنوان نباید با هیچ یک از اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند .
سهامداران و اعضاء هیئت مدیره می توانند شخص حقیقی و یا حقوقی باشند و در صورتی که شخص حقوقی باشندباید یک نامه نماینده حقیقی معرفی نمایند.
در شرکت های سهامی خاص اعضاء هیئت مدیره می بایست حداقل دارای یک سهام باشند.
نقش مجامع عمومی در ثبت شرکت سهامی خاص چیست؟
این مجمع که از اجتماع سهامداران شرکت و مجموعه اشخاصی که شخصیت حقوقی شرکت را به وجود آورده‌اند، تشکیل می‌شود، بالاترین مرکز قدرت شرکت و تعیین کننده مقررات آن است. انتخاب مدیران شرکت سهامی خاص به وسیله مجمع عمومی عادی انجام می‌گیرد، اما اولین مدیران را می‌توان به وسیله مجمع عمومی موسس انتخاب کرد.
این مجمع به چند بخش تقسیم می‌شود که حدود وظایف هر یک با دیگری متفاوت است:
مجمع عمومی عادی ( عهده دار امور معمول و متداول )
مجمع عمومی فوق‌العاده (اموری مانند انحلال شرکت و هر نوع تغییر در اساسنامه )
مجمع عمومی موسس (تصویب اساسنامه، تعیین اولین مدیران و بازرسان و کلیه امور مربوط به تاسیس شرکت )
اعضای هیات مدیره در شرکت سهامی خاص
ادراه و ثبت شرکت سهامی خاص به وسیله تعدادی از سهامداران انجام می‌گیرد که مقام تصمیم گیرنده و اجرایی شرکت هستند و قانون به آنها هیات مدیره می‌گوید.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص اینترنتی

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص توسط متقاضی : نخست می بایست موضوع فعالیت خود را تعیین نموده و اوراق شرکت را برمبنای اطلاعات اولیه شرکت تکمیل نمایید عنایت بفرمایید که جهت تنظیم این اوراق بایستی از اشخاص متخصص و مجرب راهنمایی های لازم را اخذ نماییدو سپس نوبت به آن می رسد که از راه سامانه اداره ثبت شرکت نسبت به ثبت سامانه ای مبادرت ورزیده و همه ی مراحل این سامانه را با دقت و به صورت صحیح کامل نمایید. شایان توجه است که  با انتخاب گزینه تایید نهایی امکان ویرایش مقدور نمی باشد.

مراحل ثبت شرکت سهامی خاص توسط موسسه حقوقی فرداد رسا : در ابتدای امر کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا مشاوره ای کارآمد در این زمینه را به شما متقاضیان ارائه می دهند. بعد از تکمیل مدارک از جانب متقاضی ، مشاوران موضوع فعالیت شرکت شمارا به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین می نمایند. بعد نوبت به ثبت سامانه ای شرکت از راه سامانه ثبت شرکت ها می رسد کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات مورد نیاز در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت وکیل ثبت شرکت ،  روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند

مراحل کلی ثبت شرکت سهامی خاص در یک نگاه
۱٫ کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده  حداقل ۳ نفر اعضا و ۲ نفر بازرس
۲٫ گواهی عدم سوپیشینه برای کلیه اعضاء و بازرسین (از پلیس +۱۰)
۳٫ اطلاعات برای تنظیم مدارک شرکت از قبیل موضوع فعالیت ،آدرس و کدپستی ، میزان سرمایه ،نسبت تقسیم سهام بین اعضا ، سمت اعضا و حق امضاداران شرکت.
۴٫ گواهی افتتاح حساب بانکی ۳۵% درصدی بنام شرکت در شرف تاسیس با امضا حق امضاداران.
۵٫ پس ازکسب اطلاعات لازم و شماره حساب جاری اسناد تنظیم میشود(اساسنامه،اظهارنامه ،صورتجلسه )
فرآیند ثبت از طریق سامانه ثبت شرکتها :
۱٫ ابتدا به سایت sherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید.
۲٫ در سمت چپ صفحه به قسمت سامانه پذیرش تاسیس و ثبت تغییرات مراجعه نمائید.
۳٫ اطلاعات خود را به طور کامل وارد نمائید

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص

  • حداقل سرمایه در این شرکت ها ، یک میلیون ریال است.
  • تعداد سهامداران شرکت سهامی خاص حداقل سه نفر می باشد.
  • حداقل تعداد مدیران ( هیئت مدیره ) سه نفر می باشد.
  • مبلغ اسمی هر سهم در شرکت سهامی خاص محدود نیست.
  • سهام شرکت سهامی خاص قابل عرضه در بورس نیست.
  • در شرکت های سهامی خاص، اوراق قرضه منتشر نمی شود.
  •  انتقال سهام در این شرکت ها ، مشروط به موافقت سایر شرکاء می باشد.

مدارک ثبت شرکت

۱٫ کپی شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا سهامدار و بازرسین (کپی ها تماما باید برابر اصل باشند)
۲٫ عدم سوء پیشینه هیات مدیره و بازرسین
۳٫ امضاء کلیه صفحات اساسنامه به همراه اظهارنامه
۴٫ فیش واریزی بانکی ۳۵٪ مبلغ سرمایه اعلامی بنام حساب در آستانه ی تاسیس

مشاوره ثبت شرکت

قبل از اینکه شرکت به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند و در بسیاری از موارد ثبت شرکت  به تعویق می افتد که ضرر آن متوجه شرکت و موسسان می شود. حال اگر شرکت ها با مشاور حقوقی ثبت شرکت سهامی خاص  مشورت کنند، در زمان ثبت شرکت سهامی خاص با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد و تمامی مراحل اداری توسط او انجام می شود. در برخی از کمپانی های بزرگ، چندین مشاور حقوقی به صورت تیمی با یکدیگر کار می کنند.
شما عزیزان می توانید به منظور مشاوره در زمینه شرکت سهامی خاص با موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید و از تجارب و اطلاعات کارشناسان و مشاوران حرفه ای این موسسه بهره مند شوید.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص به طور کلی به موضوعات و موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند در تغییر هزینه ثبت شرکت سهامی خاص تاثیر گذار باشد . به عنوان مثال سرمایه شرکت که به طور میانگین حداقل سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص  یک میلیون ریال می باشد اما هر مقدار این سرمایه بالاتر باشد ، بر میزان هزینه شرکت شرکت سهامی خاص  نیز تاثیر مستقیم دارد .  هر یک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند. این هزینه ها شامل :هزینه های ثبت شرکت  به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم می شوند. با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت مشخص می گردد.

برای مشاوره ثبت شرکت با کارشناسان موسسه فرداد رسا تماس بگیرید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.