بلاگ
استعلام برند

استعلام برند قبل از ثبت : شما در سامانه ثبتی فرداد رسا می توانید به صورت رایگان این روند را در سایت ما انجام دهید . در نظر داشته باشید این کار بدون دریافت هیچگونه هزینه ایی انجام می شود و شما می توانید از امکان ثبت برند خود آگاهی پیدا کنید .

چرا باید استعلام برند انجام دهیم؟

استعلام برند قبل از ثبت آن صورت می گیرد و در واقع اولین مرحله در ثبت برند است. حق استعمال انحصاری علامت تجاری فقط برای کسی محسوب می شود که علامت خود را به ثبت برساند.

مزایایی استعلام برند از اداره ثبت

– عدم ثبت نام برندهای تکراری که قبلا به ثبت رسیده اند.
– عدم اتلاف هزینه و وقت اضافی برای ارسال مجدد برند و علامت تجاری
– عدم تشابه با برند رقبا
– اطلاع  از برندهای ثبت شده و تخصیص برند به طبقات کاری مختلف جهت  ثبت نام تجاری مورد علاقه

آیا باید هزینه ای پرداخت کنیم ؟

خیر شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای در همین صفحه اطلاعات لازم را تکمیل و درخواست خود را ارسال کنید .

درخواست استعلام خود را می توانید در سایت فرداد رسا برای کارشناسان ما ارسال کنید


سوالات متداول

آیا علامت تجاری قابل نقل و انتقال است؟
علامت تجاری قابل نقل و انتقال است و باید وفق مقررات قانون ثبت علایم و اختراعات ایران به ثبت برسد .
آیا امکان ثبت چند علامت تجاری وجود دارد؟
امکان ثبت چند علامت تجاری وجود دارد البته برای ثبت علامت تجاری باید به تعداد آنها اظهارنامه جداگانه داده شود.
تغییرات مربوط به نشان (علامت تجاری) رسمیت نخواهد داشت مگر اینکه به ثبت رسیده باشد.

اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده چه مدت است؟
هر برند پس از ثبت به مدت ده سال اعتبار دارد و این مدت قابل تمدید است . پروسه ثبت برند نیز ۳۵-۴۵ روزکاری زمانبر است .
در انتخاب نام برند و ثبت برند به چه مواردی باید توجه داشت؟
ابتدا لازم است که برای انتخاب نام برند چند نکته مهم را در نظر گرفت. اول اینکه اسامی مشهور را نمی توان ثبت کرد. در ضمن اگر نام انتخابی با نام برند دیگری بیش از ۵۰% تشابه داشته باشد نیز قابل ثبت نمی باشد.

البته این حالت در طبقات مربوط به مواد غذایی، آشامیدنی، سلولزی، ایمنی، لوازم خانگی، آرایشی و بهداشتی بیشتر اتفاق می افتد. البته این کافی نیست که نام یا علامت شما قبلاً ثبت نشده باشد بلکه باید هیچ نام یا علامت مشابهی نیز با نام یا علامت شما ثبت نشده باشد.

مشابهت های عینی، شکلی، آوایی و عرفی باعث خواهد شد که درخواست ثبت علامت یا نام مورد نظر شما توسط سازمان ثبت اسناد رد شود و شما مجبور خواهید شد پس از گذشت حدود ۶۰ روز، مجدداً نام یا علامت دیگری را برای ثبت درخواست کنید.

یکی از مواردی که در ثبت برند ممنوع می باشد، استفاده از نام مناطق جغرافیایی می باشد. بنابراین برای جلوگیری از رد نام، می توان از نام های مختلط و چند سیلابی برای ثبت برند در طبقه شلوغ، استفاده کرد. اگر برندی که می خواهید ثبت کنید دارای لوگو نیز باشد، بهتر است از طرح های ساده و قابل فهم و زیرکانه  و در عین حال زیبا استفاده نمود. به طور کلی ثبت برند به شکل حقیقی یا حقوقی انجام می گیرد.

شما می توانید از یک برند هم نام فارسی آن را ثبت کنید و هم نام انگلیسی آن را. برای انتخاب نام برند شئونات اسلامی را باید حتما مد نظر داشت زیرا در غیر این صورت با ابطال مواجه خواهید شد. اگر برند شما ثبت شده باشد ولی به شکل  متقلبانه ای شبیه به یکی از برندهای مشهور باشد، این موضوع از طرف صاحبان برند قابل شناسایی می باشد و حتی اگر ثبت هم شده باشد، قابلیت ابطال یا برگشت دارند.
برای جلوگیری از انتخاب برند تکراری و عواقب آن و انتخاب یک نام درست و داشتن اطلاعات لازم و کافی می توانید  از استعلام برند به کمک  مشاوران ” موسسه حقوقی فرداد رسا ” استفاده نمایید.

از خدمات مشاوره رایگان ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید .

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.