8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت برند در تهران

موسسه فرداد رسا > ثبت شهرستان  > ثبت برند در تهران

ثبت برند در تهران

ثبت برند در تهران

ثبت برند در تهران :  نحوه ثبت برند در تهران , مدارک لازم جهت ثبت برند در تهران , مشاوره ثبت برند در تهران , هزینه ثبت برند در تهران , خرید و فروش برند در تهران , ثبت علامت تجاری در تهران , با کارگروه مشاوران موسسه فرداد رسا همراه شوید .

ثبت برند یا ثبت اسم تجاری ، نام یا علامت تجاری در حقیقت ثبت نام و نشانی ماندگار بر فعالیت شماست می توان گفت به نوعی  ثبت برند ثبت یک مارک است . مثل مارک سونی برای محصولات صوتی تصویری که در حقیقت نام تجاری محصولات این کارخانه است و یا برند رضوی برای کیک و کلوچه رضوی که درحقیقت نام تجاری تولیدات آستان قدس رضوی می باشد . پس می بینید که ثبت برند چه اهمیت بالایی در ثبت محصولات و خدمات شما در ذهن مخاطب دارد و تا چه حد می تواند در رشد تجارت شما مفید باشد و یا برای تبلیغات محصولات شما به کار رود. برند را می توان به شکل یک واژه ، ترکیبی از حروف ، یک طرح یا تصویر به ثبت رساند که به آن علامت تجاری یا لوگو نیز می نامند. البته انواع دیگر برند مثل لوگو تایپ و لوگونوشته هم وجود دارد و یا حتی آرم تجاری که تمامی اینها روند ثبت یکسانی دارند و جهت ثبت هریک از این موارد تحت عنوان ثبت برند در تهران می توانید از مشاوره کارشناسان  ثبت شرکت و برند فرداد بهره مند گردید.

نحوه ثبت برند در تهران را بدانیم

شما تا چه اندازه با نحوه ثبت برند در تهران آشنا هستید ؟!
بر اساس مصوبهٔ مجلس، قانونی که هم‌اکنون در ایران بر علائم تجاری لازم‌الاجراست، قانون «ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری» مصوب ۱۳۸۶ و آیین‌نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۸۷ است. در بعد بین‌المللی، مهم‌ترین معاهده‌ای که در خصوص حمایت از علائم و اسامی تجاری منعقدشده است، «معاهده پاریس» مصوب ۱۸۸۳ می‌باشد که قریب به ۱۹۰ کشور جهان تاکنون به آن پیوسته‌اند. ایران نیز در سال ۱۹۵۹ به آن ملحق شده و مقررات آن، مقدم بر قوانین داخلی است.
برند حقیقی یعنی ثبت برند به نام شخص و ثبت برند حقوقی یعنی ثبت برند به نام شرکت. تفاوت بین برند حقیقی و حقوقی تنها در مدارک مورد نیاز آن میباشد. برای شخص حقیقی همه مدارک باید به نام شخص مورد نظر باشد و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. برای مثال کسی که جواز کسب آن مربوط به مواد غذایی باشد نمی تواند علامت را در طبقه غیر از مواد غذایی ثبت کند. برای شخص حقوقی تمام مدارک و مجوزها به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد. اگر طبقه مورد نظر در موضوع شرکت نباشد میتواند الحاق موضوع کند. یعنی موضوع مورد نظر را به شرکت اضافه کند و بعد از آن اقدام به ثبت برند کنند.

ابتدا باید مقدمات کار را فراهم آورید یعنی با انتخاب برند یا نام تجاری مناسب و یا یک طرح متناسب با نوع فعالیت و کسب و کارتان پیشرفت آن را تضمین کنید. نکته دیگر که باید مدنظر قراردهید اینست که آیا میخواهید برند خود را به شکل فارسی به ثبت برسانید یا خیر ؟ زیرا که اگر برندتان به صورت لاتین به ثبت برسد پیش لازمه آن اخذ کارت بازرگانی می باشد .  موضوع دیگری که باید مد نظر قرار گیرد این است که برند شما تا چه حد قابلیت ثبت دارد ؟ مثلا” اگر پیش از شما آن برند توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد دیگر برای شما قابل ثبت نخواهد بود لذا باید پیش ا از هر اقدامی استعلام برند را به عمل آورید . پس از طی این مراحل می توانید وارد پروسه ثبت برند شوید . جهت ثبت برند در تهران با مراجعه به سامانه ثبت برند و علامت تجاری ثبت نام الکترونیک را انجام داده و مدارک خود را در سامانه بارگذاری کنید پس از آن در صورت تایید برند و مدارک شما ، و پرداخت وجه ثبت برند و وجه چاپ روزنامه  طی دو مرحله روزنامه رسمی  آگهی ثبت برند شما به چاپ میرسد و در صورتی که اعتراضی وجود نداشته باشد پیگیری جهت صدور گواهی ده ساله برند انجام می گردد.

شما به دو روش می توانید برای ثبت برند در تهران اقدام کنید .

۱- نحوه ثبت برند در تهران توسط متقاضی : نخست به سامانه اداره مالکیت صنعتی ورود کنید  و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب کنید اگر اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص مجرب در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا اظهارنامه ای که درست پرنشده باشد با اخطار رع نقص مواجه می شود. ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را برای ثبت  با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از کارشناسان ثبت شرکت فرداد رسا راهنمایی بگیرید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را در همین سایت  بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و وجه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که همه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در تهران صادر میگردد.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.

۲- نحوه ثبت برند در تهران توسط موسسه فرداد رسا : در بدو امر مشاوره ای تخصصی در این زمینه لازم می باشد کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در تهران میخوهید را  با شما  در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در تهران ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در تهران را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام خواهد رسید.

شرایط ثبت برند در تهران چیست ؟

شرایط ثبت برند در تهران اشخاص حقیقی

 • تصویر شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر کارت بازرگانی(برای ثبت برند به صورت لاتین )
 • تصویر  مجوز فعالیت ( اعم از : جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شرایط ثبت برند در تهران به نام شخص حقوقی

 • تصویر شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • فتوکپی روز نامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • فتوکپی جواز فعالیت (جواز تأسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • کارت بازرگانی (در صورتی که بخواهید برند را به شکل لاتین به ثبت برسانید )
  توجه: در صورتی که در تصویرعلامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه کارت بازرگانی لزومی ندارد

مشاوره ثبت برند در تهران

ثبت برند در تهران در موسسه حقوقی فرداد رسا با حضور وکلا و کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد و تمامی فرآیندها در زمان ثبت برند در تهران به شما اطلاع داده خواهد شد.موسسه حقوقی فرداد رسا سعی بر این دارد با اطلاع رسانی دقیق و رعایت نکات مهم در هنگام ثبت برند شما را از تمام موارد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای فرآیند ثبت برند آگاه سازد.برای ثبت برند در تهران خود می توانید به موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل کنید و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه تمامی امور مربوط به ثبت برند در تهران را انجام دهید.جهت طی کردن مراحل مربوط به ثبت برند در تهران و همچنین بهره گیری از راهنمایی های مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل فرمایید..

هزینه ثبت برند در تهران چگونه است

در مورد هزینه های ثبت برند در تهران خوب است بدانید که علاوه بر هزینه های واریزی ،هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن بر هزینه ثبت برند در تهران تاثیر خواهد داشت
در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس،تقاضاهای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت  ( اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی ) می نمایند،می بایست معادل ارزی مبلغ ریالی تعیین شده را مطابق نرخ رسمی بپردازند.

برای ثبت برند در تهران چه مدارکی لازم داریم

جهت ثبت برند می توانید  برند را به نام خود یا شرکت خود ثبت نمایید . در هر دوصورت احتیاج به مجوز دارید. اگر برند را به نام خود به ثبت می رسانید مجوز نیز باید به اسم شما باشد و علاوه بر آن نمونه برند با ابعاد مشخص شده در سامانه و  تصویر مدارک شناسایی شما لازم است. چنانچه ثبت برند را به نام شرکتتان انجام می دهید . مجوز نیز باید به نام شرکت صادر شده باشد و علاوه برتصویر مدارک شناسایی مدیرعامل و مجوز مدارک ثبتی شرکت نیز مورد نیاز می باشد. مرجع صدور مجوز بر حسب نوع فعالیت متفاوت می باشد.

پس از ثبت برند در تهران مدت اعتبار آن به چه میزان است

مدت اعتبار علامت تجاری در تهران ده سال است. چنانچه صاحب علامت بخواهد به استفاده از علامت خویش ادامه دهد باید در سال پایانی، اعتبار علامت خود را تمدید کند درغیر این صورت به نام اشخاص دیگر قابل ثبت است.
نام تجاری تا زمانی که شخص حقوقی منحل نشده و حتی سال‌ها پس از انحلال، اعتبار دارد.
نکته: اگر از علامت تجاری حداقل سه سال استفاده نشود، قانوناً قابل‌ابطال است. ولی اگر شرکت یا موسسه‌ای غیرفعال باشد و از نام تجاری خود استفاده نکند به این دلیل نمی‌توان نام آن را ابطال کرد.

ثبت لوگو و آرم تجاری در تهران : آرم و لوگو تجاری در واقع  نوعی از برند به شکل طرح های گرافیکی و اشکال و دست نوشته هایی است  که مشخص کننده تفاوت میان محصولات می باشد. این اشکال می بایست به صورت خاصی کنار هم قرار بگیرند یا به صورت انحصاری طراحی شوند تا با دیگر علائم متفاوت باشند شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری،  ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در تهران  با کارشناسان مجتمع ثبتی فرداد در تماس باشید. شایان ذکر است که در مجتمع فرداد استعلام برند ، نمونه اسم برند و علامت تجاری و پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی علامت تجاری یا لوگو  برای متقاضیان ثبت برند در تهران انجام می گردد.
متقاضیان محترم همچنین باید بدانند که دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت علامت تجاری و برند کلیه شهرهای کشورمان می باشد.
ثبت برند مادرید در تهران و ثبت برند بین المللی در تهران : جهت بین المللی کردن برند و علامت تجاری خود و ایجاد حمایت از آن با ثبتش در کشورهایی به غیر از کشور خود می‌بایست از طریق ثبت برند مادرید اقدام کرد  بدین معنی که برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر  خود میتواند اقدام نماید.

خرید و فروش برند در تهران، خرید و فروش علامت و نام تجاری در تهران

پروسه طولانی ثبت برند یا علامت  که مستلزم فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی است و سبب می شود  برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده تمایل پیدا کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند تعجیل دارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی امکان‌پذیر است. مجتمع ثبت فرداد در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.
سخن آخر اینکه جهت انتخاب نام تجاری ، موسسه ثبت فرداد آماده پیشنهاد نام تجاری و برند به شما می باشد و نیز این مجتمع استعلام برند و علامت تجاری و اخذ کارت بازرگانی جهت ثبت برند لاتین و سایر مراحل ثبت برند در تهران را برای شما به  به طور کاملا” تخصصی به انجام می رساند.

روند ثبت برند در تهران را به کاردان بسپارید!!

مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت برند در تهران واصول حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع ثبت برند ضروری می باشد. قبل از اینکه برند به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند
کارشناسان و مشاوران مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی فرداد رسا در خدمت متقاضیان گرامی می باشند تا کار ثبت برند را از صفر تا صد برای این عزیزان در اسرع وقت انجام دهند.
اما خوب است بدانید که مشاورین و کارشناسان ما در موسسه حقوقی فرداد رسا برای جلوگیری از اتلاف وقت و وجود مانع برای ثبت علامت تجاری شما به صورت تخصصی از ابتدا تا انتهای کار ثبت برند را برایتان انجام داده و همچنین اقدام به استعلام برند شما می نمایند که از مراحل مهم و تخصصی ثبت برند است که توسط کارشناسان ما از اداره ثبت علائم تجاری مورد بررسی قرار می گیرد و چنانچه نام تجاری و یا علامت تجاری شما مشابه با برند دیگری باشد ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین برند و شبیه ترین برند به نام اولیه را به ثبت برسانید و اگر نام تجاری شما عنوان مشابهی نداشته باشد در کمترین مدت زمان اقدام به ثبت آن خواهیم نمود.
آیا ثبت برند لاتین هم می توانیم انجام دهیم ؟
شما می توانید با داشتن مجوز مربوط به فعالیت خود نام تجاری را بصورت فارسی و با داشتن کارت بازرگانی بصورت لاتین نام خود را ثبت نمایید.
آیا داشتن شرکت برای ثبت برند در تهران الزامی است ؟
شما می توانید برند خود را هم بصورت شخصی (حقیقی) و یا شرکتی (حقوقی) ثبت کنید و در هر دو صورت شما، شماره ثبت مخصوص به خود را دریافت می کنید.
آیا ثبت برند حقیقی و حقوقی از لحاظ اعتبار با هم تفاوتی دارند ؟
خیر .در هر دو صورت به یک میزان از اعتبار بر خوردار هستند
آیا ثبت برند تجاری شامل مالیات می شود ؟
خیر، برند هیچ گونه مالیاتی ندارد و طبق قانون اداره مالکیت های صنعتی ثبت برند معاف از مالیات می باشد.

برای مشاوره ثبت برند در تهران با کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا در تماس باشید

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی