بلاگ

ثبت برند مشاغل خانگی : مراحل ثبت برند مشاغل خانگی مدارک ثبت برند مشاغل خانگی با کارشناسان موسسه فرداد رسا همراه شوید  مشاغل خانگی که در اواخر قرن بیستم و ابتدا در چین به اجرا درآمده و خوشبختانه در مجلس شورای اسلامی ایران نیز به تصویب رسیده است ما را قادر می سازد که اوقات فراغت خودو خانواده و افرادی را که فاقد شغل هستند به فعالیت تولیدی و ایجاد درآمد بدل کنیم. این روش مشکلات احداث واحدهای تولیدی و اخذ مجوزهای طولانی و سخت و قوانین مالیاتی و بیمه را برطرف می سازد.
طبق تعریف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشاغل خانگی به آن دسته از فعالیت هایی گفته می شود که توسط عضو یا اعضا خانواده در فضای مسکونی در قالب یک طرح کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحد های مسکونی همجوار شکل می گیرد و منجر به تولید خدمت و یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط مسکونی میگردد

 روش فعالیت برای ثبت برند مشاغل خانگی:
۱- اتاقی مخصوص این فعالیت باید در محل سکونت شما قرار داشته و از نظر نظافت قابل قبول باشد.
۲- متقاضی نباید شاغل باشد و درخواست را می توان به نام فردی از خانواده که شاغل نیست ارسال کرد.
۳- سازمان مسوول صدور مجوز مشاغل خانگی وزارت کار، رفاه و تعاون است که در سایتی که آدرسش در ادامه آمده، آماده دریافت درخواست شماست: www.mcls.gov.ir
۴- با ارسال فرم درخواست و شناسنامه و کارت ملی برای ایده مورد نظر مثل مواد غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی تقاضای مجوز می کنید. (این محصولات نیاز به مجوز و پروانه دارند چون مصارف آن انسانی است.)
البته چنانچه محصولاتی که نیاز به مجوز ندارند مورد نظر باشد مراجعه و ثبت نام لزومی ندارد. پس از اخذف مجوز کارگاه باید برای دریافت پروانه ساخت به اداره نظارت بر مواد غذایی و آرایشی مراجعه کرد و کالا همراه با فرمول و مدارک مربوطه را ارائه داد تا پس از بررسی یا آزمایش، پروانه ساخت به نام شما صادر شود.
۵- بازدید کارشناسی: کارشناس اداره کار از اتاق شما بازدید می کند و چنانچه مزاحمتی برای همسایه مثل دود و صدا و … نداشته باشد مجوز خواهد داد.
۶- پشتیبانی: کارشناس از شما می پرسد تخصص و رشته شما در رابطه با این تولید چیست و چنانچه دارای این تجربه هستید اعلام می کنید و اگر نباشید پشتیبان خودر ا می گویید. مثلا می گویید: دکتر جهانگیری پشتیبان علمی من خواهد بود.
۷- طرح ها: اداره مشغل خانگی لیست بلندی از طرح ها را به شما ارائه خواهد داد و چنانچه طرح های پیشنهادی مورد تایید شماست انتخاب کنید و اگر مورد تایید شما نیست اطلاع دهید تا خود طرح مورد نیاز را ارائه خواهم داد و در هر زمینه ای موافقت کردید به اینجانب اطلاع می دهید تا طرحی متناسب با بودجه و امکانات شما ارائه کنم.
۸- راهنمایی و مشاوره: برای اجرا کردن ایده انتخاب شده شما را برای تامین مواد اولیه یا بسته بندی راهنمایی خواهیم کرد.
۹- پخش و فروش: ابتدا تعدادی نمونه از محصول مورد نظر را تولید می کنید و به مراکز زیر مراجعه خواهید کرد:
الف- مراکز پخش آن محصولات: به شرکت های پخش (البته نه شرکت های معروف و بزرگ) آن نوع محصولات مراجعه یا مکاتبه کرده و کالای خود را جهت پخش در کشور عرضه می کنیم.
۱۰- عقد قرارداد: در صورت موافقت یکی از مراکز پخش اقدام به عقد قرارداد کنید تا تعداد و مبلغ و تخفیف کالا مشخص شود. دقت کنید که در قرارداد نکات زیر مد نظر قرار گیرد:

 نمایندگی و پخش محصولات:
۱) مدت زمان آزمایش
۲) مدت قرارداد
۴) میزان قرارداد
۵) نحوه پرداخت
۶) تضمین قرارداد
۷) درصدنمایندگی
۸) محل تحویل
۹) ضایعات ناشی از تولید
۱۰) ضایعات ناشی از فروش
۱۱) نحوه تبلیغ
۱۲) خدمات بعد از فروش
۱۳) عدم فروش کالای مشابه
۱۴) تحویل و تامین به موقع
۱۵) قیمت ثابت کالا
۱۶) خروج کالا از مغازه

۱۱- اگر مقدار کالای تولیدی ناچیز و محدود باشد باید فروشنده هایی که بیکار هستند دعوت شوند و با تخفیف قابل توجهی آنها را تشویق به عرضه آن محصول در منازل، عطاری ها و مغازه ها کرد.
پس در نتیجه حاصل تلاش یک خانواده منجر به محصول قابل عرضه ای در بازار بیرون از خانه می شود. و هر کالای قابل عرضه ای که کیفیت مطلوبی داشته باشد و رضایت مشتری را به همراه بیاورد، هم قابل ثبت است هم قابل کپی برداری و سوءاستفاده از آن و تولیدکنندگانش. درست همین نکته لزوم ثبت محصول شما را اثبات می کند. ثبت برندِ آنچه که دسترنج همکاری و هم فکری یک خانواده است مانعی است برای سوءاستفاده کنندگان و روشن کننده مسیری که می تواند منجر به توسعه کسب وکار خانوادگی شود. برند خود را ثبت کنید تا ضامن کیفیت محصول و تداوم فعالیتی که شروع کرده اید باشد

مراحل ثبت برند مشاغل خانگی

مراحل ثبت برند مشاغل خانگی توسط متقاضی : گام اول رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک لازم برای  ثبت برند را از طریق همین سامانه آپلود کنید  و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز نمایید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند صادر می شود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند به سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir    مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند مشاغل خانگی توسط موسسه حقوقی فرداد رسا : گام اول مشاوره ای حقوقی و همه جانبه در این زمینه می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت میخواهید را در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما  موظف هستید این مدارک را ظرف مدت زمان معین در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی ثبتی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم و تکمیل  تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند را دریافت می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی دونوبت  ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود.

ثبت برند مشاغل خانگی از طریق سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می شود. با تکمیل فرم های اظهارنامه از طریق این سامانه، برند خود را ثبت نمایید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند مشاغل خانگی

شخصیت حقوقی:
کپی تمامی مدارک شرکت
کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل
آگهی و روزنامه تاسیس شرکت و تغییرات آن
ارائه پروانه بهره برداری
در صورت استفاده از حروف لاتین در علامت تجاری، ارائه کارت بازرگانی
نمونه برند طراحی شده در ابعاد ۶ در ۶
ارائه پروانه اشتغال به کار رییس هیئت مدیره یا مدیرعامل
شخصیت حقیقی: کپی شناسنامه، کارت ملی و پروانه کسب
در صورت استفاده از حروف لاتین در علامت تجاری، ارائه کارت بازرگانی
نمونه برند طراحی شده در ابعاد ۶ در ۶

شما عزیزان می توانید برای ثبت برند مشاغل خانگی خود با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید تا شما را در مسیر موفقیت در کسب و کارتان راهنمایی و همراهی نمایند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.