هزینه ثبت برند چقدر است ؟

هزینه ثبت برند چقدر است؟ واریزی های ثبت برند به اداره مالکیت معنوی چقدر است؟ حق الثبت و هزینه روزنامه های نوبت اول و دوم چقدر؟ با ما همراه باشید. تعیین برند برای یک شرکت، باید از فیلترهای مختلفی بگذرد؛ زیرا ممکن است یک برند قبلاً توسط یک شرکت دیگر ثبت شده باشد و یا حتی شبیه برند دیگر باشد؛ در هر کدام از موارد ذکر شده، اداره ثبت شرکت ها، واحد ثبت علائم تجاری، برند را ثبت نمی نماید. برای ثبت و انتخاب یک برند اختصاصی، شرکت ها مؤظف به صرف و پرداخت هزینه هایی می باشند.

متقاضیان می بایست علاوه بر پرداخت هزینه های لازم برای ثبت برند،هزینه مربوط به چاپ دو آگهی در روزنامه رسمی کشور را نیز بپردازند که این هزینه با توجه به خطوط و ابعاد علامت تجاری و همچنین سیاه و سفید یا رنگی بودن آن آگهی متفاوت خواهد بود.اما نکته ای که در خصوص متقاضیان خارجی در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس باید ذکر کنیم این است که این متقاضیان می بایست تقاضای خود را به صورت مستقیم به مرجع ثبت ارائه دهند،لازم به ذکر است که اشخاص مذکور باید معادل ارزی مبلغ ریالی معینی را مطابق نرخ رسمی پرداخت نمایند.

هزینه ثبت برند برای اشخاص حقیقی
عنوان خدمتریز هزینه (ریال)
هزینه تنظیم اسناد و ایجاد حساب کاربری۱٫۵۵۰٫۰۰۰
هزینه ورود اطلاعات در سامانه۱٫۷۵۰٫۰۰۰
هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هرطبقه۴۰۰٫۰۰۰
حق‌الثبت به ازای یک طبقه۲.۴۰۰٫۰۰۰
هزینه امضای دفاتر و مراجعه به اداره پست۲٫۷۰۰٫۰۰۰
هزینه روزنامه رسمی آگهی اول۲٫۳۰۰٫۰۰۰
هزینه روزنامه رسمی آگهی دوم۲٫۳۰۰٫۰۰۰
پیک۸۰۰,۰۰۰
جمع هزینه۱۴,۲۰۰,۰۰۰ ریال
·        هزینه ثبت اظهارنامه و حق‌الثبت به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هرطبقه اضافه مبلغ ۲۰۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت اظهارنامه و هزینه ۱۰۰۰۰۰ ریال حق الثبت به فاکتور فوق اضافه خواهد شد.
هزینه ثبت برند برای اشخاص حقوقی
عنوان خدمتریز هزینه (ریال)
هزینه ورود اطلاعات در سامانه۱٫۷۵۰٫۰۰۰
هزینه ثبت اظهارنامه به ازای هرطبقه۴۰۰٫۰۰۰
حق‌الثبت به ازای یک طبقه۲٫۴۰۰٫۰۰۰
حق الوکاله۲٫۷۰۰٫۰۰۰
هزینه روزنامه رسمی۲٫۳۰۰٫۰۰۰
پیک۸۰۰,۰۰۰
جمع هزینه۱۰,۳۵۰,۰۰۰ ریال
  • هزینه ثبت اظهارنامه و حق‌الثبت به ازای یک طبقه لحاظ شده است و در صورت اضافه شدن هرطبقه اضافه مبلغ ۴۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت اظهارنامه و هزینه ۲۰۰۰۰۰ ریال حق الثبت به فاکتور فوق اضافه خواهد شد.

هزینه مشاوره ثبت برند چقدر است ؟

معمولا هزینه های مشاوره در خصوص ثبت برند، در طول زمان تغییر می کند و ما در این جا نمی توانیم هزینه ای ثابت را خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی کنیم، پس بهتر است جهت اطلاع از هزینه های ثبتی در ارتباط با برند شما، با کارشناسان ما در این زمینه ارتباط بگیرید تا به صورت کامل و به روز این هزینه ها را خدمت شما عزیزان اطلاع رسانی کنند، هم چنین در خصوص مراحل و موارد تکمیلی مربوط به ثبت برند می توانید از مشاوره ما در این زمینه کمک بگیرید. فرداد رسا با سابقه چندین ساله در امور ثبتی در سطح تهران و تمامی استان ها کشور مفتخر برای ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد جهت دریافت اطلاعات میتوانید از کارشناسان ما بصورت رایگان مشاوره فرمایید.

برند چیست و لزوم ثبت آن را بدانید : برند یا نام تجاری همان نشان و علامتی است که به صورت فارسی یا لاتین در فعالیت های اقتصادی شرکت استفاده می شود

برند به انگلیسی با عنوان قانونی نشان تجاری یک طرح ،نماد ،عبارت،نام و … است که ارائه دهنده خدمات با فروش محصول خاصی است که به وسیله آن از سایر محصولات مشابه متمایز می شود. نشان تجاری یا برند همان چیزی است که مخاطب ،صفات و ویژگی های آن را با دیدن ،شنیدن ،حس کردن و……… به صورت ذهنی ،دیداری و یا شنیداری در ذهن و قلب خود تداعی می کند.

در واقع برند شامل همه احساسات مفاهیم و ویژگی هایی است که با یک نام گره خورده است.

واژه برند در جامعه ما به محصول یا خدمتی گفته می شود که اعتبار و ارزش اجتماعی داشته باشد. در واقع برند های دلخواه آن هایی هستند که دارای ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی بوده و افراد نسبت به آن ها حس مالکیت داشته باشند.

پس یکی از مهمترین وظایف هر شرکت پیدا کردن راه برای جلب توجه و وفاداری مشتری است. از جمله خصوصیات یک برند معروف می توان به جذابیت ،الهام بخش بودن،تک بودن،تناسب،جایگاه و…… اشاره کرد.

از نظر مصرف کننده خرید از یک برند یعنی: کیفیت بالا ،خطر پذیری کمتر،سپردن مسئولیت به تولید کننده ،وسیله ای نمادین برای اظهار شخصیت .

اولین قدم در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به وسیله برند سازی به این اعتماد و تعهد شتاب می بخشد.

مراحل ثبت برند پس از تشکیل پرونده و در مراحل کارشناسی توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور چگونه است

پس ازتشکیل پرونده وارجاع به کارشناسان سازمان اداره مالکیت صنعتی وضعیت پرونده پس ازحداقل ۴۵روزوحداکثر۱۲۰روزمشخص میشود وحالتها ی زیردراین مرحله رخ می دهد:

الف. تایید : پرونده و اطلاعات هیچ نقصی ندارد، مقایرت و مشابهت ندارد و برای صدور آگهی تقاضای ثبت علامت تجاری اقدامات بعدی انجام می شود

توجه داشته باشید ثبت علامت تجاری نیاز به ۳ آگهی دارد که این مرحله اولین آگهی خواهد بود

در این مرحله باید روزنامه رسمی انجام شود، یعنی درخواست تایید شده پرونده شما در روزنامه های کثیرالانشار چاپ می شود. توجه داشته باشید صدور روزنامه رسمی حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد.

پس از صدور روزنامه رسمی اول ۳۱ روز زمان برای اعتراضات وجود خواهد داشت تا اگر کسی ادعایی در خصوص علامت تجاری مورد درخواستی شما داشته باشد اعتراض خود را اعلام کند.

اگر۳۰ روز گذشت و هیچ اعتراضی وجودنداشت، در این زمان همه چیز آرومه و خیلی سریع درخواست آگهی دوم را می دهیم. آگهی دوم به معنی داشتن شماره ثبت علامت تجاری است. و تقریبا %۹۰ کار انجام شده است.

آگهی دوم که گرفته شد و مشکلی هم نداشت سریعا برای چاپ در روزنامه رسمی کثیر الانشار اقدام می شود. (تا این مرحله روزنامه رسمی دوم انجام شده است)

۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان خواهد برد تا روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و بصورت کامل چاپ شده باشد.

با ارسال روزنامه رسمی دوم از طریق وکیل درخواست آگهی انحصاری ۱۰ ساله ثبت علامت تجاری را به اداره مالکیت صنعتی می دهیم.

ب. ردکامل:

پرونده دچار نقص است و قابلیت پیگیری ندارد.

ج. نقص پرونده یا مشابهت:

احتمال این وجود دارد مجوز، یا مدارک دچار مشکل شده باشد و یا تکمیل نباشد، در این مرحله نیاز است تا پیگیری شود و برای رفع نقص اقدام شود. و دیگر احتمالات که بصورت جزئی در این مرحله به شما اعلام می شود. پس از رفع نقض و مشکل مانند مرحله نوع ۱ که تایید بود عمل می شود. با این تفاوت که اطلاعات و مدارک تکمیل خواهد شد.

مدارک الزامی برای ثبت برند چیست ؟

-ارائه کپی مدارک شناسایی شخص حقیقی و حقوقی به ترتیب زیر:

کپی تمام مدارک شناسایی شخص حقیقی شامل: کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی یا همان کارت تجاری، جواز کسب و کار، پروانه ساخت و یا پروانه بهره برداری.

کپی از تمامی مدارک شناسایی شخص حقوقی شامل: کپی شناسنامه، کارت ملی، کارت بازرگانی یا همان کارت تجاری، آگهی مندرج در روزنامه رسمی، آخرین تغییرات شرکت، مجوز فعالیت یا جواز کسب، پروانه ساخت و پروانه بهره برداری.

-چنانچه متقاضی ثبت برند ، برای ثبت برند خود از حروف انگلیسی استفاده کرده باشد می بایست کپی کارت بازرگانی خود را حتماً ارائه دهد؛ در غیر اینصورت نیاز به آن نیست.

-بعد از هر مرحله، کلید اتمام را زده و کد رهگیری ثبت برند را دریافت نمایید.

دیدگاه‌ها

2 آگوست 2021 - 16:05
سیدمهدی میرمعینی

ازراهنمایی شما سپاسگزارم

16 سپتامبر 2021 - 07:06
فرداد رسا

سلام . خوشحالیم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته است .

5 نوامبر 2021 - 19:13
سیدمهدی میرمعینی

باسلام.از راهنمایی شما متشکرم.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.