ثبت مهر شرکت

ثبت مهر شرکت : شما با ثبت مهر شرکت خود از مالکیت صنعتی مهر شرکت دفاع کرده اید و خیلی راحت کسی دیگر نمی تواند از آن استفاده نماید و شما با خیالی آسوده می توانید تبلیغات نامحدود و هزینه بر انجام دهید. چرا که با وجود عمل شما دیگر کسی نخواهد توانست از آن در حوزه فعالت شما استفاده نماید. بعد از ثبت مهر شرکت شما به عنوان مالک برند حتی می توانید اجازه استفاده از مهر را به اشخاص دیگر اجاره دهید یا بفروشید.

قوانین و مقررات ساخت مهر شرکت ها :

شما در صورتی می توانید مهری را سفارش دهید که مالک و دارای حق ساخت آن مهر باشید و مالکیت شما بر یک مهر بر اساس نوع مدرک ارائه شده توسط شما مشخص خواهد شد.
برای مثال برای ساخت مهرهای نام و نام خانوادگی و مشخصات بانکی اسکن کارت ملی و یا شناسنامه، مهرهای پزشکی و پرستاری اسکن کارت نظام پزشکی، مهرهای مهندسی اسکن پروانه فعالیت، مهرهای وکالت اسکن پروانه وکالت،‌ مهرهای شرکتی اسکن اساس نامه یا روزنامه رسمی به همراه کارت ملی مدیرعامل، مهرهای اداری، دولتی و سازمانی اسکن نامه درخواست مهر از اداره مربوطه، مهرهای صنفی از قبیل مشاور املاک و تمامی فروشگاهها و واحدهای صنفی اسکن جواز کسب و فعالیت و …
بدیهی است که اگر شما مدرک مورد نیاز را ارائه ندهید و یا صحت مدرک ارائه شده توسط شما مورد تردید قرار گیرد و یا به هر نحوی شما مالک مهر شناخته نشوید، سفارش شما انجام نخواهد شد و اگر مبلغی به عنوان خرید در سایت پرداخت کرده باشید این مبلغ به شما بازگردانده خواهد شد.

مراحل و نحوه ثبت مهر شرکت

ثبت مهر شرکت سبب می شود که اشکال خاص یا یک فونت و قلم خاص برای شخص شما انحصارا” به ثبت برسد و کسی نتواند از مهر شما سو استفاده کند و شبیه به آن را برای خود به ثبت برساند . در حقیقت ثبت مهر شرکتها همان ثبت لوگو می باشد موسسه فرداد رسا مهر شما را به شکل یک لوگو برایتان ثبت می کند . فرایند ثبت لوگو مانند ثبت برند است و در حقیقت همان مراحل ثبت برند باید برایتان طی شود.
به منظور ثبت مهر شرکت ، یا ثبت لوگو پس از طراحی مهر شرکت و اخذ مشاوره رایگان شما می توانید با مراجعه به سامانه اداره مالکیت صنعتی مشخصات خود و شغلتان را به همراه نمونه طراحی شده مهرتان برای آن اداره ارسال کنید و چنانچه این نمونه تایید شد ، اصل نمونه کاغذی مهر را هم به همراه مدارک شناسایی تان باید ارسال کنید و اگر آنها هم تایید شود ، ثبت مهر شرکت برای شما به انجام رسیده است .

مدت زمان و هزینه ثبت مهر شرکت

پس از طی مراحل فوق که حدود ۱ ماه یا ۴۰ روز کاری زمان می برد تصویر مهر شما باید برای قانونی شدن دوبار در روزنامه رسمی کشور چاپ شود . اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که برای مهر شرکت خویش طراحی انجام داده اند و طراحی مهر شرکت یا مهر مغازه یا فروشگاه یا موسسه شما برایتان با ارزش است و یا دوست ندارید کسی از آن استفاده کند باید ثبت مهر شرکت را انجام دهید. به این وسیله شما از مالکیت صنعتی مهر شرکت دفاع کرده اید و خیلی راحت کسی دیگر نمی تواند از آن استفاده نماید و شما با خیالی آسوده می توانید تبلیغات نامحدود و هزینه بر انجام دهید. چرا که با وجود عمل شما دیگر کسی نخواهد توانست از آن در حوزه فعالت شما استفاده نماید. بعد از ثبت شما به عنوان مالک برند حتی می توانید اجازه استفاده از مهر را به اشخاص دیگر اجاره دهید یا بفروشید.

از خدمات مشاوره رایگان موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

مطلب مرتبط :

آموزش ثبت برند

ثبت شرکت

دیدگاه‌ها

16 مارس 2020 - 05:42
مهناز قوسی

سلام هزینه ثبت و مدارک ثبت مهر شرکت سهامی خاص چقدر میشه
و چقدر زمان می برد

23 مارس 2020 - 04:37
فرداد رسا

سلام . برای استعلام دقیق قیمت با استفاده از اطلاعات تماس موسسه با ما در تماس باشد

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.