ثبت برند در همدان : شرایط ثبت برند در همدان مراحل ثبت برند در همدان ثبت علامت تجاری در همدان با کارشناسان ثبتی ما همراه شوید یک عنصر مهم در هر کار و تجارت ایجاد نام و علامت تجاری (برند) میباشد و از آن طریق است که مردم آن محصولات یا خدمات را میشناسند. این یکی از اولین چیزهایی است که باید به آن فکر کنید و تا آخر با کار شما همراه خواهد بود پس می بینید که ثبت برند از اهمیت بالایی برخوردار است  و از آن بالاتر اهمیت انتخاب برند و نام تجاری می باشد بکه باعث می شود به عنوان موضوعی خاص به آن نگاه کنیم. شاید خیلی کار نگران کننده ای به نظر نرسد اما نیاز به دقت بسیار بالا و توجه به کلیه جنبه های نوع محصول یا خدمات شما  را دارد. از همه اینها گذشته، نام تجاری شما به همراه لوگو آن، به طریقی سمبلیک ،  خلاصه شده همه آن چیزی است که ارائه میکنید.  لذا در موفقیت  و شکست تجارت و حرفه شما بسیار تاثیرگذار است. قانون ثبت علامت تجاری اعلام کرده است حق استفاده از برند متعلق به کسی می باشد که با توجه به مواد مندرج در قانون آن را به ثبت رسانده باشد. و مالک این حق را داردکه از هرگونه سوء استفاده و ثبت آن از طریق اشخاص ثالث و تشابه بین کالاهای تولیدی جلوگیری نماید. در صورتی که مالکی با این موضوع مواجه شود میتواند طرح دعوی کرده و این اشخاص ملزم به پرداخت جزای نقدی می باشند. در قانون تصریح شده مالکین از برند خود میتوانند به مدت ۱۰ سال استفاده نمایند و با پرداخت هزینه های معین شده بعد از ۱۰ سال میتوانند آن را تمدید نمایند.

شرایط و مراحل ثبت برند در همدان

در اولین قدم اتنخاب یک برند مناسب مد نظر است که این برند میتواند طرح، علامت نشان یا از چند واژه کنار هم ب تشکیل شده باشد .ذکر این نکته لازم است که نام های مناطق جغرافیایی و همین طور اسامی عام قابل ثبت نمی باشند. با تماس با موسسه فرداد رسا وبهره مندی از مشاوره رایگان کارشناسان فرداد میتوانید برندمناسبی جهت ثبت برند در همدان را انتخاب کنید.اقدام بعدی بعد از انتخاب برند ارسال اظهارنامه ثبت برند در همدان  به شکل فایل الکترونیکی به  سایت اداره مالکیت صنعتی که مرجع ثبت برند میباشد ، است .شما میتوانید ثبت برند در همدان  را هم به نام شخص حقیقی و هم به نام شخص حقوقی انجام دهید اگر بخواهید به نام شخص حقیقی  برند را به ثبت برسانید کارت ملی و شناسنامه آن شخص مورد  نیاز است و اگر بخواهید به نام شخص حقوقی ثبت برند نمایید که مقصود از شخص حقوقی همان شرکت میباشد ، مدارک ثبتی شرکت که شامل اگهی تاسیس و شرکتنامه میباشد لازم است .ذکر این نکته لازم است که ثبت برند به شکل لاتین نیازمند کارت بازرگانی میباشد به علاوه جهت ثبت برند در همدان نیازمند مجوزی مبنی بر فعالیت در آن زمینه میباشید . برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

مراحل ثبت برند در همدان و ثبت علامت تجاری در همدان
ثبت برند در همدان توسط متقاضی
در اولین قدم با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی و انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی امر ثبت برند آغاز میشود در صورتی که اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود برگزینید. اگر از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان  موسسه فرداد رسا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت آنلاین  پرداخت  کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در همدان صادر میگردد.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.
جهت ثبت برند در  همدان  از کجا شروع کنیم؟
باید بدانید که علامت تجاری خود را می توانید در شکل های مختلف به ثبت برسانید به عنوان مثال :لوگو، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . موسسه فرداد رسا با برخورداری از کارگروه تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی مجرب یکی از بهترین راهنمایان شما در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری می باشند. توصیه ما برای بهبود شرایط انتخاب و اتکا به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

مدارک ثبت برند در همدان

مدارک لازم جهت ثبت برند در همدان به شکل حقیقی عبارتست از :
رونوشت مدارک هویتی متقاضی (تصویرکارت ملی و شناسنامه)
رونوشت پروانه کسب متقاضی
ارائه یک نمونه از برند مورد تقاضا در اندازه ۶*۶
مدارک مورد نیاز  جهت ثبت برند اشخاص حقوقی به این شرح است :
رونوشت تمامی مدارک اشخاص حقوقی که شامل اگهی تاسیس،روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت میباشد.
جواز تاسیس،جواز صنایع یا بهره برداری از جمله مجوزهای مورد احتیاج است و مدارکی دال بر اثبات اشتغال به کار مدیر عامل و رئیس هیات مدیره.
چناچه تمایل دارید برند خود را به شکل لاتین ثبت کنید کارت بازرگانی هم جزو ملزومات است.
مدرک شناسایی شخص حقوقی:ابراز نمونه ای از برند درخواستی در ابعاد۶*۶

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان همدان
جهت این کار با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در همدان همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که این مرتبه پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجود است  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.
طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟
مصنوعات نساجی
فلزات و مصنوعات فلزی
اسباب بازی و لوازم ورزش
صنایع و محصولات شیمیایی
مواد غذایی و محصولات کشاورزی
دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
سایر موارد

از خدمات ما در شهرستان همدان بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

ثبت شرکت در همدان

 

اخذ گرید در همدان

ثبت علامت تجاری در همدان

علامت تجاری در حقیقت نشان و علامتی است که  نقش آن ایجاد تمایز بین کالا و خدمات تولیدکنندگان است  این علامت تجاری به دو صورت جمعی و نام تجاری قابلیت به ثبت رسیدن دارد که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان فیزیکی است که اعلام آن در اظهارنامه الزامی می باشد کارشناسان متخصص  موسسه فرداد رسا  آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در همدان می باشند.
علامت تجاری و برند میتواند همچنین میتواند کلمه ،حروف ، اعداد و یا تجسمات تصویری باشد البته در بعضی از کشورها شعارهای تبلیغاتی هم می توانند به عنوان برند ثبت  شوند اما در مقابل  برندهایی که باعث گمراهی مصرف کنندگان می گردند قابلیت ثبت ندارند این امر منجر به انحراف مشتریان می گردد به عنوان مثال از کلماتی استفاده نمایند که واژه اول آن به ثبت رسیده است و تنها در پسوند دچار تغییر باشد و یا برندهایی که با قوانین نظم عمومی اخلاقی و عرف جامعه و حتی با هنجارهای یک جامعه تغایر نداشته باشد . با تماس با موسسه فرداد رسا می توانید از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حاصل نمایید.
ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

چنانچه بخواهیم که علامت تجاری ما در یک یا چند کشور غیر از کشور خودمان به ثبت رسیده و مورد حمایت قرار گیرد و از سوء استفاده از آن جلوگیری شود باید علامت خود را به صورت بین المللی ثبت کنیم.  جهت اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، نیازی  نیست که به طور جداگانه در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت نماییم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کافی می باشد . هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نوعی  با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر  خود میتواند مبادرت نماید.

خرید و فرو ش برند در همدان ، علامت و نام تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت  برند و علامت تجاری پس ازطی مراحل بسبار و صرف هزینه و وقت زیاد انجام می شود که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده مبادرت کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند عجله  دارند و این در حالی است که فرایند  اداری ثبت برند زمان زیادی نیاز دارد  در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی انجام می شود. موسسه فرداد رسا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

از خدمات رایگان مشاوره ثبت برند توسط موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.