8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان

موسسه فرداد رسا > ثبت  > ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان

ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان

ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان : رشته ساختمان سازی یکی از رشته هایی است که با توجه به تنوع و گستردگی حرفه نیازمند کار گروهی است و اکثر افرادی که مایل به فعالیت در این رشته می باشند در اولین قدم اقدام به ثبت شرکت می نمایند که در سایه حمایت قانون فعالیت خود را آغاز نمایند و به مشتریان  به عنوان یک مجموعه شناخته شده و معتبر معرفی شوند و همچنین از حمایتهای قانونی لازم  بهره مند گردند.
در واقع، ایجاد پروژه های مسکونی، تجاری یا اداری نیازمند گروهی از افراد متخصص در این زمینه می باشد، که این گروه می تواند متشکل از افراد حقیقی یا حقوقی باشد.
مناسب ترین قالب ثبتی برای شرکت های پیمانکاری ساختمان ، شرکت سهامی خاص است. چرا که مناقصه گذاران  اعتبار و ارزش بیشتری برای شرکتهای سهامی خاص قائل علاوه بر این ، شرکت های سهامی از لحاظ اعتباری برای اخذ تسهیلات بانکی ، اخذ نمایندگی معتبر و یا شرکت در مناقصات و مزایده های سطح بالا نیز مناسب ترند.البته در ایران ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان با مسئولیت محدود نیز رایج است .

مراحل ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان :

شما متقاضیان ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان میتوانید برای انجام فرآیند ثبت شرکت خود به دو صورت زیر اقدام کنید:
۱- ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان توسط خود متقاضی
۲- ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان از طریق وکلای فعال در موسسات حقوقی ثبت شرکت ها .که در این صورت کارشناسان و مشاوران مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی فرداد رسا در خدمت متقاضیان گرامی می باشند تا کار ثبت شرکت را از صفر تا صد برای این عزیزان در اسرع وقت انجام دهند.
اما پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که به منظور جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف و سنگین ناشی از تکرار مراحل ثبت شرکت بر اثر اشتباهات ثبتی و اتلاف زمان و از همه مهمتر پیشگیری از ایجاد هرگونه نقصی در پرونده‌ی شما ، از یک مشاور آگاه و دلسوز استفاده کنید.به این منظور کارشناسان و مشاوران متعهد و با تجربه موسسه حقوقی فرداد رسا جهت مشاوره ثبت شرکت در خدمت شما هستند.
برای طی کردن مراحل ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان به صورت زیر اقدام کنید :
_ثبت اینترنتی شرکت از طریق سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir
– تکمیل مدارکی از جمله کپی کارت ملی و شناسنامه، اصل گواهی سوء پیشینه، امضای اقرار نامه، اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع و تحویل آن به کارشناسان ثبت
– تحویل مدارک به اداره ثبت توسط وکلا
– تعیین نام شرکت پیمانکاری ساختمان و تایید آن پس از ۴ روز
– در صورتی که نام مورد نظر تایید نشد با هماهنگی موکل نام آن اصلاح شده و در همان روز تایید می شود
– دریافت پرونده تایید شده از اداره ثبت و ارسال آن به موکل جهت باز کردن حساب بانکی به نام شرکت
– تحویل فیش و نامه پلمپ شده بانک توسط موکل به دفتر ثبت
– در صورت مجوزی بودن موضوع، مجوز آن باید توسط اداره ثبت تایید شود (موارد زیر فقط برای شرکت های پیمانکاری سهامی خاص می باشد)
– از زمان شروع پروسه به مدت ۷ روز کارهای دفتر نویسی انجام می شود
– پس از دفتر نویسی به مدت ۳ تا ۵ روز شماره ثبت و آگهی تاسیس را دریافت خواهید کرد
– پس از آگهی تاسیس به مدت ۱۵ روز روزنامه رسمی را دریافت خواهید کرد
⃰  پس از طی کردن مراحل ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان ، میتوان نسبت به اخذ رتبه اقدام نمود.

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان با مسئولیت محدود

اعضای شرکت حداقل ۲ نفر
سرمایه لازم حد اقل یک میلیون ریال
تعهد یا پرداخت کل سرمایه

شرایط ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان سهامی خاص :

– حداقل ۳ نفر عضو+ ۲ نفر بازرس
– حداقل  ۳۵ درصد سرمایه نقداَ پرداخت شود.
– حداقل سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ریال
شرایط عمومی تشخیص صلاحیت پیمانکاران حقیقی برای ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان :
۱-تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
۲-نداشتن سوء پیشینه کیفری موثر
۳-نداشتن سابقه محرومیت،محکومیت یا ممنوعیت از فعالیت های پیمانکاری
۴-داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت سربازی
۵-عضویت در سازمان اسناد
شرایط عمومی تشخیص صلاحیت پیمانکاران حقوقی برای ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان :
۱-شرکت در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد
۲-نداشتن محرومیت،محکومیت یا ممنوعیت از انجام کارهای پیمانکاری
۳-عضویت در سازمان اسناد
۴- هیچکدام از شرکا یا مدیران شرکت یا موسسه دارای سهام یا عضویت در هیات مدیره شرکت های دولتی نباشند .
۵- مهندسین مشاور عضو سازمان نباشند

مدارک ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان :

مدارک ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان را قبل از اقدام به ثبت به شرح ذیل آماده کنید تا در حین ثبت شرکت به مشکلی برخورد نکنید :
کپی مدارک هویتی شامل شناسنامه و کارت  ملی ، گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص)
– تنظیم مدارک مورد نیاز متناسب با نوع شرکت درخواستی
الف – سهامی خاص ( دو نسخه اظهارنامه، اساسنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره )
ب- مسئولیت محدود ( دو نسخه تقاضانامه، اساسنامه، شرکتنامه و صورتجلسه )
– ذکر روزنامه کثیرالانتشاری که هرگونه آگهی راجع به شرکت تا تشکیل اولین مجمع عمومی عادی در آن منتشر خواهد شد.
– مجوز در صورت نیاز بنا به اعلام کارشناس اداره ثبت شرکت ها

مدت زمان ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان :

مدت زمان ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان با مسئولیت محدود حدود یک ماه می باشد (در حالت عادی)  و مدت زمان ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان سهامی خاص حدود بیست روز است.

هزینه ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان

– هزینه ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان شامل قیمت پایه ثبتی، حق‌الدرج، حق‌الثبت ، حق ابطال تمبرهای داخل اداره ثبت شرکت ها ، هزینه های پستی ، حق الوکاله ، اساسنامه ، اظهارنامه ، ورود اطلاعات ، تنظیم صورت جلسات ، پیگیری و مشاوره ، واریزی های اداره ثبت ، اوراق ثبت و درج آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیرالانتشار و حتی سرمایه اولیه مورد نیاز خود شرکت می باشد .
– نرخ هزینه ثبت شرکت در انواع مختلف شرکت ها متفاوت بوده و کاملا وابسته به نوع شرکت و  میزان سرمایه شرکت است .
– شهر مورد نظر برای ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان : یکی دیگر از نکات مهمی که باید بدان توجه ویژه ای داشته باشید شهری است که برای استقرار و ثبت شرکت برمی گزینید ، آیا قصد ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان در تهران را دارید و یا متقاضی ثبت شرکت در شهرستان هستید؟ در صورتی که قصد ثبت شرکت در تهران را دارید باید بدانید که هزینه ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان در تهران در مقایسه با دیگر شهر های کشور و حتی کلان شهر ها متفاوت است همچنین باید این نکته را بدانید که ثبت شرکت در کلان شهرهایی همانند اصفهان و شیراز در مقایسه با شهرستان هایی که وسعت کمتری دارند به مراتب با هزینه بیشتری انجام می گیرد.
– تعداد شرکای ثبتی و افراد متقاضی یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان  می باشد.

مشاوره ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان

ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان در موسسه حقوقی فرداد رسا با حضور وکلا و کارشناسان با تجربه صورت می پذیرد و تمامی فرآیندها در هنگام مشاوره ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان به شما اطلاع داده خواهد شد.موسسه حقوقی فرداد رسا سعی بر این دارد با اطلاع رسانی دقیق و رعایت نکات مهم در هنگام ثبت شرکت شما را از تمام موارد مورد نیاز از ابتدا تا انتهای فرآیند ثبت شرکت آگاه سازد و پس از انتخاب این اختیار را خواهید داشت که خود تصمیم به همکاری با این موسسه را اتخاذ نمایید.برای مشاوره ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان خود می توانید به موسسه حقوقی فرداد رسا مراجعه نموده و در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه تمامی امور مربوط به ثبت شرکت را انجام دهید.جهت طی کردن مراحل مربوط به ثبت شرکت و همچنین بهره گیری از راهنمایی های مورد نیاز با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی فرداد رسا تماس حاصل فرمایید.

کار ثبت شرکت خود را به کاردان بسپارید!!

برای انجام دادن هر کاری قبل از هر اقدامی حداقل باید با یک نفر که در آن زمینه خبره است مشورت نمایید. بسته به نوع کاری که قصد ورود به آن را دارید میزان و مقدار مشاوره تفاوت دارد .مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان واصول حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع ثبت شرکت ضروری می باشد. قبل از اینکه شرکت به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند و در بسیاری از موارد ثبت شرکت به تعویق می افتد که ضرر آن متوجه شرکت و موسسان می شود.و نیاز به مشاوره ثبت شرکت پیمانکاری ساختمان به شدت احساس می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی