ثبت برند در بانه : مراحل ثبت برند در بانه شرایط ثبت برند در بانه ثبت علامت تجاری در بانه در ادامه مطلب با ما باشید.
بانه شهری در استان کردستان واقع در مرز غربی ایران است. شهر بانه مرکز شهرستان بانه در دامنهٔ شمالی رشته کوه‌های زاگرس، ۲۰ کیلومتری نوار مرزی ایران با عراق و جنوب غربی سقز و جنوب شرقی سردشت قرار گرفته‌است. این شهر دارای جنگل‌های طبیعی و بزرگ بلوط می‌باشد. واردات کالاهای خارجی و صادرات کالاهای ایرانی از طریق مرز بانه – عراق، بازارچهٔ پررونقی برای این شهر به ارمغان آورده‌است.
مزایای ثبت برند در بانه  
هر شخص در بانه به عنوان تولید کننده و یا صاحب یک شغل جهت  معرفی محصولات خود ملزم به انتخاب نام ونشان مناسبی می باشد که محصول با این نام ونشان در خاطر مشتریان باقی خواهد ماند. (در مقالات گذشته اصول انتخاب این نام و یا نشان و اهمیت آن توضیحات کاملی ارائه شده است ،که با مطالعه آن می توانید به اطلاعات کامل در این زمینه دسترسی یابید  .) به طور کلی توجه داشته باشید اساس وهدف انتخاب نام  و برند تجاری و ثبت آن در بدو فعالیت ، جلوگیری از کپی برداری سایرین در بازار رقابت کاری می باشد .چنانچه امروزه به ثبت رسانیدن برند در بانه برای صاحبان مشاغل امری بسیار مهم و ضروری است .
ثبت برند در بانه برای تمامی مشاغل مختلف با کالاهای متفاوت که در زمینه های بازرگانی، تولیدی، فروشگاهی و خدمات فعال می باشند قابل انجام می باشد ،که از نظر قانونی می تواند به طور مستقیم بر روی کالا درج شود وبه آن اعتبار ببخشد و انحصار و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند بهمراه داشته باشد
یک برند از زمانی دارای اهمیت و ارزش مالی می شود که نکات مهم وکلیدی را هنگام ثبت رعایت نموده باشد نکاتی مانند :اهمیت به انتخاب نام، انتخاب نام برای هر صنف متفاوت می باشد و با توجه به نوع فعالیت ، یا نوع کالا هایی که این اسم برای نام گذاریه  ان انتخاب می شود ،متفاوت می باشد. همچنین توجه داشته باشید رعایت اصول قانونی جاری کشور در امور ثبت نام و برند تجاری لازم می باشد.
در ضمن برای انتخاب صحیح به یاد داشته باشیدکه  نشان تجاری یا همان لوگو نشان دهنده ویژگی محصول باشد ، و طرح و رنگ و نقش های ساده ، قابل فهم و زیرکانه در ان استفاده شده باشد ، توجه داشته باشید که نام اسامی مشهور قابل ثبت نیست ، نام منطقه جغرافیایی قابل ثبت نیست ، ثبت آرم وبرند تجاری انتخابی ۵۰ در صد مشابه یک برند دیگر باشد ممکن نیست. پس از اینکه تمامی این باید ها و نباید ها را در این انتخاب رعایت نمودید مالک یک برند موفق خواهید بود .  و این برند جزیی از اموال شما خواهد بود.
علامت تجاری نیز به عنوان یکی از  اموال شناخته شده ودارای قابلیت واگذاری و خرید و فروش می باشد. علائم تجاری در قالب یک قرارداد می توانند مورد نقل و انتقال قرار گیرد یا به عبارتی دیگر صاحب علامت در قالب قرارداد نقل و انتقال ، مالکیت و تمامی حقوق مربوط به علامت تجاری به دیگری منتقل کند.
این انتقال می تواند در مرحله ثبت اظهار نامه یا بعد از ثبت علامت در ادراه ثبت علائم مالکیت (ثبت برند ) اظهارنامه علامت ضمن قراردادی به دیگری منتقل شود. انتقال علامت می تواند بطور مستقل صورت گیرد و با همراه سرقفلی مربوط مورد نقل انتقال قرار گیرد .

مراحل ثبت برند در بانه

مراحل ثبت برند در بانه توسط متقاضی : نخست به سامانه اداره مالکیت صنعتی ورود کنید  و گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب کنید اگر اطلاعی در خصوص تکمیل این اظهارنامه ندارید حتما از اشخاص مجرب در این زمینه راهنمایی بگیرید زیرا اظهارنامه ای که درست پرنشده باشد با اخطار رع نقص مواجه می شود. ابتدا می بایست مشخص کنید برند خود را به صورت حقیقی یا حقوقی قصد به ثبت رساندنش را دارید و با انتخاب هرکدام مراحل به صورت مجزا پیش میرود . شما متقاضیان محترم باید کالاهای خود را برای ثبت  با توجه به مجوز خود انتخاب نمایید چنانچه از طبقات کالاهای خود اطلاعی ندارید از کارشناسان ثبت برند موسسه فرداد رسا راهنمایی بگیرید بعد از تکمیل اظهارنامه مدارک مورد نیاز ثبت برند در بانه را در همین سایت  بارگذاری کرده و ارسال  نمایید و وجه ثبت برند و علامت تجاری را که در سامانه  مشخص شده به صورت اینترنتی واریز کرده و منتظر بررسی کارشناس اداره مالکیت صنعتی می مانید. در صورتی که همه اطلاعات وارده صحیح باشد و نقصی در پرونده وجود نداشته باشد بعد از گذشت دو الی سه ماه آگهی تقاضای  ثبت برند در بانه صادر میگردد.لازم است پیش از هرنوع اقدام برای ثبت برند از سامانه استعلام برند و علامت و نام تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir   استفاده نمایید.
مراحل ثبت برند در بانه توسط موسسه فرداد رسا : در اولین گام  مشاوره ای تخصصی در زمینه ثبت برند در بانه لازم می باشد کارشناسان موسسه فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند در بانه میخوهید را  با شما  در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه فرداد رسا پیگیری میشود که شبانه تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند در بانه ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند در بانه را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند در بانه و ثبت علامت تجاری در بانه برای شما به انجام خواهد رسید.

از خدمات ما در شهرستان بانه بیشتر بدانید

 

استعلام ثبت برند

 

انتخاب نام شرکت

ثبت علامت تجاری در بانه

برند یا علامت تجاری : نام ، لوگو ، علامت تجاری، آرم ، نام تجاری ، اسم تجاری یا علائم تجاری (brand) که در بازار تحت نام  برند بیشتر شناخته شده است در اداره مالکیت معنوی (صنعتی) به ثبت میرسد. اداره ثبت علامت تجاری متولی ثبت برند یا علائم تجاری می باشد.برای مثال ثبت علامت تجاری جزء موارد ضروری در اخذ گواهی استاندارد یا پروانه بهره برداری می باشد. همچنین جهت اخذ گواهی و پروانه های بهداشتی دست کم یک علامت ثبت شده مورد نیاز است. اگر شما بدانید داشتن یک برند چقدر در رونق کسب و کارتان تاثیر گذار است همین حالا جهت ثبت برند اقدام خواهید کرد. متاسفانه برخی اشخاص حقیقی و حقوقی به اندازه کافی به ثبت برند خود اهمیت نمی‌دهند و همواره در معرض این خطر هستند که روزی مالکیت برند خود را از دست بدهند. در مورد ثبت اختراع و ثبت ایده نیز شرایط همین گونه است و عدم ثبت آنها، شرایط را برای سوءاستفاده‌ کلاهبرداران فراهم می‌کند.

مدت زمان ثبت برند در بانه
با توجه به روند ادارات دولتی زمان ثبت برند ممکن است متغیر باشد. لذا در این خصوص با کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا در ارتباط باشید.
ولی طبق عرف زمان ثبت برند و علائم تجاری در بانه بین ۲ الی ۳ ماه می باشد.
اهمیت مشاوره ثبت برند در بانه
پس از انتخاب نام و علامت تجاری کسب و کار خود ، قدم نهایی راباید بردارید ، قدمی که خیال شما را راحت می کند که این برند و لوگو که مبالغ هنگفتی صرف تبلیغات و رشدش کردید برای شما باقی می ماند و اگر کسی قصد استفاده از برند شما را داشته باشد و طبق قانون اگر برند ثبت شده به اسم شما باشد باید مبلغ قابل توجهی پرداخت کند تا بتواند از نام و نشانی که شما در جهت موفقیتش برنامه ریزی کردید و مبالغی را هزینه کردید ، استفاده کند.ثبت برند ثبت کردن نام و لوگو در سازمان ثبت علائم نیست. اطلاع از قوانین صحیح استفاده و نگهداری برند و مسائل آن نیز بخش مهم پس از ثبت برند در بانه است که نیازمند همراهی یک کارشناس و وکیل زبده در امور ثبت برند یا نام و علامت تجاری می باشد.
تیم تخصصی و مشاوره ثبت برند موسسه حقوقی فرداد رسا در کلیه مراحل ثبت برند در بانه از ابتدا تا انتها در کنار شما بوده و کلیه امور مربوطه را با کمترین هزینه و زمان به انجام خواهند رسانید.
هزینه ثبت برند در بانه
در واقع هزینه ثبت برند در بانه به دو بخش اساسی تقسیم می شود. یک قسمت آن حق الزحمه موسسه ثبتی می باشد که بصورت توافقی می باشد و توسط کارشناس موسسه ثبت و متقاضی با بحث و گفتگو به یک مبلغ به توافق خواهند رسید . گفتنی است که این مبلغ هرچند توافقی است ولی از عرف نباید خارج باشد و با نوع ارائه خدمات همخوانی داشته باشد.
هزینه دولتی ثبت برند در بانه به قسمتی مربوط می شود که به پرداختی های دولتی و فیش های واریزی میباشد. اولین هزینه که با استارت کار صورت می پذیرد هزینه ثبت اظهارنامه برند می باشد که بسته به حقیقی یا حقوقی بودن شخصیت متقاضی هزینه ها متغییر است و البته تعداد کالاهای درخواستی و طبقات مورد تقاضا که آن هم به کالاها بستگی دارد. هزینه دوم ثبت برند در بانه که پس از تایید اظهارنامه و آگهی نوبت اول می باشد باید پرداخت گردد. تاخیر در پرداخت هزینه آگهی روزنامه رسمی نوبت اول باعث می شود که برند رد شود و همه زحمات و هزینه های قبلی از بین برود. هزینه بعدی ثبت برند شبانه روزنامه رسمی دوم برند می باشد که پس از یکماه بعد از تایید آگهی نوبت دوم صورت می گیرد. پس از پرداخت هزینه روزنامه دوم مالکیت ده ساله برند بنام شما می شود.

از خدمات مشاوره ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.