ثبت برند صنایع دستی: مراحل ثبت برند صنایع دستی شرایط ثبت برند صنایع دستی مدارک لازم جهت ثبت برند صنایع دستی به طور مفصل از مشاوران موسسه فرداد رسا
صنایع دستی نوعی کار است که در آن لوازم تزئینی و کاربردی تنها با استفاده از دست یا ابزار ساده ساخته می‌شود. آنچه مقوله صنایع دستی را از هنر کاردستی متمایز می‌سازد، هدف از ساخته آنهاست. صنایع دستی لوازمی هستند که قرار است مورد استفاده قرار گرفته و کهنه، پوسیده و غیره شوند. مورد استفاده آنها بیش از یک تزئین ساده‌است. صنایع دستی اغلب کارهای فرهنگی و رسومی تری تلقی می‌شوند زیرا به عنوان بخشی از ملزومات زندگی روزمره مطرح هستند. درحالی که هنر و کاردستی بیشتر یک فعالیت سرگرمی گونه و یک ارائه بی نقص از یک تکنیک خلاقیت است. از جنبه‌های عملی انواع مختلف صنایع دستی به دلیل شباهت مورد استفاده همپوشانی زیادی دارند.
این صنایع با حفظ استقلال و خودکفایی در ابزار، مواد، مصالح و شیوه‌های ساخت، نه تنها در رفع نیازهای زندگی مادی مردم، بلکه در اعتلای فرهنگی نیز نقش عمده‌ای را ایفا نموده و می‌نمایند
برای نمونه ثبت برند صنایع دستی در حوزه فرش بسیار برای تولید فرش این هنر و صنعت ماندگار ایرانی اهمیت دارد. بازار فرش در سراسر دنیا پذیرای فرش های دستباف ایرانی است حال این مسئله بسیار جای گسترش و رشد را دارد که این فرش ها با برندهای معتبر به بازار ارسال گردند. ثبت برند صنایع دستی در این حوزه به اندازه تجارت های بزرگ برای کشور و تولید کنندگان سودآور خواهد بود.
در زمینه انوع صنایع دستی از جمله خاتم کاری ، قلم کاری ، صنایع چوبی ، حصیر بافی ، گلیم ، جاجیم و… ثبت برند صنایع دستی امکان پذیر است. همچنین می توان در این موارد اقدام به ثبت طرح صنعتی جهت حفظ مالکیت و امتیاز طرح های نوین نیز نمود.
در ایران سازمان میراث فرهنگی متولی این بخش می‌باشد. صنایع دستی معروف ایرانی:
گلیم، فرش، گبه، قلمزنی، شیشه گری، منبت کاری، مینا کاری، سفال، چوب و…
چنانچه قصد دارید در زمینه صنایع دستی مشغول به فعالیت شوید لازم است در ابتدای امر اقدام به ثبت شرکت در این زمینه نمایید.وسپس به ثبت برند صنایع دستی بپردازید.

مراحل ثبت برند صنایع دستی

مراحل ثبت برند صنایع دستی توسط متقاضی : گام اول رجوع به سایت اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی می باشد در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک لازم برای  ثبت برند را از طریق همین سامانه آپلود کنید  و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز نمایید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند صادر می شود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند به سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir    مراجعه نمایید.

مراحل ثبت برند صنایع دستی توسط موسسه حقوقی فرداد رسا : گام اول مشاوره ای حقوقی و همه جانبه در این زمینه می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت میخواهید را در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما  موظف هستید این مدارک را ظرف مدت زمان معین در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی ثبتی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم و تکمیل  تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند را دریافت می نماید. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی دونوبت  ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود.

مدارک لازم جهت ثبت برند صنایع دستی:

کپی شناسنامه و کارت ملی
ارائه کپی پروانه بهره برداری یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل شده یا نامه از واحد یا صنف مربوطه مبنی بر ارائه خدمات جهت اداره ثبت علائم تجار
تصویر رنگی علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۶*۶ سانتیمتر

طبق ماده ١٢ قانون ثبت و علائم و اختراعات که مقررمی دارد:(علامت تجارتی قابل نقل و انتقال است ولی انتقال آن در مقابل اشخاص ثالث وقتی معتبر است که موافق مقررات این قانون ثبت شده باشد)مستفاد می شودکه علامت تجارتی قابل انتقال است. اما برای آن که این انتقال نسبت به اشخاص ثالث معتبر تلقی گردد. نحوه انتقال علامت از صاحب قبلی به صاحب جدید باید به ثبت برسد.

مدت اعتبار علائم تجاری ۱۰ سال است که از تاریخ تسلیم اظهارنامه شروع آن می باشد. بعد از این ۱۰ سال با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی به مدت ۱۰ ساله قابل تمدید میباشد.

ثبت برند تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند. و نیزشرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند. و همین طور ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.به این منظور شما می توانید از تجربیات ارزنده مشاوران موسسه حقوقی فرداد رسا استفاده کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.