اخذ گرید پیمانکاری در کرج

رتبه بندی یا اخذ گرید در کرج : رتبه بندی یا گرید بندی شرکت ها در راستای دفاع از حقوق بهره وران و مشتریان شرکت ها توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به منظور صلاحیت گذاری و تعیین معیار ی برای تضمین کیفیت و کمیت شرکت های خدمات و پیمانکاری انجام می شود.

مزایای اخذ گرید در کرج :

در واقع رتبه بندی شرکت یا اخذ گرید در کرج یکی از مهمترین ابزارهای تعیین نقاط قوت، ضعف و شناسایی فرصت‌ها و تهدیدهای بیرونی شرکت‌ها به شمار می‌آید.
از مهمترین اهداف کاربردی اخذ گرید در کرج (گرفتن رتبه در کرج) ، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
تمام شرکتها برای همکاری با سازمان‌ها و شرکتهای دولتی باید نسبت به اخذ گرید در کرج (رتبه بندی) و تشخیص صلاحیت فنی خود اقدام کرده باشند؛ وگرنه امکان شرکت در مناقصات و پروژه‌های دولتی را نخواهند داشت.
امکان مقایسه شرکاء با رقبا، تعیین نقاط قوت و ضعف داخلی و فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی جهت کمک به تدوین استراتژی‌های متناسب با محیط و توانمندی‌های شرکت.
بهبود ارشاد و هدایت عملکرد مدیران ارشد شرکت و واحدهای مختلف آن مبتنی بر ارزیابی‌ها.
امکان تجدید نظر در سرمایه گذاری‌های گذشته و تصمیم‌گیری در خصوص سرمایه‌گذاری‌های جدید بر اساس طبقه بندی و نتایج بعمل آماده مبتنی بر ارزیابی عملکردها.
کمک به اعتباردهندگان در انتخاب برترین شرکت‌ها در اعطای اعتبارات آتی.
تجدید نظر و تصمیم‌گیری در خصوص خرید و وفادار نمودن مشتریان به شرکت‌های برتر.
کمک به تجدید نظر و تصمیم‌گیری دولت و سازمان‌های دولتی در خصوص حمایت، مداخله، تنبیه و یا تشویق و هدایت شرکت‌ها.

معیارهای تشخیص صلاحیت و رتبه بندی شرکت ها در کرج
ارزیابی
میزان تخصص و تجربه
میزان سرمایه
داشتن رتبه برای مشاوران و پیمانکاران در واقع نوعی میزان اعتبار برای انهاست که شرکت های متقاضی تا چه اندازه به صلاحیت و کیفیت کار انها اطمینان داشته باشند. رتبه ای که برای شرکت های پیمانکاری تعریف شده از ۱ تا ۵ میباشد که ۱ برترین و بالاترین اعتبار و ۵ پایین ترین به حساب می اید. مهمترین معیار جهت اخذ رتبه در این شرکت ها تعداد مهندسین و نیروی فنی حاضر در هیأت مدیره است.
شرکت های مشاوره ای میتوانند رتبه ای بین ۱ تا ۳ را دریافت کنند که ۱ بالاترین رتبه و ۳ پایین ترین رتبه است.تمامی شرکت های پیمانکاری برای دریافت و اجرای پروژه باید دارای گواهی صلاحیت که بر اساس ایین نامه و ضوابطی که توسط معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری دریافت میشود باشند.
شرکت های مشاوره ای و پیمانکاری جهت اخذ رتبه از چند جانب مورد بررسی قرار میگیرند از جمله
میزان توانایی شرکت
تعداد نفرات و سوابق انها
تجربه کاری
میزان سرمایه
تمامی شرکت ها جهت دریافت پروژه و اخذ قرار داد با ارگان های دولتی باید دارای رتبه(درجه) باشند و ارگان های دولتی حق اینکه با شرکتی بدون رتبه یا درجه قرار دادی ببندند را ندارند.

شرایط لازم جهت رتبه بندی شرکت ها یا اخذ گرید در کرج :

جهت اخذ رتبه در کرج ابتدا باید یک شرکت داشته باشید و چنانچه ندارید می بایستی یک شرکت را در حوزه کاری خود در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید.
نیمی از اعضای هیات مدیره می بایستی حداقل دارای مدرک کارشناسی باشند.
به کار گیری یک مهندس که دارای ۷ سال سابقه بیمه رد شده از یک شرکت دارای رتبه، در هیات مدیره
دو نفر مهندس دارای سابقه بیمه و کار مرتبط به میزان ۳ سال ( اگر این دو مهندس عضو هیات مدیره باشند، شرکت می تواند از دو شاخه متفاوت تقاضای رتبه بندی شرکت داشته باشد.)

شرایط عمومی اخذ رتبه شرکت ها

عدم سوء پیشینه شرکت که منجر به محدودیت جهت انجام پروژه ها باشد.
عدم اشتغال در مشاغل دولتی برای مدیران شرکت
تبصره ۱ – کمیته عالی رتبه بندی که اعضای آن در ماده ۱۲ فصل اول ذکر گردیده است می­توانند بنا به تقاضای هر یک از اعضاء در خصوص رشته های ذکر نشده و یا جدید تحصیلی و چگونگی مرتبط یا نیمه مرتبط آن اظهار نظر کنند.
تبصره ۲ – مدارک اخذ شده در خارج از کشور که دارای ترجمه رسمی (قوه قضاییه) باشد همانند مدارک داخلی، لحاظ خواهند شد.
شرکت های پیمانکاری جهت انجام تمامی امور زیر مستلزم داشتن گرید یا رتبه هستند
پروژه های ساختمانی
پروژه های راه و ترابری
پروژه های صنعت و معدن
تأسیسات و تجهیزات یک ارگان
کشاورزی
آب
تعمیر اثار باستانی
جست و جو های زمینی
پروژه های ارتباطی
پروژه های نفتی و گازی
نیرو
در خصوص شرکت های مشاوره ای جهت انجام امور زیر مستلزم رتبه دار بودن هستند:
پروژه های معماری و شهر سازی
راه و ترابری
مهندسی آب
تحقیقات کشاورزی
انرژی
پست و مخابرات
صنعت و معدن
نفت و گاز
و تمامی تخصص هایی که به صورت مشترک هستند جهت ارزیابی شرکت های مشاوره ای تمامی امکانات فنی و نرم افزاری بسیار مهم به شمار میرود.
جهت ارزیابی شرکت های پیمانکاری یکی از مهمترین ویژگی ها نوع و کیفیت نیروهایی هستند که در ان شرکت مشغول به کار هستند.

انواع رتبه بندی شرکت ها در کرج :

رتبه بندی شرکت های مشاور
رتبه بندی شرکت های پیمانکاری
رتبه بندی شرکت های انفورماتیک
رتبه بندی شرکت های انبوه سازی
رتبه بندی epc

رتبه بندی و اخذ گرید شرکت های مشاور در کرج :

شرکت های مشاور در ۹ رشته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:
رشته شهرسازی و معماری
رشته راه و ترابری
رشته مهندسی آب
رشته مطالعات کشاورزان
رشته مخابرات
رشته انرژی
رشته معدن
رشته صنعت
رشته نفت و گاز

رتبه بندی و اخذ گرید شرکت های پیمانکاری در کرج :

شرکت های پیمانکاری در ۱۱ رشته تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:
رشته ساختمان
رشته صنعت و معدن
رشته راه و ترابری
رشته ارتباطات
رشته نفت و گاز
رشته تاسیسات
رشته کشاورزی
رشته آب
رشته انرژی
رشته مرمت آثار باستانی
رشته کاوش های زمینی
رتبه بندی و اخذ گرید شرکت های EPC طرح و ساخت
اخذ رتبه EPC
شرکتهای فعال در حوزه طراحی و ساخت با اخذ رتبه epc می توانند به بررسی صلاحیتهای خود بپردازند، اخذ رتبه epc، برای فعالان طرح های صنعتی به روش طرح و ساخت، الزام دارد لذا شرکتهای طراحی و ساخت صنعتی که فرایند اخذ گرید در کرج  را به انجام رسانده اند، ارجاع کار به آنها توسط مرجع مربوطه بررسی شده تا شرکتهایی که مراحل اخذ گرید در کرج (اخذ رتبه) را طی کرده اند و در جایگاه و صلاحیتی هستند که مدنظر مرجع مربوطه قرار دارد؛ آنگاه برای ارائه پیشنهاد اجرای پروژه دعوت شوند.
در همین راستا وزارت صنعت، معدن و تجارت هم برای استفاده از حداکثر توان ساخت داخل و توانمندسازی بخش خصوصی، طرحهای صنعتی و معدنی را که از طریق شرکت های EPC (دارای رتبه سازمان مدیریت)، ارائه می شوند را در اولویت واگذاری تسهیلات ارزی و ریالی قرار می دهد.
برای اخذ رتبه epc ، اجرای کار پیمانکاران دارنده گواهی صلاحیت بر اساس آیین نامه ارجاع کار به پیمانکاران طراحی و ساخت صنعتی بررسی می شود و پس از طی فرایند مربوطه می توانند رتبه EPC خود را دریافت کرده که مدت اعتبار رتبه EPC، چهار سال است و شرایط و مشخصات مهندسین بخش های تدارکات و مهندسی و همچنین بخش نصب و راه اندازی و کنترل کیفیت باید طبق قوانین مشخص شود.
تفاوت شرکت های پیمانکاری و مشاور در کرج :
شرکت های پیمانکار معمولا در پروژه های عمرانی، ساخت و نظارت بر پیمانکار و به طور عموم اجرایی می باشد در صورتی که  شرکت های مشاور در زمینه ی طرح ریزی و کارهای نظارت بر ساخت فعالیت دارند و بدین طریق واسطی میان پیمانکار و کارفرما محسوب می شوند.
جهت اخذ گرید در کرج و رتبه بندی شرکت های پیمانکاری امتیازها شامل امتیاز نیروی انسانی متخصص،سوابق کاری و استطاعت مالی می باشند در صورتیکه در رتبه بندی شرکت های مشاور، مازاد بر نیروی فنی و مهندسی، امکانات فنی و نرم افزاری نیز بررسی می گردند.
در شرکت های پیمانکاری رتبه بندی شرکت ها در یازده رشته طبقه بندی شده است که گرید آن ها از ۱ (بالاترین) تا ۵ (پایین ترین) امتیاز بندی می شود در صورتیکه شرکت های مشاور در پایه های ۱، ۲ و ۳ رتبه بندی می شوند.

مشاوره اخذ گرید

مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. اخذ گرید در کرج  واصول حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر اخذ گرید در کرج ضروری بوده و وظیفه گروه تخصصی مشاوره اخذ گرید در کرج فرداد اطلاع رسانی از این قوانین می باشد. همین امر موجب شده که مشاوره حقوقی با وکلای برجسته و متخصص رتبه بندی یا اخذ گرید فرداد راهنمایی های لازم را انجام دهد . اصولا علاوه بر نیاز مشاوره حقوقی برای انجام امور تجاری و اقتصادی و تنظیم انواع قرارداد ، افراد نیاز به مشاوره حقوقی داشته تا جلوی تضعییع حقوق خویش را گرفته و حفظ منافع خود را تضمین نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ رتبه ( گرید ) پیمانکاری

• آخرین اساسنامه شرکت
• آخرین اظهارنامه ثبتی شرکت (در ۲ برگ)
• آخرین اظهارنامه مالیاتی مورد تایید دارایی
• کپی سند مالکیت یا اجاره نامه مربوط به دفتر شرکت به صورت رسمی و به همراه کد رهگیری
• آخرین صورتجلسه مجمع عمومی که بیانگر ۱۰۰% صاحبان سهام و میزان سهام هر یک از سهامداران
• تصاویر تمام آگهی‌های روزنامه رسمی شامل آگهی تاسیس، آگهی‌های تغییرات شرکت طی ۱۵ سال گذشته و شماره به همراه تاریخ روزنامه در بالای صفحه مشخص باشد
تذکر مهم: مهلت حضور افراد هیات مدیره در آخرین روزنامه رسمی منقضی نشده باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.