ثبت برند در چابهار : مراحل ثبت برند در چابهار شرایط ثبت برند در چابهار ثبت علامت تجاری در چابهار توضیح کامل در ادامه مطلب.
چابهار یکی از شهرهای جنوب خاوری استان سیستان و بلوچستان ایران و تنها بندر اقیانوسی این کشور می‌باشد که در کرانهٔ دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است.
بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، که نزدیک‌ترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه (افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) به آب‌های آزاد است از اهمیت فراوانی برخوردار است و سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در آن صورت می‌گیرد؛ از جمله ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتی‌های اقیانوس‌پیما (در خلیج چابهار) و ساخت راه‌آهن به سوی آسیای میانه و احداث فرودگاه بین‌المللی. این بندر یکی از مهمترین چهارراه‌های کریدور شمال-جنوب بازرگانی جهانی است.
چابهار علاوه بر موقعیت بازرگانی، دارای جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی است. آب و هوای این شهر و پیرامون آن همیشه بهاری و معتدل است و به همین دلیل چابهار (چهاربهار) نامیده می‌شود. چابهار مرکز شهرستان چابهار است که در منتهی‌الیه جنوب شرقی ایران در کنار آب‌های گرم اقیانوس هند قرار دارد.
مزایای ثبت برند در  چابهار
به ثبت رساندن برند در چابهار به عنوان یک منطقه آزاد تجاری در ایران گرچه پروسه طولانی مدتی دارد اما مزایایی که در ثبت برند وجود دارد در جهت پیشبرد اهداف کسب و کار بسیار مفید فایده می باشد . از جمله اینکه در میزان موفقیت یک کالا یا خدمات تاثیر بسزایی دارد و همچنین تضمین می کند که آیا آن نام در آن بازار مربوطه فعال می باشد یا خیر.
ثبت برند یا علامت تجاری در منطقه آزاد تجاری چابهار تضمین می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
شرکت‌ها را قادر می‌سازد محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند. ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند. اجازه استفاده از آنها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند. جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند. ممکن است دارایی ازرشمند کسب و کار باشند. شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
خیلی مزایای دیگر ثبت برند یا علامت تجاری در چابهار از جمله امکان ثبت برند بین المللی و دریافت وام  و …..

مراحل ثبت برند در چابهار

مراحل ثبت برند در چابهار توسط متقاضی : نخست به سامانه اداره مالکیت صنعتی ورود کنید  و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب کنید اگر اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص مجرب در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا اظهارنامه ای که درست پرنشده باشد با اخطار رع نقص مواجه می شود. ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را برای ثبت  با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا راهنمایی بگیرید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند در چابهار را در همین سایت  بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و وجه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که همه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در چابهار صادر میگردد.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.

مراحل ثبت برند در چابهار توسط موسسه فرداد رسا : در اولین گام  مشاوره ای تخصصی در زمینه ثبت برند در چابهار لازم می باشد کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند در چابهار میخوهید را  با شما  در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در چابهار ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در چابهار را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند در چابهار و ثبت علامت تجاری در چابهار برای شما به انجام خواهد رسید.

ثبت علامت تجاری در چابهار

برند یا علامت تجاری چیست؟ هر شخص اعم از حقیقی یا حقوقی (شرکت یا فرد) مدارکی دال بر تولید- توزیع- بسته بندی- خرید و فروش و یا واردات و صادرات کالا) و یا مدارکی جهت فعالیت در زمینه خدماتی خاص داشته باشد می تواند در همان زمینه تقاضای ثبت نام و لوگوی خود را بدهد.
برندها بسته به این که قرار است چه چیزی را معرفی کنند، انواع مختلفی دارند. بعضی از انواع برندها را با هم مرور می کنیم :
۱٫ برند محصول : برند کردن یک محصول یا خدمت خاص .
۲٫ برند شرکتی : یک شرکت که چندین محصول یا خدمات مختلف دارد.
۳٫ برند شخصی : مانند یک ورزشکار
۴٫ برند جغرافیایی : مانند یک شهر خاص
۵٫ برند عمومی : مانند مراسم های حکومتی
۶٫ برند فرهنگی : مانند یک مراسم فرهنگی
۷٫ برند مذهبی : مانند یک مسجد یا کلیسا
تولید کنندگان و یا وارد کنندگان کالاها می توانند نام مورد تقاضای خود را منحصرا به نام شرکت و یا به نام شخص حقیقی ثبت نمایند و این نام را بر روی کالای مشخصی درج نمایند . برند بسته به نوع حوزه فعالیت هر شرکتی در طبقات خاصی قابل ثبت است . برای مثال برند”مهرام” در طبقه مواد غذائی ثبت شده است ولی قابلیت ثبت شدن در طبقه آهن آلات یا … را می تواند داشته باشد .
چابهار جزو بنادر اقیانوسی در ایران می باشد که دارای مناطق آزاد بازرگانی کشور ایران می باشد. و این بندر به جهت موقعیت راهبردی که دارد، دارای نزدیک‌ترین راه دسترسی به کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه به آب های آزاد می باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است و سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در آن شکل می‌گیرد.شهر چابهار علاوه بر موقعیت بازرگانی که دارد، دارای جاذبه‌های آثار تاریخی و طبیعی نیز می باشد. که هر شهر برای خود می تواند علاوه بر برند های تجاری، حقوقی، مهندسی، مواد غذایی و دارویی ، ثبت برند گردشگری اختصاصی داشته باشد تا گردشگران و بازدیدکنندگان بتوانند با این آثار باستانی و تاریخی آشنا شده و لذت ببرند

از خدمات ما در شهرستان چابهار بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

ثبت شرکت در چابهار

 

اخذ گرید در چابهار

مشاوره ثبت برند در چابهار
در مورد اهمیت مشاوره ثبت برند در چابهار باید بگوییم که پس از انتخاب نام و علامت تجاری کسب و کار خود ، قدم نهایی راباید بردارید ، قدمی که خیال شما را راحت می کند که این برند و لوگو که مبالغ هنگفتی صرف تبلیغات و رشدش کردید برای شما باقی می ماند و اگر کسی قصد استفاده از برند شما را داشته باشد و طبق قانون اگر برند ثبت شده به اسم شما باشد باید مبلغ قابل توجهی پرداخت کند تا بتواند از نام و نشانی که شما در جهت موفقیتش برنامه ریزی کردید و مبالغی را هزینه کردید ، استفاده کند.ثبت برند در چابهار فقط ثبت کردن نام و لوگو در سازمان ثبت علائم نیست. اطلاع از قوانین صحیح استفاده و نگهداری برند و مسائل آن نیز بخش مهم پس از ثبت برند است که نیازمند همراهی یک کارشناس و وکیل زبده در امور ثبت نام و علامت تجاری می باشد.
مشاوران ثبت برند موسسه حقوقی فرداد رسا در کلیه مراحل ثبت برند از ابتدا تا انتها در کنار شما بوده و کلیه امور مربوطه را با کمترین هزینه و زمان به انجام خواهند رسانید.

مدارک ثبت علامت تجاری در چابهار

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری در چابهار  به قرار ذیل است :
۱- تسلیم اظهارنامه از طریق اینترنتی
۲- مدارک مثبت هویت متقاضی ثبت برند در چابهار
الف) اشخاص حقیقی:کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
ب) اشخاص حقوقی:آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
۳- مدارک نماینده قانونی:چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی(وکیل،دارنده یا دارندگان حق امضا برای اشخاص حقوقی و ….) به عمل آید مدارک آن ضمیمه گردد.
۴-۱۰ نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
۵- در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
۶- ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
۷- استفاده از حق تقدم: چنانچه متقاضی ثبت برند در چابهار  بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم(حداکثر ۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم کنند.
۸- نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار
نکته : در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
دوره ی حمایت از علامت تجاری ده سال است که می توان آن را به دفعات نامحدود با پرداخت هزینه های پیش بینی شده در مقررات تمدید نمود. در ضمن برای ثبت چند علامت تجاری باید به تعداد آن ها اظهارنامه ی جداگانه داده شود.
هزینه ثبت برند در چابهار
در واقع هزینه برند شامل دو بخش اساسی می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی می باشد که بصورت توافقی می باشد و توسط کارشناس موسسه ثبت و متقاضی با بحث و گفتگو به یک مبلغ به توافق خواهند رسید . گفتنی است که این مبلغ هرچند توافقی است ولی از عرف نباید خارج باشد و با نوع ارائه خدمات همخوانی داشته باشد.
هزینه دولتی ثبت برند به قسمتی مربوط می شود که به پرداختی های دولتی و فیش های واریزی میباشد. اولین هزینه که با استارت کار صورت می پذیرد هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که بسته به حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت متقاضی هزینه ها متغییر است و البته تعداد کالاهای درخواستی و طبقات مورد تقاضا که آن هم به کالاها بستگی دارد. هزینه دوم که پس از تایید اظهارنامه و آگهی نوبت اول می باشد باید پرداخت گردد. تاخیر در پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت اول باعث می شود که برند رد شود و همه زحمات و هزینه های قبلی از بین برود. هزینه بعدی ثبت برند شامل روزنامه رسمی دوم برند می باشد که پس از یکماه بعد از تایید آگهی نوبت دوم صورت می گیرد. پس از پرداخت هزینه روزنامه دوم مالکیت ده ساله برند بنام شما می شود.
مدت زمان ثبت برند در چابهار
با توجه به روند ادارات دولتی زمان ثبت برند ممکن است متغیر باشد. لذا در این خصوص با کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا در ارتباط باشید.
ولی طبق عرف زمان ثبت برند و علائم تجاری در چابهار  بین ۲ الی ۳ ماه می باشد.
ثبت برند کنسرو ماهی شیر در چابهار
اگر به دنبال این هستید تا محصولتان را خیلی راحت تر از آنچه فکر می کنید در بازار کسب و کار به فروش رسانید برند آن را نیز به ثبت رسانید تا با این کار خیال خود را از لحاظ اطمینان کیفیت محصول و بهداشتی بودن آن راحت کرده باشید و مشتریان شما با دید بازتر و ذهنی اسوده تر به دنبال محصول با کیفیت شما باشند چون کنسرو ماهی نیز یکی از این محصولات پرطرفدار می باشد به همین دلیل شما تولید کنندگان با ثبت برند تولید کنسرو ماهی شیردر چابهار برای خود می توانید راحت تر این محصول را در بازار کسب و کار و سبد کالای خرید مردم جای دهید و بوده اند تولید کنندگان کار کشته و قوی در بازار کسب و کار که راه کسب درآمد از این بازار را به خوبی یاد گرفته اند و قبل از تولید انبوه محصول خود و عرضه ان به بازار اول برند آن را ثبت نموده اند و پس از آن اقدام به پخش محصول خود در بازار کسب و کار کرده اند تا با این کار هم در ذهن مشتریان خود یک علامت را ثبت کرده باشند و هم دست سودجویان را در این باره کوتاه کرده باشند .

از حدمات مشاوره ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.