ثبت برند در یزد : برای ثبت برند در یزد یا ثبت علامت تجاری در یزد چه مراحلی بایستی طی شود ثبت برند و یا علامت تجاری در حقیقت رکن اصلی کسب و کارمحسوب شده  و به منظور مداومت در تجارت بسیار مهم است . با ثبت علامت تجاری محصولات و یا خدمات شما در بازار هدف شناخته شده و  این امر مانع از استفاده رقبا از نام و نشان تجاری شما می گردد. باید بدانید تنها به ثبت رسیدن علامت تجاری مورد اهمیت نمی باشد بلکه قوانین استفاده و نگهداری از آن  نیز بسیار مهم می باشد.. همانطور که می دانید برند عنوانی است برای هر نشانه  و نماد گرافیکی و  قابل رویت   که بتواند کالاها و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز سازد. برند یا علامت تجاری متشکل از یک یا چند لغت ، حرف یا عدد یا ترکیبی از آنها می باشد. برند حتی می‌تواند از تصویر، نماد، طرح سه‌بعدی،  و  بعضا” اصوات  و نمادهای موسیقی و یا رنگ‌های مختلف تشکیل شده باشد. لذا در انتخاب و یا طراحی برند و ثبت برند در یزد  از آزادی عمل بسیاری برخوردار هستید.  باتوجه به موارد فوق الذکر مجتمع ثبتی فرداد در تلاش است که با در اختیار گذاشتن تازه ترین اطلاعات و ارائه ی مطلوب ترین نوع خدمت به شما موکلین گرامی در این مسیر کمک ویاری برساند.ثبت آرم و نشان تجاری یکی از بهترین راههای کامیابی در رقابت سالم می باشد واز مهمترین راهکارهای متمایز کردن کالا و خدمات یک بنگاه اقتصادی از دیگر بنگاه ها می باشد.

مراحل ثبت برند در یزد

مراحل ثبت برند در یزد توسط متقاضی : در نخستین مرحله با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی به ثبت نام اینترنتی بپردازید .در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه کمک بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب کنید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت شرکت فرداد بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری نمایید  و ارسال  کنید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده از درگاه اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد ، بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در یزد صادر میشود.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.
مراحل ثبت برند در یزد توسط موسسه فرداد رسا : در مرحله اول مشاوره ای تخصصی در این زمینه خواهید داشت و کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در یزد نیاز دارید را در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما موظف هستید این مدارک را در مدت زمان اعلامی در اختیار کارشناس ما بگذارید. سایر مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا انجام میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در یزد ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد. چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به اداره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و نشرآگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در یزد را دریافت می نماید. بعد از تحویل آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام خواهد رسید.

جهت ثبت برند در  یزد  از کجا شروع کنیم؟

ثبت برند قالبهای مختلفی دارد مثلا”:لوگو، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . موسسه فرداد رسا با دارا بودن دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی کارآزموده یکی از بهترین راهنمایان شما  در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان یزد

جهت ثبت اضافه کالا و طبقه  با ز هم باید به سامانه اداره مالکیت مراجعه کنید و گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در یزد همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.

طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟
مصنوعات نساجی
فلزات و مصنوعات فلزی
اسباب بازی و لوازم ورزش
صنایع و محصولات شیمیایی
مواد غذایی و محصولات کشاورزی
دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
سایر موارد

ثبت علامت تجاری در یزد

علامت تجاری در حقیقت نشان و نمادی است که بین کالا و خدمات تولیدکنندگان تمایز ایجاد می کند ، این علامت تجاری به دو صورت جمعی و نام تجاری به ثبت میرسد که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد نام تجاری معین کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان فیزیکی می باشد که اعلام آن در اظهارنامه الزامی است  کارشناسان متخصص  مجتمع ثبتی فرداد  آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در یزد می باشند.
علامت تجاری و برند متشکل از هر واژه حرف و یا تجسمات تصویری است و در برخی از کشورها  البته شعارهای تبلیغاتی یا آواها و رنگها هم می توانند به عنوان برند استفاده شوند اما در مقابل  برندهای که باعث گمراهی مصرف کنندکان می گردند قابلیت ثبت ندارند این امر منجر به انحراف مشتریان می گردد به عنوان مثال از کلماتی استفاده نمایند که واژه اول آن به ثبت رسیده است و تنها در پسوند دچار تغییر باشد و یا برندهای که  با قوانین نظم عمومی  اخلاقی و عرف جامعه و حتی با هنجارهای یک جامعه مغایرت نداشته باشد . با تماس با موسسه فرداد رسا می توانید از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حاصل نمایید.

از خدمات ما در شهرستان یزد بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

ثبت شرکت در یزد

 

اخذ گرید در یزد

ثبت لوگو و آرم تجاری در یزد
آرم و لوگو تجاری طرح های گرافیکی و اشکال و دست نوشته هایی را شامل می شود  که نشان دهنده  تفاوت میان محصولات است. این اشکال می بایست به صورت ویژه کنارهم قرار بگیرند و با دیگر علائم متفاوت می باشند شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری،  ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در یزد  با کارشناسان موسسه فرداد رسا در تماس باشید. شایان ذکر است که در موسسه فرداد رسا استعلام برند ، نمونه اسم برند و علامت تجاری و پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی علامت تجاری یا لوگو  برای متقاضیان ثبت برند در یزد انجام می گردد.
متقاضیان محترم همچنین باید بدانند که دفتر ثبت برند وعلامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت علامت تجاری و برند کلیه شهرهای کشورمان می باشد.
ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی
 
اگر بخواهیم که علامت تجاری خود را بین المللی کنیم  و از سوء استفاده از آن در کشورهای دیگر ممانعت  کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم.  برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر  خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فرو ش برند ، علامت و نام تجاری

همانطور که تا اینجا ذکر شد ، ثبت  برند و علامت تجاری با فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی ممکن می شود  که سبب میشود  برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده اقدام  کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. موسسه فرداد رسا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.
سخن آخر اینکه   برند را می توان در انواع مختلف مثل نام تجاری ، علامت تجاری ، لوگو ، لوگوتایپ ، آرم و … و نیز به شکل فارسی یا لاتین به ثبت رساند  که البته ثبت برند لاتین نیاز به کارت بازرگانی دارد . همچنین ثبت برند به نام شخص یا شرکت یعنی حقیقی یا حقوقی قابل انجام است.

از خدمات رایگان مشاوره ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.