ثبت برند در بوشهر , شرایط ثبت برند در بوشهر , مراحل ثبت برند در بوشهر , خرید و فروش برند در بوشهر ثبت علامت تجاری در بوشهر
ثبت برند یعنی ثبت نام تجاری ، نشان تجاری یا علامت تجاری (لوگو، مارک ، آرم ) . یعنی اینکه ثبت هریک از این موارد به منزله ثبت  برند می باشد و با همان فرایند و مدارک و هزینه ها و طی همان مدت زمان انجام می شود. ثبت برند استحکام بخش کار شماست و آن را معتبرتر و شناخته شده تر می کند چرا که رکن اصلی تبلیغات در دنیای امروز است. برندی برای ثبت خوب است که ساده باشد ، به راحتی تلفظ شود ، به راحتی در ذهن بماند ، در اینترنت به راحتی قابل جستجو باشد ، مفهوم آن بی ارتباط به کار متقاضی ثبت برند نباشد. به علاوه ثبت برندی امکانپذیر است که قبلا” عین یا مشابه آن  به خصوص در همان طبقه به ثبت نرسیده باشد، از اسامی مشهوره ، دولتی و اسما مقدس نباشد و مغایرت با قوانین یا عرف جامعه نباشد و برخلاف اسم شرکت اسم تجاری یا برند می تواند لاتین هم باشد که البته برای ثبت آن احتیاج به دریافت کارت بازرگانی دارید.

جهت ثبت برند در  بوشهر  از کجا شروع کنیم؟

به منظور ثبت علامت تجاری خود می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید:لوگو، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . موسسه ثبت فرداد با استفاده از  دپارتمان تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند و حضور مشاوران حقوقی و ثبتی مجرب یکی از بهترین راهنمایان شما  متقاضیان محترم  در زمینه انتخاب و طراحی انواع علائم تجاری می باشند. پیشنهاد ما برای بهبود شرایط انتخاب و اتکا به وکیلی است که می تواند با تجربه ی خود کارها را بهتر و سریع تر به انجام برساند همین حالا با مشاورین مجرب ما درتماس باشید.

مراحل ثبت برند در بوشهر و علامت تجاری

ثبت برند در بوشهر توسط متقاضی
در نخستین مرحله به سامانه اداره مالکیت صنعتی مراجعه کرده و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را  انتخاب می کنید چنانچه اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص متخصص در این زمینه کمک بگیرید می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد دارید  به ثبت برسانید که با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا جلو میرود .شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید . چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از راهنمایی کارشناسان موسسه فرداد رسا بهره مند شوید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند را از طریق همین سامانه بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و هزینه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که کلیه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در بوشهر صادر میگردد.لازم است پیش از هر نوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.

ثبت برند در بوشهر توسط موسسه فرداد رسا
در مرحله اول مشاوره ای تخصصی در این زمینه لازم می باشد کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در بوشهر میخواهید را  در اختیار شما میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و شما   باید این مدارک را در مدت زمان مشخص شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مراحل دیگر از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در بوشهر ، مشخص نمودن طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی است.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد تخصصا” رفع نقص میگردد و در انتها پرداخت مبالغ اعلام شده به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره مراجعه کرده و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در بوشهر را دریافت می نماید . بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام خواهد رسید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در بوشهر

مدارک ثبت برند حقوقی شامل کپی مدارک شرکت یعنی آگهی تاسیس، تغییرات شرکت ( نام، آدرس، مدیرعامل)، روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت و کپی کارت بازرگانی که باید حتما به نام شرکت یا مدیر عامل باشد و کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل و یک نمونه از علامت مورد تقاضا در کادر ۶*۶ و مهر شرکت می باشد. برای ثبت برند برای اشخاص حقیقی نیاز به کپی شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی و کپی جواز کسب یا مجوز فعالیت مرتبط و کپی کارت بازرگانی و طرح لوگو در کادر ۶*۶ می باشد. مجوز پروانه بهره برداری، جواز تاسیس یا جواز کسب می تواند برای ثبت برند مورد استفاده قرار گیرد. اگر برند انگلیسی باشد یا در لغتنامه دهخدا دارای معنی نباشد، برای ثبت آن برند نیاز به کارت بازرگانی داریم. ثبت برند درطبقه تبلیغات مستلزم مجوز از طرف وزارت ارشاد می باشد. همچنین ثبت برند برای طبقه دارویی نیز نیازمند مجوز از وزارت ارشاد می باشد.

از خدمات ما در شهرستان بوشهر بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

 

ثبت شرکت در بوشهر

ثبت اضافه کالا و طبقه در استان بوشهر

با ورود به سامانه اداره مالکیت گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب می نمایید و اظهارنامه را تکمیل و تدوین مینمایید. کلیه مراحل افزایش کالای برند در بوشهر همانند ثبت برند می باشد تنها با این تفاوت که این بار  پرونده شما در اداره مالکیت صنعتی موجوداست  و کارشناس اداره به بررسی سوابق شما میپردازد و چنانچه مورد تایید قرار گرفت آگهی اضافه طبقات را صادر می نماید.
طبقه بندی های علامت تجاری چگونه است؟
مصنوعات نساجی
فلزات و مصنوعات فلزی
اسباب بازی و لوازم ورزش
صنایع و محصولات شیمیایی
مواد غذایی و محصولات کشاورزی
دستگاه و لوازم و آلات فنی و علمی و صنعتی
مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
سایر موارد

ثبت علامت تجاری در بوشهر

علامت تجاری در حقیقت نشان و علامتی است که میان کالا و خدمات تولیدکنندگان تفاوت ایجاد می کند این علامت تجاری به دو صورت جمعی و نام تجاری به ثبت میرسد که هرکدام از این ها مشخصه های خاص خود را دارد نام تجاری معین کننده شخص حقیقی و حقوقی صاحب علامت می باشد و علامت جمعی نشان فیزیکی است که اعلام آن در اظهارنامه الزامی می باشد کارشناسان متخصص  موسسه فرداد رسا  آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت در بوشهر می باشند.
علامت تجاری و برند میتواند هر واژه ، حرف و یا تجسمات  و انعکاسهای تصویری باشد در برخی از کشورها شعارهای تبلیغاتی نیز می توانند به عنوان برند استفاده شوند اما در مقابل  برندهایی که باعث گمراهی مصرف کنندکان می شوند  قابلیت ثبت ندارند این امر منجر به انحراف مشتریان می شود  به عنوان مثال از کلماتی استفاده نمایند که واژه اول آن به ثبت رسیده است و تنها در پسوند دچار تغییر باشد و یا برندهایی که  با قوانین نظم عمومی  اخلاقی و عرف جامعه و حتی با هنجارهای یک جامعه ضدیت نداشته باشد . با تماس با موسسه فرداد رسا می توانید از آخرین قوانین ثبت برند و علامت تجاری اطلاع حاصل نمایید.
ثبت لوگو و آرم تجاری در بوشهر
آرم و لوگو تجاری نقش و طرحهایی است که مشخص کننده تفاوت میان محصولات است . این اشکال می بایست به صورت ویژه کنار هم قرار بگیرند و با دیگر علائم متفاوت می باشند شما میتوانید به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت لوگو ، برند، علامت تجاری،  ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت در بوشهر  با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش در تماس باشید. شایان ذکر است که در موسسه فرداد رسا استعلام برند ، نمونه اسم برند و علامت تجاری و پیشنهاد نام برند و علامت تجاری و طراحی علامت تجاری یا لوگو  برای متقاضیان ثبت برند در بوشهر انجام می گردد.
متقاضیان محترم همچنین باید بدانند که دفتر ثبت برند و علامت تجاری اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران است که مرجع ثبت علامت تجاری و برند کلیه شهرهای کشورمان می باشد.

ثبت برند مادرید و ثبت برند بین المللی

اگر بخواهیم که علامت تجاری خود را در کشورهای دیگر هم به ثبت برسانیم و مثلا” قصد صادر کردن محصولات خود به آن کشور را داشته باشیم  برای اقدام نسبت به ثبت بین المللی و دریافت حمایت سایر کشورها از علامت تجاری، لازم نیست که به طور مجزا در هر یک از کشورهای مورد نظر اقدام به ثبت کنیم و ثبت در یکی از کشورهای تحت موافقتنامه و پروتکل مادرید برای دریافت حمایت بقیه کشورهای مورد نظر یا همه کشورهای تحت پروتکل کافی خواهد بود . هر شخص می تواند در هر کدام از کشورهای تحت این پروتکل که به نوعی با آن کشور مرتبط باشد ( از نظر ملیت، اقامت در آن کشور، اقامت شرکت یا بنگاه صنعتی یا تجاری در آن کشور) متقاضی ثبت علامت تجاری خود به صورت بین المللی در آن کشور گردد بدین معنی که ابتدا برند خود را به صورت داخلی به  ثبت رسانده  و سپس برای ثبت برند به صورت بین المللی تحت سیستم مادرید در کشورهای مورد نظر  خود میتواند اقدام کند.

خرید و فرو ش برند ، علامت و نام تجاری

همانطور که تا اینجا گفته شد ، ثبت  برند و علامت تجاری مستلزم به وجود آوردن  آوردن شرایط ورعایت مقررات و سپری کردن مراحلی است که برخی از متقاضیان ثبت برند با توجه به آنها ترجیح می دهند به جای فرآیند ثبت نسبت به خرید برند آماده اقدام کنند چرا که برخی از افراد یا مجموعه‌ها برای تبلیغ و استفاده از برند عجله دارند و این در حالی است که فرایند  اداری ثبت برند زمان زیادی را می طلبد در صورتی که خرید و انتقال برند آماده به سرعت و تنها با حضور طرفین معامله یعنی فروشنده و خریدار در دفترخانه ثبت اسناد رسمی ممکن است. موسسه فرداد رسا در زمینه خرید و فروش برند و علامت تجاری نیز می تواند راهنمای شما باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.