استعلام برند

استعلام برند : ثبت برند و استعلام از اداره ثبت و استعلام قابلیت ثبت آن برند ، قبل از شروع یک فعالیت تجاری و تولید یک محصول یا ارائه یک خدمت ضروری می باشد. شما برای این کار می توانید شخصا به بخش جستجوی برند سایت اداره مالکیت معنوی مراجعه کنید.

اما شما می توانید با کمک گرفتن از همکاران ما به راحتی این کار را انجام دهید. برای استعلام و جستجوی علامت تجاری نیازی به داشتن تخصص لازم نیست. ولی ممکن است شما قادر به تشخیص تشابهات تخصصی نباشید.

استعلام برند های ثبت شده

در صورتی که می خواهید بدانید برندی قبلا ثبت شده است یا نه ( چه بخواهید بدانید مالک آن برند کیست و چه بدانید در صورتی که ثبت نشده است آن را ثبت کنید ) کافیست در همین وب سایت اطلاعات آن را وارد کنید تا اطلاعات آن برند به شما داده شود.

استعلام برند از اداره ثبت :

برای انجام استعلام برند از این طریق، شما دو انتخاب دارید که ان ها را توضیح می دهیم.

۱) ابتدا به سامانه اداره مالکیت صنعتی وارد شوید. دکمه جست و جو را بزنید و نام برند و هم چنین طبقه مربوط به خودتان را جستجو کنید. وقتی روی دکمه جست و جو کلیک کنید پس از مدت کوتاهی، سابقه برندتان نمایش داده می شود.

۲) در این روش به سامانه روزنامه رسمی کشور به آدرس www.rrk.ir مراجعه می کنید. در قسمت آگهی های قانونی، نوع آگهی خودتان را، علامت تجاری انتخاب کنید و اسامی مورد نظر برای استعلام را وارد کنید.

می توانید نام برند خود را در میان روزنامه ها جستجو کنید. بدیهی است که اگر نام مشابه پیدا شود شما باید به فکر انتخاب نام دیگری باشید.

استعلام برند مواد غذایی چگونه انجام می شود؟

مواد غذایی یکی از حوزه هایی است که ثبت برند درآن مشکل می باشد. چراکه در این حوزه برندهای زیادی به ثبت رسیده است، و این موضوع فقط مشابهت را شامل نمی شود، حتی الفاظ برند با کمترین شباهت ممکن است باعث رد برند شود.

با یک مثال، تخصصی بودن فرآیند استعلام برند را به شما توضیح می دهیم. مثلا ممکن است در استعلام برند مواد غذایی ، برای برند مورد نظر شما مشابه ای یافت نشود. و اینگونه به نظر برسد که این برند قابل ثبت می باشد. اما این برند بعد از ثبت اظهارنامه در سامانه به دلیل شباهت به برند دیگری اخطار بخورد و رد شود. از این رو فرآیند استعلام برند یک امر کاملا تخصصی و بسیار حائز اهمیت می باشد.

ما در این سامانه اینترنتی، این امکان را فراهم کرده‌ایم تا شما متقاضیان گرامی ثبت برند، لوگو و علامت تجاری بتوانید قبل از هر اقدامی بصورت کاملاً آنلاین، فوری و رایگان، برند مورد نظر خود را استعلام و بررسی کنید تا در صورتیکه قبلاً در همان طبقه، عین یا حتی شبیه برند مورد نظر شما، برندی به ثبت رسیده باشد، از ارسال اظهارنامه ثبت علامت تجاری و صرف بیهوده هزینه و زمان خود جلوگیری نمایید.

چرا باید از سایت ما استعلام بگیرید؟

همانطور که در بالا گفته شد برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید اقدام به استعلام قبل از ثبت نمایید. بدین صورت که باید ببینید در طبقه مورد نظر که همان گروه کالا یا خدمات مورد نظر شما می باشد آن برند یا مشابه آن ثبت شده است یا خیر.

استعلام آنلاین علامت تجاری و لوگو کاملا تخصصی بوده و به همین راحتی نمی باشد چون بسیاری از برند هایی که به هنگام استعلام تصور شده که آزاد می باشد در مرحله ثبت اخطار خورده و رد می شوند.

آیا باید هزینه ای پرداخت کنیم ؟

خیر شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای در همین صفحه اطلاعات لازم را تکمیل و درخواست خود را ارسال کنید .

درخواست استعلام خود را برای کارشناسان ما ارسال کنید


  بهتر است هنگام انتخاب نام برند و قبل از این که برای استعلام آن اقدام کنید، نکاتی را در مورد انتخاب نام بدانید که استعلام برند مثبت درآید. در ادامه عناوینی را که نمی توان به عنوان برند ثبت کرد توضیح می دهیم.

  کلمات عام که یک موضوع کلی را نشان می دهند را نمی توان به عنوان برند ثبت کرد. یکی از مواردی که در ثبت برند ممنوع می باشد، استفاده از نام مناطق جغرافیایی می باشد. بنابراین برای جلوگیری از رد نام، می توان از نام های مختلط و چند سیلابی برای ثبت برند در طبقه شلوغ، استفاده کرد.

  اگر برندی که می خواهید ثبت کنید دارای لوگو نیز باشد، بهتر است از طرح های ساده و قابل فهم و زیرکانه  و در عین حال زیبا استفاده نمود. به طور کلی ثبت برند به شکل حقیقی یا حقوقی انجام می گیرد. پس نمی توان این کلمه رابه عنوان یک برند ثبت کرد.
  تصویر افراد مقدس قابل ثبت نیست.
  علامات و کلماتی که با موازین شرعی و عرفی در مخالفت باشد قابل ثبت نمی باشد.
  نمادهای مشخص مانند نمادهای دولتی، پرچم کشورهای مختلف، نمادهای بین المللی، اسامی خاص و معروف و نام سازمان های جهانی را نمی توان به ثبت رساند.

  سوالات متداول

  آیا علامت تجاری قابل نقل و انتقال است؟
  علامت تجاری قابل نقل و انتقال است و باید وفق مقررات قانون ثبت علایم و اختراعات ایران به ثبت برسد .
  آیا امکان ثبت چند علامت تجاری وجود دارد؟
  امکان ثبت چند علامت تجاری وجود دارد البته برای ثبت علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهارنامه جداگانه داده شود.
  تغییرات مربوط به نشان (علامت تجاری) رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه به ثبت رسیده باشد.

  اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده چه مدت است؟
  هر برند پس از ثبت به مدت ده سال اعتبار دارد و این مدت قابل تمدید است . پروسه ثبت برند نیز ۳۵-۴۵ روزکاری زمانبر است.
  در انتخاب نام برند و ثبت برند به چه مواردی باید توجه داشت؟
  ابتدا لازم است که برای انتخاب نام برند چند نکته مهم را در نظر گرفت. اول اینکه اسامی مشهور را نمی توان ثبت کرد. در ضمن اگر نام انتخابی با نام برند دیگری بیش از ۵۰% تشابه داشته باشد نیز قابل ثبت نمی باشد.

  البته این حالت در طبقات مربوط به مواد غذایی، آشامیدنی، سلولزی، ایمنی، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی بیشتر اتفاق می افتد. البته این کافی نیست که نام یا علامت شما قبلاً ثبت نشده باشد بلکه باید هیچ نام یا علامت مشابهی نیز با نام یا علامت شما ثبت نشده باشد.

  مشابهت های عینی، شکلی، آوایی و عرفی باعث خواهد شد که درخواست ثبت علامت یا نام مورد نظر شما توسط سازمان ثبت اسناد رد شود و شما مجبور خواهید شد پس از گذشت حدود ۶۰ روز، مجدداً نام یا علامت دیگری را برای ثبت درخواست کنید.

  از خدمات مشاوره رایگان ثبت برند  و ثبت شرکت موسسه فرداد رسا بهرمند شوید .

  برچسب ها: , , , , , , , ,

  دیدگاه شما

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.