ثبت شرکت خدماتی : مراحل ثبت شرکت خدماتی مشاوره ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود.
شرکت های خدماتی به شرکت هایی گفته می شود که در موضوع فعالیت شرکت ( بند ۲ اساسنامه ) ، موارد مربوط به ارائه خدمات قید شود. لذا حوزه اصلی فعالیت این شرکت ها ارائه ی خدمات می باشد.
انواع شرکتهای خدماتی و موضوعات ثبت شرکت خدماتی

  • چاپ و تکثیر
  • خدمات عمومی مانند امورآبدارخانه
  • خدمات و نگهداری از فضای سبز
  • حمل و نقل
  • امور مربوط به بهره برداری از تاسیسات
  • نگهداری و تعمیر ساختمان ها و ماشین آلات
  • امور مربوط به رستوران ها و آشپزخانه

در صورتی که فعالیت شما مرتبط با چاپ یا حمل و نقل می باشد، باید مجوز های مورد نیاز و ضروری را از مراجع ذیصلاح دریافت کنید. برای ثبت شرکت مربوط به حمل و نقل بار (باربری) و حمل و نقل مسافر برون شهری(مسافربری) باید به ترتیب از پایانه های باربری و مسافربری مجوز های لازم را دریافت کنید. هم چنین برای ثبت شرکت چاپ، باید از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی مجوز اخذ کنید.
اما اگر حوزه فعالیتتان دیگر فعالیت های خدماتی بالا است( مانند خدمات عمومی مانند امورآبدارخانه، خدمات و نگهداری از فضای سبز، امور مربوط به بهره برداری از تاسیسات، نگهداری و تعمیر ساختمان ها و ماشین آلات، امور مربوط به رستوران ها و آشپزخانه)، برای ایجاد شرکت و فعالیت نیاز به اخذ مجوز خاصی ندارید.
چرا باید شرکت خدماتی خود را ثبت کنیم؟!
از جمله مزایای ثبت شرکت خدماتی می توان به موارد زیر اشاره کرد
فعالیت به صورت رسمی و قانونی:
اخذ مجوزهای مورد نیاز، امتیازات و اعتبارات گوناگون مانند دریافت وام
مسئولیت مشترک تمام شرکا و جلب اطمینان اشخاص ثالث:
حمایت قانون از حقوق تمام طرفین شرکت (شرکا، کارمندان و طرفین همکار)

مراحل ثبت شرکت خدماتی در سامانه ثبت شرکتها

پس از فراهم نمودن مدارک فوق ،می بایست با ورود به سامانه ی اداره ی ثبت شرکت ها (به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir) ،اطلاعات خواسته شده را تکمیل نموده و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری کنید.
۱- وارد نمودن پنج اسم انتخابی برای نام شرکت به ترتیب اولولیت.
با انتخاب نام شرکت یک کد رهگیری به شما داده می شود. بدین منظور، در قسمت اسامی درخواستی،پنج نام را به ترتیب اولویت وارد کنید.
لازم به توضیح است، برای برخی از اشخاص حقوقی،ثبت نام پیشنهادی آن ها منوط به دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح می باشد که متقاضیان قبل از ارائه تقاضای ثبت تاسیس باید نسبت به اخذ مجوز اقدام و آن را به مدارک خود ضمیمه کند.
۲- درج موضوع شرکت بر اساس نوع فعالیت و مدت آن. ابتدا انتخاب نوع فعالیت بالاترو سپس مدت فعالیت بر اساس اینکه محدود یا نامحدود باشد و در صورت محدود بودن تعیین حداکثر مدت فعالیت به ماه.
۳- درج آدرس مرکز اصلی شرکت با کد پستی و یک تلفن ثابت.
۴- تعیین سرمایه شرکت.
۵- تعیین تعداد و ارزش سهم برای شرکت
۶- درج مشخصات اعضای شرکت. مشخصات اشخاص حقیقی چون نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و… و شناسه ملی برای اشخاص حقوقی. کد پستی جهت افراد حقیقی و حقوقی و شماره ثبت جهت افراد حقوقی.
۷- پر کردن اطلاعات مربوط به نمایندگان قانونی. نماینده مورد نظر، نوع نمایندگی، مستند نمایندگی، شماره و تاریخ مستند نمایندگی. و تاریخ شروع و پایان نمایندگی در صورت وجود نماینده.
۸- تکمیل اطلاعات سال مالی شرکت و اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست روزنامه شرکت.
۹- تایپ اطلاعات متن اظهارنامه، اساسنامه و شرکتنامه.
۱۰-انتخاب گزینه تأیید مدارک مورد نیاز، پذیرش نهایی و دریافت رسید پذیرش اینترنتی.
۱۱-امضای مدارک تأییدشده و پرینت شده از طریق سامانه توسط اعضای شرکت

ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص

شرکتی است که تمام سرمایه آن منحصرا توسط موسسین تامین گردیده وسرمایه آن به سهام تقسیم شده ومسئولیت صاحبان سهام ،محدود به مبلغ اسمی سهام آنهاست.
تعداد سهام دارآن نباید از سه نفرکمترباشدوعنوان شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت به طور روشن وخوانا قید شود.
شرایط ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص:
– حداقل سه نفر عضو+دونفر بازرس
– حداقل ۳۵درصد سرمایه نقدا پرداخت شود
– حدافل سرمایه ۱۰۰۰٫۰۰۰ریال

ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود

شرکتی است که بین دویا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده وهریک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد;فقط به میزان سرمایه خود مسئول قروض وتعهدات شرکت است ،در نام شرکت باید عبارت (با مسئولیت محدود قید)شود.
فایده ای که شرکت های بامسئولیت محدود دارند این است که شرکت های سهامی غالباَ احتیاج به سرمایه های  زیاد دارند و ناچارند شریک زیاد داشته باشند به این جهت مقررات زیادی درباره آن ها وضع شده که رعایت تمام آن ها از عهده اشخاصی که می خواهند شرکاء محدودی داشته باشند خارج است، برعکس این قبیل شرکت ها که اغلب از اشخاصی تشکیل می شود که با یکدیگر دوست و یا همکارند و در حقیقت شرکت فامیلی است، از آن قیود تا اندازه ای آزاد است.
شرایط لازم ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود:
– وجود حداقل دونفر عضو
– حداقل سرمایه ۱۰۰۰٫۰۰۰ریال
– تعهد به پرداخت کل سرمایه

مدارک لازم جهت ثبت شرکت خدماتی

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص
۱٫ اظهارنامه شرکت ( فرم چاپی )
۲٫ اساسنامه شرکت
۳٫ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین
۴٫ صورتجلسه هیات مدیره با امضای مدیران منتخب
۵٫ فتوکپی شناسنامه کلیه سهامداران و بازرسین
۶٫ ارائه گواهی پرداخت حداقل ۳۵ % سرمایه شرکت از بانکی که حساب شرکت در شرف تاسیس در آن جا افتتاح شده است.
۷٫ ارائه مجوز در صورت نیاز ( بنا به اعلام اداره ثبت شرکت ها )
۸٫ ارائه تقویم نامه کارشناس رسمی دادگستری ( اگر آورده شرکت غیر نقدی منقول و یا غیرمنقول باشد) .
۹٫ ارائه اصل سند مالکیت ( اگر اموال جزء سرمایه شرکت باشد ).
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت خدماتی با مسئولیت محدود
۱٫ تقاضانامه ثبت شرکت ( فرم چاپی )
۲٫ شرکت نامه رسمی ( فرم چاپی )
۳٫ اساسنامه شرکت
۴٫ صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره  ۲ نسخه
۵٫ فتوکپی شناسنامه کلیه شرکا و مدیران ( اگر مدیر خارج از سهامداران انتخاب شود)
۶٫ اخذ و ارائه مجوز مربوطه ( در صورت نیاز )
مدت زمان لازم برای ثبت شرکت خدماتی
به طور نرمال زمانی که به طول می انجامد تا ثبت شرکت خماتی صورت گیرد ۳۰ الی ۴۵ روز کاری است.

هزینه ثبت شرکت خدماتی

هزینه ثبت شرکت خدماتی به طور کلی به موضوعات و موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام از این موارد می تواند در تغییر هزینه ثبت شرکت خدماتی تاثیر گذار باشد .به عنوان مثال سرمایه شرکت که به طور میانگین حداقل سرمایه در ثبت شرکت خدماتی سهامی خاص ، ثبت شرکت خدماتی مسئولیت محدود  از عمده موارد ثبتی در کشور ایران می باشد یک میلیون ریال می باشد اما هر مقدار این سرمایه بالاتر باشد ، بر میزان هزینه ثبت شرکت خدماتی نیز تاثیر مستقیم دارد .  هر یک از انواع شرکتهای قابل ثبت تعرفه های هزینه ای مخصوص به خود را دارند. این هزینه ها شامل :
هزینه های ثبت شرکت خدماتی به دو بخش حق الوکاله و هزینه های واریزی تقسیم می شوند. با توجه به نوع فعالیت ، میزان سرمایه ، حق الثبت و هزینه روزنامه رسمی هزینه ثبت شرکت خدماتی مشخص می گردد.

مشاوره ثبت شرکت خدماتی

ثبت شرکت خدماتی روال خاصی دارد که موسسان باید نسبت به تمامی مراحل اطلاعات کافی داشته باشند. در غیر این صورت مراحل ثبت شرکت خدماتی با مشکل مواجه می شود و موسسان مجبور می شوند تا یک مرحله را چندین بار تکرار کنند که سبب اتلاف وقت آنها می شود. برگشت مدارک از سوی اداره ثبت شرکت ها  و هزینه های اضافی ناشی از این اشتباهات نیز از دیگر مشکلاتی است که در نتیجه نداشتن اطلاعات کافی در مورد روند ثبت شرکت خدماتی رخ می دهد. پیشنهاد می کنیم که برای پیشگیری از اینگونه مشکلات از مشاوره ثبت شرکت خدماتی توسط کارشناسان و مشاوران باتجربه موسسه حقوقی فرداد رسا استفاده کنید.

الزامات پس از ثبت شرکت خدماتی

پس از ثبت شرکت خدماتی اقداماتی به صورت اجباری می بایست انجام گیرد. این موارد عبارتند از:
۱-انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی
۲-اخذ کد اقتصادی
۳-پلمپ دفاتر تجارتی

کار ثبت شرکت خدماتی خود را به کاردان بسپارید !

مراجعه به متخصص در هر رشته ای یک امر بدیهی و عقلانی است. ثبت شرکت خدماتی واصول حاکم بر آن نیز از این امر مستثنی نیست و اطلاع از قوانین و قواعد حاکم بر انواع ثبت شرکت خدماتی ضروری می باشد. قبل از اینکه تغییرات شرکت به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند و در بسیاری از موارد ثبت شرکت خدماتی به تعویق می افتد که ضرر آن متوجه شرکت و موسسان می شود.
پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که به منظور جلوگیری از صرف هزینه‌های گزاف و سنگین ناشی از تکرار مراحل ثبت شرکت خدماتی بر اثر اشتباهات ثبتی و اتلاف زمان و از همه مهمتر پیشگیری از ایجاد هرگونه نقصی در پرونده‌ی شما ، از یک مشاور آگاه و دلسوز استفاده کنید.به این منظور کارشناسان و مشاوران متعهد و با تجربه موسسه حقوقی فرداد رسا جهت مشاوره ثبت شرکت خدماتی در خدمت شما هستند.

نکاتی در مورد ثبت شرکت خدماتی که باید بدانید !!

در نام شرکت خدماتی می توان از واژه خدماتی استفاده نمود اما نکته حائز اهمیت این است که کلماتی از قبیل خدماتی و…شرحی بر موضوع فعالیت محسوب می شود و در بررسی نام یا نام های درخواستی به منظور رعایت عدم سابقه و تشابه ،جزئی از نام محسوب نمی شود.
کلیه شرکت های خدماتی پس از ثبت شرکت ، جهت عقد قرارداد با دستگاه های اجرایی و شرکت های دولتی، باید نسبت به اخذ گواهی تعیین صلاحیت اقدام نمایند. برای این منظور می بایست  با مرجعه به انجمن های صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی، پشتیبانی ، فنی و مهندسی در استانی که شرکت ثبت شده ، مدارک مورد نیاز را تقدیم آن مرجع محترم نمایند.

از خدمات مشاوره رایگان ثبت شرکت خدماتی موسسه فرداد رسا بهرمند شوید

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.