ثبت برند در شوشتر  : مراحل ثبت برند در شوشتر شرایط ثبت برند در شوشتر ثبت علامت  تجاری در شوشتر .
شوشتر از شهرهای استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهر در دامنه کوه‌های زاگرس قرار دارد. پس از حملهٔ اعراب به ایران لقب این شهر دارالمؤمنین (شهر مؤمنان) شد.
شوشتر علاوه بر خاک آبرفتی دامنه زاگرس که بسیار حاصلخیز است دارای معادن گچ، آهک، سنگ ساختمانی، شن و ماسه است. جنگلهای بزرگی به صورت بیشه نیز در میان شاخه‌های مختلف رودخانه کارون وجود دارند. بر اساس آمار در سال ۷۴ جنگلها و مراتع شوشتر ۱۷۵هزار هکتار بوده‌است.
ازنظرآب و هوایی شوشتر دارای زمستان و پاییزی مدیترانه‌ای بوده و زیست‌بوم سرسبز آن از پایان زمستان تا آغازه‌های بهار بسیار دلپذیر است.
مزایای ثبت برند در شوشتر
دارنده یک علامت تجاری یا برند، باید بتواند برند خود را مطابق قوانین و مقررات به ثبت برساند. در این صورت وی به نام تجاری خود شخصیت حقیقی یا حقوقی انحصاری می دهد که در اثر آن کالا یا خدمات ارائه شده تحت آن برند از سایر محصولات و خدمات مشابه متمایز می شود. اهمیت ثبت برند در شوشتر در از آنجا مشخص می شود که در صورت ثبت نکردن برند، رقبا و همکاران می توانند با علامتی مشابه برای همان کالا یا کالاهای مشابه استفاده نموده و نه تنها مصرف کننده را در انتخاب کالای اصلی گمراه می کنند بلکه بازاریابی محصول اصلی را با شکست مواجه نموده و تلاش های تولیدکنندگان و بازاریابان آن را به هدر دهند. زیرا در بسیاری از موارد کالا یا خدمات کپی، کیفیتی پایین تر از محصول اصلی دارد.
اهمیت ثبت برند در شوشتر ازنظر تضمین اصالت
تضمین اصالت زمانی معنی پیدا می کند که مصرف کننده در مواجهه با برند ثبت شده، اطمینان یابد که خدمات یا کالایی که دریافت می کند دقیقا متعلق به علامت تجاری است که مشاهده می کند و کمیت و کیفیت آن زیر نظر همان نام تجاری قرار دارد. در واقع هدف، عدم فریب عامه مردم است. ارزش یک علامت تجاری ارتباط تنگاتنگی با میزان موفقیت محصول ارائه شده تحت آن نام دارد. از این رو اهمیت ثبت علامت تجاری یا برند در بازارهای هدف و جلب مشتری به خوبی مشخص می شود.
اهمیت ثبت برند در شوشتر از نظر مسائل حقوقی
به طور معمول در دعاوی حقوقی شرکت ها و برندها، علائم تجاری ثبت شده در شوشترموقعیت بهتری نسبت به آنهایی که نشان تجاری ثبت نشده دارند و دعاوی آنها راحتتر و با هزینه کمتر بررسی خواهد شد. پیش از همه اینها، در صورتی حقوق انحصاری یک برند نقض شود، صاحب برند می تواند اقدام به اقامه دعوای نقض نماید. این دعوی، نسبت به دعوی تقلب مطمئن تر و ارزان تر است.

از خدمات ما در شهرستان شوشتر بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

مراحل ثبت برند در شوشتر

مراحل ثبت برند در شوشتر توسط متقاضی : نخست به سامانه اداره مالکیت صنعتی ورود کنید  و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب کنید اگر اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص مجرب در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا اظهارنامه ای که درست پرنشده باشد با اخطار رع نقص مواجه می شود. ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را برای ثبت  با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا راهنمایی بگیرید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند در شوشتر را در همین سایت  بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و وجه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که همه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در شوشتر صادر میگردد.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.
مراحل ثبت برند در شوشتر توسط موسسه فرداد رسا : در اولین گام  مشاوره ای تخصصی در زمینه ثبت برند در شوشتر لازم می باشد کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند در شوشتر میخوهید را  با شما  در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که ششوشتر تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در شوشتر ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در شوشتر را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند در شوشتر و ثبت علامت تجاری در شوشتر برای شما به انجام خواهد رسید

ثبت علامت تجاری در شوشتر
برند یا علامت تجاری :از علامت تجاری به عنوان شناسنامه محصول نیز نامبرده می شود . شاید بی دلیل نباشد که چنین نامی برای آن گذاشته شده است . همانگونه که افراد مختلف از طریق شناسنامه شناخته می شوند برند نیز ابزار شناختن محصولات شماست . البته تفاوتی در این میان وجود دارد و آن هم اینکه ممکن است دو یا چند نفر با یک نام و مشخصات در یک کشور پیدا کنید ولی در خصوص برند این موضوع نمی تواند اتفاق بیافتد .
برند نشان منحصر به فردی است که فقط مختص صاحب برند است و اجازه بهره بردای و استفاده از آن تنها با صاحب برند می باشد. کسی نمی تواند بدون اجازه و مجوز صاحب برند از ان استفاده نماید. ولی این موضوع مشروط به ثبت شدن برند بصورت کاملاً قانونی و صحیح می باشد.
برای اینکه صاحب و یا آفریننده برند یا علامت تجاری بتواند نسبت به برند خود انحصار داشته باشد و قانوناً خود را مالک برند معرفی نماید باید برند را ابتدا ثبت کند. با ثبت برند ، صاحب آن امتیاز برند را خواهد داشت. با ثبت برند جلوی خسارت و سوء استفاده از برند را خواهید گرفت و اگر کسی به عمد و یا به دنبال اهداف و انگیزه ای بخواهد به برند شما آسیب بزند به راحتی می توانید او را شناسایی و از حق خود دفاع نمایید.
مشاوره ثبت برند در شوشتر
در باب اهمیت مشاوره ثبت برند در شوشتر لازم است بدانید که اگر برند به خوبی مفهوم دهی و طراحی شود حتی می تواند در سطوح بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد . به یاد داشته باشید برای طراحی برند خود عجله نکنید . خواسته های خود را از برند یادداشت نموده و مفاهیم مورد نظر خود را بسنجید. پس از آن با یک یا چند طراح مشورت نموده و با بهترین طراح برای طراحی لوگو یا علامت تجاری خود همکاری نمایید. به هیچ عنوان نباید طراحی برند را چیزی ساده در نظر داشته باشید.
همچنین ثبت برند نیز در ابعاد داخلی و بین المللی یک مهارت و دانش و تخصص است . باید تمام جوانب قانونی و حقوقی بررسی شود . سرمایه گذاری بر روی برند سرمایه گذاری کمی نخواهد بود . تصور کنید دقیقاً لحظه ای که برند و علامت تجاری شما به سوی موفقیت است ناگهان به دلیل یک بی توجهی در ابتدای ثبت دچار مشکل شده و تمام سرمایه شما بر باد رود . پس بهتر است با مشاورین و متخصصین ثبت برند موسسه فرداد رسا تماس گرفته و مشورت کنید تا شما را راهنمایی نمایند .

مدارک ثبت علامت تجاری در شوشتر
مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در شوشتر به قرار ذیل است :
۱- تسلیم اظهارنامه از طریق اینترنتی
۲- مدارک مثبت هویت متقاضی ثبت برند در شوشتر
الف) اشخاص حقیقی:کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
۳- مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ….) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
۴-۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
۵- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
۶- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
۷- استفاده از حق تقدم: چنانچه متقاضی ثبت برند در شوشتر   بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم(حداکثر ۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
۸- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

مدت زمان ثبت برند در شوشتر  
با توجه به روند ادارات دولتی زمان ثبت برند در مسجد سلیمان ممکن است متغیر باشد. لذا در این خصوص با کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا در ارتباط باشید.
ولی طبق عرف زمان ثبت برند و علائم تجاری در شوشتر بین ۲ الی ۳ ماه می باشد.

ثبت برند مواد شیمیایی در شوشتر
موسسه ی حقوقی فرداد میتواند شما را در ثبت برند مواد شیمیائی در شوشتر که مورد استفاده در صنایع علوم عکاسی و همچنین کشاورزی باغبانی و جنگلبانی رزینهای مصنوعی پردازش نشده پلاستیکهای پردازش نشده کودهای گیاهی ترکیبات اطبائ حریق مواد آبکاری و جوشکاری فلزات مواد شیمیائی برای نگهداری مواد غذائی مواد دباغی چسبهای صنعتی همراهی کند و شما را به هدف مطلوبتان برساند .برای انجام ثبت برند مواد شیمیایی در شوشتر با موسسه ی حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید. .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.