ثبت برند خشکبار  : مراحل ثبت برند خشکبار شرایط ثبت برند خشکبار مدارک ثبت برند خشکبار برای ثبت برن شما چیست هر فردی که در صنعت مواد غذایی فعالیت دارند و شرکت تولید خشکبار دارد برای ثبت برند خشکبار باید اقدام کند تا به موفقیت در زمینه ی شغلی دست یابد البته کسانی که در صنایع خشکبار و بسته بندی خشکبار فعال هستند ثبت برند خشکبار خیلی می تواند به آنها و فروش برند شان کمک کند. ثبت برند مواد غذایی الالخصوص طبقه های ۲۹ و ۳۰ و ۳۱ طبقات بین المللی ثبت علائم تجاری کانون توجه شرکتها و موسسات برند سازی می باشد. برند خشکبار شامل زیر مجموعه هایی می باشد که بعضی از آنها شامل ثبت برند پسته، برند کشمش، برند گردو، برند فندق، برند بادام زمینی، برند بادام درختی، برند نخودچی و غیره می باشد.
اگرشما عزیزان بازرگان هستید یا تولیدکننده یا باغدار ویا در امر بسته بندی می باشید بایستی با مشورت شروع به برند سازی در یک زمینه که به ثبت برند خشکبار مرتبط می شود گام بردارید.  برای این کار مشاوران و کارشناسان کارآزموده موسسه حقوقی فرداد رسا با افتخار در کنار شما خواهند بود .فقط کافیست با آنها تماس بگیرید تا شما را در زمینه ثبت برند خشکبار همراهی کنند.
بهتراست که در مورد ثبت برند خشکبار مطالب زیر را بدانید:
جهت ثبت علامت تجاری در موضوع خشکبار باید از اتحادیه خشکبار مجوز دریافت نموده و پروانه فعالیت معتبر داشته باشید.

مراحل ثبت برند خشکبار

مراحل ثبت برند خشکبار توسط متقاضی : گام اول رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت شرکت فرداد ثبت بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک لازم برای  ثبت برند را از طریق همین سامانه آپلود کنید  و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز نمایید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند صادر می شود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند به سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir    مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند خشکبار توسط موسسه حقوقی فرداد رسا : گام اول مشاوره ای حقوقی و همه جانبه در این زمینه می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت میخواهید را در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما  موظف هستید این مدارک را ظرف مدت زمان معین در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی ثبتی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم و تکمیل  تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند را دریافت می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی دونوبت  ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود.

شرایط ثبت برند خشکبار

۱- علامت مورد استفاده بر روی محصول که برای ثبت ارائه می شود، نباید سابقه ثبت و استعمال توسط دیگران را داشته باشد.
۲- از خصوصیات علامت تجاری، ابتکاری بودن آن است. یعنی علامت باید توام با طراحی و ظرایف شکلی باشد و نباید صرفاَ نشانه های ساده ای باشد.
۳- علامت تجاری نه تنها باید با سایر علایم تجاری تمایز و تفاوت داشته باشد و با نوع و جنس کالا نیز ارتباط تنگاتنگ نشان دهد، بلکه باید از صداقت و شفافیت برخوردار بوده و در آن از اسامی عام و گمراه کننده استفاده نشود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند خشکبار به قرار ذیل است :

الف) شخص حقیقی:
۱٫ مدارک مثبت هویت متقاضی ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
۲٫ کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۳٫ کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۴٫ نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
ب) شخص حقوقی:
۱٫ مدارک مثبت هویت مدیر عامل شرکت ( کپی شناسنامه و کپی کارت ملی )
۲٫ کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۳٫ ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و …
۴٫ کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۵٫ ده نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
۶٫ در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
۷٫ استفاده از حق تقدم : در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم ( حداکثر ۶ ماه ) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
۸٫ نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
۹٫ رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی
الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی مبلغ ۲۰۰٫۰۰۰ ریال  و برای اشخاص حقوقی ۴۰۰٫۰۰۰ ریال
ب) معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه ای ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس می بایست به شماره حساب ارزی بانک ملی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد.

مندرجات اظهارنامه برای ثبت برند خشکبار

ثبت علامت تجاری مستلزم تسلیم اظهارنامه به مرجع ثبت است. اظهارنامه یا تقاضانامه ثبت ، باید به زبان فارسی در سه نسخه تنظیم شده و دارای تاریخ و امضاء متقاضی بوده و حاوی نکات ذیل باشد :
۱- اسم، شماره ملی، نشانی، کد پستی و تابعیت متقاضی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است، ذکر نام، نوع فعالیت،اقامتگاه، محل و شماره ثبت،تابعیت، مرکز اصلی و عنداللزوم هر شناسه دیگر آن الزامی است.
۲- اسم، شماره ملی، نشانی و کدپستی نماینده قانونی متقاضی،در صورت وجود.
۳- اسم، نشانی و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند،در صورتی که متقاضی مقیم ایران نباشد.
۴- الصاق نمونه ای از علامت در کادر مربوط
۵- توصیف و تعیین اجزاء علامت و تعیین حروف مشخص در صورتی که علامت مورد درخواست ثبت مشتمل بر حروف خاص باشد.
۶- ذکر کالاها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها به کار می رود،با تعیین طبقه یا طبقات درخواست شده طبق طبقه بندی بین المللی
۷- ذکر حق تقدم درصورت درخواست
۸- رشته فعالیت مالک علامت
۹- ذکر علامت جمعی در صورتی که ثبت آن مورد درخواست باشد.
۱۰- در صورتی که علامت مشتمل بر کلمه یا کلماتی غیر از فارسی باشد،درج آوانویسی و ترجمه آن
۱۱- ذکر رنگ،در صورتی که رنگ به عنوان صفت مشخصه و یا ویژگی خاص علامت باشد.
۱۲- ذکر سه بعدی بودن علامت در صورت ثبت آن
۱۳- تعیین ضمائم
مدت اعتبار حمایت از علامت تجاری،۱۰ سال از تاریخ ثبت اظهارنامه در اداره مالکیت های صنعتی می باشد که هر ۱۰ سال قابل تمدید است و چنانچه ظرف ۱۰ سال تمدید نگردد و ۶ ماه از تاریخ اعتبار گذشته باشد صاحب گواهینامه می بایست جهت ثبت نام و علامت تجاری خود دوباره اقدام نماید.

از مشاوره رایگان ثبت برند خشکبار موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.