ثبت برند در قم برند : مراحل ثبت برند در قم شرایط ثبت برند در قم  ثبت علامت تجاری در قم با کارشناسان موسسه فرداد رسا همراه باشید تشکیل شده از اشکال ، رنگها و یا تصاویر منحصر به فردی که میتواند کالا و خدمات بنگاههای اقتصادی را از یکدیگر متمایز نماید.  نص صریح قانون برند را این گونه تعریف کرده است: اسم یا عنوانی که نمایان کننده تمایز بین کالا و  خدمات بنگاههای اقتصادی از دیگر بنگاههای اقتصادی می باشد. و مشخص کننده اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد. قانون ثبت علامت تجاری اعلام کرده است حق استفاده از برند متعلق به کسی می باشد که با توجه به مواد مندرج در قانون آن را به ثبت رسانده باشد. برند عنوانی است برای هر نشانه  و نماد گرافیکی و  قابل رویت   که بتواند کالاها و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی را از هم متمایز سازد.برند یا علامت تجاری متشکل از یک یا چند لغت ، حرف یا عدد یا ترکیبی از آنها می باشد. برند حتی می‌تواند از تصویر، نماد، طرح سه‌بعدی،  و  بعضا” اصوات  و نمادهای موسیقی و یا رنگ‌های مختلف تشکیل شده باشد. لذا در انتخاب و یا طراحی برند و ثبت برند از آزادی عمل بسیاری برخوردار هستید.  به منظور ایجاد  حمایت حقوقی از برند لازم است که آن را به ثبت برسانیم .  باید بدانید که ثبت برند در مواردی ممنوعیت دارد . برخی از این موارد عبارتند از : ثبت برندی که سابقه ثبت عین یا مشابه دارد ، ثبت برند یا لوگویی که تصویری مخالف شئون اسلامی داشته باشد، ثبت اسامی متبرکه، اسامی جغرافیایی و اسامی مشهور نیز امکانپذیر نیست. ثبت برند مزیت بسیار دارد ،  من جمله اینکه به تبلیغات شما بسیار کمک می کند.  جهت عقد توافق نمایندگی لازم است . مقدمه و پیش زمینه اخذ علامت استاندارد  ، ایران کد ، پروانه بهره برداری و بسیاری موارد دیگر می باشد .

مراحل ثبت برند در قم

مانند سایر امور ثبتی اولین گام برای ثبت برند در قم ورود اطلاعات به سامانه اداره مالکیت صنعتی است . البته پیش از این کار باید مطمئن شوید که برند یا نام تجاری شما قابلیت ثبت دارد یا ندارد که  کارشناسان  موسسه فرداد رسا می توانند در این زمینه یاریگر شما باشند. پس از امکان سنجی ثبت برند نسبت به ثبت نام سامانه ای اقدام نمایید و مدارک لازم را بارگزاری کنید و منتظر تایدیه کارشناس باشید پس از طی ۳۵-۴۰ روز کاری تصدیق اولیه برند شما صادر می گردد. گاها”ممکن است مدارک شما نقص یا کمبودی داشته باشد در این صورت با ابلاغیه رفع نقص مواجه خواهید شد که  باید بلافاصله برای حل مشکل اقدام شود. توجه داشته باشید که در صورتی که کار خود را ( ثبت برند در قم را ) به موسسات ثبتی همچون موسسه فرداد رسا بسپارید ، قطعا با این دست مشکلات مواجه نخواهید بود و مدارک بدون هیچ عیب و نقصی از طرف شما ایفاد می گردد.  در مرحله بعدی پس از رفع نقص مجددا منتظر تاییدیه کارشناسی می مانید سپس باید روند پرونده پیگیری شده نسبت به درج آگهی اول و دوم اقدام شود تا در مرحله نهایی گواهی ثبت برند صادر گردد.

جهت ثبت برند در  قم  از کجا شروع کنیم؟

ثبت علامت تجاری به اشکال متفاوتی انجام میشود  :لوگو، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . موسسه ثبت فرداد رسا با دارا بودن کارگروه تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی متخصص و مجرب یکی از بهترین راهنمایان شما  در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری متقاضیان محترم می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و تکیه به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

مدارک ثبت برند در قم

مجوزی دال بر فعالیت در طبقه شغلی مربوط به برند مورد تقاضا ، مدارک شناسایی متقاضی و نمونه ای از نام برند یا علامت طراحی شده حال اگر بخواهیم برندی را به نام شرکت به ثبت برسانیم مدارک شناسایی مدیر عامل شرکت در کنار مجوز و نمونه برند را لازم داریم . لازم به ذکر است که برند نیز مثل سایر امور هم به شکل حقیقی( به نام شخص ) و هم به شکل حقوقی ( به نام شرکت ) قابل ثبت است.

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان قم
برای اضافه کالا و طبقه به برند ثبت شده خود  با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه مربوطه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در قم همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.
طبقه بندی های علامت تجاری به چه صورت است؟
مصنوعات نساجی
فلزات و مصنوعات فلزی
اسباب بازی و لوازم ورزش
صنایع و محصولات شیمیایی
مواد غذایی و محصولات کشاورزی
دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
سایر موارد

ثبت علامت تجاری در قم

می توان گفت علامت تجاری در حقیقت نشان و علامتی است که  وجه تمایز بین کالا و خدمات تولیدکنندگان می باشد  این علامت تجاری را می توان  به دو صورت جمعی و نام تجاری به ثبت رساند که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد نام تجاری تعیین  کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان فیزیکی است که اعلام آن در اظهارنامه لازم است  کارشناسان متخصص  ثبت فرداد  آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در قم می باشند.
علامت تجاری و برند اعم از کلمه حرف، رقم و یا تجسماتو انعکاس تصویری است که در برخی از کشورها شعارهای تبلیغاتی نیز می توانند به عنوان برند استفاده شوند اما در مقابل  برندهای که باعث تحریف ذهن و فریب مصرف کنندگان می گردند قابلیت ثبت ندارند این امر منجر به انحراف مشتریان می گردد به عنوان مثال از کلماتی استفاده نمایند که واژه اول آن به ثبت رسیده است و تنها در پسوند دچار تغییر باشد و یا برندهای که  با قوانین نظم عمومی جامعه عرف و هنجارها و موازین اسلامی  ما در تغایر باشند. با تماس با موسسه فرداد رسا می توانید از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حاصل نمایید.

از خدمات ما در شهرستان قم بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

ثبت شرکت در قم

ثبت لوگو و آرم تجاری در قم
آرم و لوگو تجاری در واقع عنوانی است برای تصاویر و نقوش و طرح های گرافیکی و دست نوشته هایی که مشخص کننده تفاوت میان محصولات است. این اشکال می بایست به صورت بخصوصی  کنار هم قرار بگیرند و تا با دیگر علائم تفاوتی داشته باشند شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری،  ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در قم  با کارشناسان موسسه فرداد رسا در تماس باشید. شایان ذکر است که در مجتمع ایلیا استعلام برند ، نمونه اسم برند و علامت تجاری و پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی علامت تجاری یا لوگو  برای متقاضیان ثبت برند در قم انجام می گردد.
متقاضیان محترم همچنین باید بدانند که دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت علامت تجاری و برند کلیه شهرهای کشورمان می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی
چنانچه بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان نیز مورد ثبت شود  ومحصولات و خدماتمان را به آن کشورها صادر کنیم  از سوء استفاده از آن جلوگیری کنیم می‌بایست علامت خود را به صورت بین المللی ثبت نماییم.  برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کفایت می کند. هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نحوی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد یعنی  ابتدا باید برند خود را به صورت داخلی در کشور محل اقامت  به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر  خود مبادرت کنید .

خرید و فرو ش برند ، علامت و نام تجاری

همانطور که تا اینجا متوجه شدید  ، پروسه ثبت  برند و علامت تجاری نیازمند فراهم آوردن شرایط و مدارک ورعایت قوانین  و طی کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت خرید برند آماده انجام دهند  چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند فرصت زیادی ندارند  و این در حالی است که فرایند  اداری ثبت برند زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی قابل انجام است. موسسه فرداد رسا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

از خدمات مشاوره رایگان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه‌ها

23 ژانویه 2020 - 18:01
داود اقابابایی

سلام وعرض ادب اطلاعات در مورد ثبت برند میخواستم

3 فوریه 2020 - 04:06
فرداد رسا

سلام با موسسه در ارتباط باشید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.