ثبت برند در ساری : ثبت علامت تجاری در ساری برند تشکیل شده از اشکال ، رنگها و یا تصاویر منحصر به فردی که میتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز نماید.  نص صریح قانون برند را این گونه تعریف کرده است: اسم یا عنوانی که نمایان کننده تمایز بین کالا و  خدمات بنگاههای اقتصادی از دیگر بنگاههای اقتصادی می باشد. و مشخص کننده اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. قانون ثبت علامت تجاری اعلام کرده است حق استفاده از برند متعلق به کسی می باشد که با توجه به مواد مندرج در قانون آن را به ثبت رسانده باشد. و مالک این حق را داردکه از هرگونه سوء استفاده و ثبت آن از طریق اشخاص ثالث و تشابه بین کالاهای تولیدی جلوگیری نماید. در صورتی که مالکی با این موضوع مواجه شود میتواند طرح دعوی کرده و این اشخاص ملزم به پرداخت جزای نقدی می باشند. در قانون تصریح شده مالکین از برند خود میتوانند به مدت ۱۰ سال استفاده نمایند و با پرداخت هزینه های معین شده بعد از ۱۰ سال میتوانند آن را تمدید نمایند.
شما متقاضیان ثبت برند در ساری اطلاع داشته باشید که کلیه واژگان آرم تجاری ، علامت تجاری ، نشان تجاری و علائم تجاری هم معنی با ثبت برند می باشد و چنانچه قصد به ثبت رساندن هریک از این موارد را دارید می بایست مراحل ذیل را انجام دهید.البته می توانید قبل از هرگونه اقدام نسبت به  ثبت برند با تماس با موسسه حقوقی فرداد رسا از مشاوره ثبت برند و علامت تجاری برخوردار شوید.

شرایط ثبت برند در ساری

همانطور که گفتیم برند و طبیعتا” ثبت برند در ساری ممکن است  به شکل   نگاره، عکس ، رقم ، حروف الفبا ،  عنوان ، مهر،  لفاف وغیره  باشد که به منظور تشخیص محصول صنعتی،  بازرگانی،  یازراعتی  ،انتخاب یا طراحی می شود. برند امتیازی برای محصولات یا خدمات جمعی از  کشاورزان ،  صنعتگران و یا محصول  مربوط به یک شهر ، یک ناحیه و یا کشور  محسوب شده و آنها را از سایر کالاها و خدمات  همان  طبقه مجزا می سازد. مراحل ثبت برند به این صورت است که ابتدا ثبت سامانه از طریق سایت مالکیت صنعتی انجام شده و پس از تصدیق آن  مدارک مربوط ارسال شده و پس از تایید دو مرحله آگهی روزنامه رسمی  به فاصله یک ماه و در نهایت تصدیق ده ساله برند انجام می شود.

ثبت برند در ساری توسط متقاضی

در مرحله اول به پایگاه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده و ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب کنید در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص آشنا به این امر  راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت جداگانه باید انجام شود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز تان گزینش کنید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان ثبت شرکت فرداد بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال کنید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه مشخص شده به صورت اینترنتی پرداخت کنید و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی بمانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در ساری برایتان به صدور می رسد .لازم است قبل از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.

ثبت برند در ساری توسط موسسه فرداد رسا
در وهله اول مشاوره ای تخصصی در این زمینه می گیرید ، کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در ساری نیاز دارید را در اختیار شما میگذارند و اسنادو مدارک  لازم را به شما اعلام میکنند و شما  وظیفه دارید این مدارک را در مدت زمان مشخص برای  کارشناس فراهم کنید . مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در ساری ، مشخص کردن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در انتها واریز مبالغ درخواستی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در ساری را دریافت می کند . بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آید و برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما قابل انجام است.

جهت ثبت برند در  ساری  از کجا شروع کنیم؟

علامت تجاری و برند قابلیت ثبت در شکلهای مختلف را دارد به عنوان مثال : لوگو ، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . موسسه فرداد رسا با بهره گیری از دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی مجرب یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری برای متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

مدارک لازم  جهت ثبت برند در ساری

برندها میتوانند به نام اشخاص و یا به نام شرکتها به ثبت برسند که مدارک آنها متفاوت می باشد.
مدارک لازم جهت ثبت برند حقیقی در ساری عبارتند از :مدارک شناسایی شخص متقاضی ، ارائه پروانه کسب موضوع فعالیت ، طرحی از برند در ابعاد ۶*۶ ، در صورتی که برند درخواستی شما به لاتین می باشد داشتن کارت بازرگانی الزامی می باشد.
مداک لازم جهت ثبت برند حقوقی در ساری  یا همان ثبت برند شرکت عبارتند از : کلیه مدارک ثبتی شرکت ( آگهی تاسیس ، روزنامه تاسیس ، تمامی تغییرات شرکت ) ، مجوزهای شرکت شامل جواز تاسیس ، پروانه بهره برداری و مدارکی که مشخص کند مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشغول به فعالیت می باشند. در صورتی که برند شما لاتین باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی می باشد ، مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ، طرحی از برند در ابعاد ۶*۶
هزینه های ثبت برند در ساری:
جهت اطلاع از هزینه های ثبت برند خود که متناسب با نوع برند شما می باشد می توانید با موسسه حقوقی فرداد تماس بگیرید.
زمان لازم جهت ثبت برند:
لازم به ذکر است که  ۵ مرحله فرایند ثبت برند مدت زمان دوو نیم ماه کاری الی ۴ ماه زمان خواهد برد.
چراثبت فرداد؟
شما به چند دلیل می توانید کار ثبت برند خود را به موسسه حقوقی فرداد بسپارید:
– هزینه مناسب: تفاوت ما با دیگر موسسات ثبت حقوقی در میزان هزینه های منصفانه و مناسب جهت ثبت برند شما می باشد.
– کوتاه ترین زمان: دلیل دیگر انتخاب موسسه حقوقی فرداد توسط شما صرفه جویی در زمان می باشد .که موسسه فرداد کار ثبت برند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند.
– کارشناسان مجرب: مشاوران و کارشناسان حرفه ای و مجرب موسسه حقوقی فرداد با کمال افتخار در خدمت رسانی به شما بزرگواران در مسیر ثبت برند تان همراه شما هستند.

از خدمات ما در شهرستان ساری بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

اخذ گرید در ساری

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان ساری
گر بخواهید محصول یا خدمت جدیدی به برند خود اضافه کنید با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در ساری همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.
طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟
مصنوعات نساجی
فلزات و مصنوعات فلزی
اسباب بازی و لوازم ورزش
صنایع و محصولات شیمیایی
مواد غذایی و محصولات کشاورزی
دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
سایر موارد

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

جهت برخورداری از حمایت از برند خود و ثبت آن در کشورهای خارجی  لازم است که علامت خود را به صورت بین المللی ثبت کنیم.  برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و بهره یافتن از حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور مجزا در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به شکل بین المللی تحت پروتکل مادرید در کشورهای مورد نظر  خود میتواند مبادرت نماید.

خرید و فرو ش برند ، علامت و نام تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت برند و علامت تجاری پس از فراهم آوردن شرایط ورعایت مقررات و طی کردن مراحلی انجام می شود که زمانبر است و برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده اقدام کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند وقت زیادی ندارند و این در حالی است که پروسه اداری ثبت برند زمان زیادی می برد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی ممکن است. موسسه فرداد رسا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

از خدمات مشاوره رایگان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.