ثبت برند ساعت :یکی از وسایل شخصی که بیشتر مردم به برند آن اهمیت می دهند و طبق برند و علائم تجاری مشخصی خرید می کنند ساعت می باشد و البته لازم به ذکر است ساعت مچی زنانه و مردانه در این مقاله مورد بحث می باشد. ثبت برند ساعت به کسانی پیشنهاد می شود که در این صنف مشغول به فعالیت هستند و در حال حاضر خواستار توسعه کسب و کار و فروشگاه خود هستند. با توجه به گستردگی انواع برند های ساعت در دنیا و البته در ایران که کل این برندها خارجی هستند و اغلب هیچ نمایندگی در ایران ندارند. البته اغلب این مارک ها و برند را برتر می نامند که عبارتند از رولکس، اوکلی، اومگا، پاتک فلیپ، سیتیزن، تیماکس، سیکو، کاسیو. استفاده از برند دیگران و فروش آنها می تواند شما را کمک کند تا رشد اقتصادی داشته باشید اما ثبت برند ساعت می تواند کمک شایانی به ثبت مالکیت صنعتی شما کند.
شرایط ثبت برند ساعت:با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است،همچنین لازم به یادآوری است که برای ثبت برند ساعت ارائه مجوز از جمله کارت بازرگانی، جواز تاسیس صنایع یا پروانه کسب لازم و ضروری می باشد.
مراحل ثبت برند ساعت
جهت ثبت برند ساعت دو راه پیش روی شماست که می توانید از هرکدام از این روش ها که مایل باشید اقدام به ثبت برند ساعت نمایید:
۱- اقدام به ثبت برند ساعت توسط متقاضی
۲- اقدام به ثبت برند ساعت توسط موسسه حقوقی ثبت فرداد .در این روش کارشناسان حرفه ای و مجرب فرداد رسا شما عزیزان را در مسیر ثبت برند ساعت جهت انجام هرچه بهتر و سریعتر کار راهنمایی و مشاوره می نمایند.
در این روش در بدو امر مشاوره ای تخصصی در این زمینه لازم می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند ساعت میخواهید را با شما در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند ساعت را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه حقوقی فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام خواهد رسید.
مشاوره ثبت برند ساعت  : مشاوره ثبت برند یکی از خدمات نوینی است که در زمینه های حقوقی و ثبتی میتواند شما را درباره کاری که میخواهید شروع کنید راهنمایی میکند و سعی بیشتر موسسات و شرکتهای مشاور این است که به بازرگانان ،تولید کنندگان ، صنعتگران و افراد و اشخاصی که در خدمت ملت و جامعه هستند را یاری دهد تا در عرصه فعالیت های اقتصادی کمترین اشتباه را انجام دهند و بتوانند مفید واقع شوند تا در آینده حرفه ای و شغلی موفق باشند.
موسسه حقوقی فرداد با داشتن کارشناسان مجرب و کارآزموده در زمینه ثبت شرکت ها می تواند یاری گر شما در امر ثبت شرکت سهامی خاص باشد.
‬‬‬‬‬‬‬‬مدارک ثبت برند ساعت
شخص حقیقی:
۱)کپی شناسنامه شخص متقاضی
۲)کپی کارت ملی شخص متقاضی
۳)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
شخص حقوقی:
۱)کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت
۲)کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
۳)کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۶-یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر ۱۰ در ۱۰)
نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
_ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و…
_استفاده از حق تقدم: در صورتی که متقاضی یا متقاضیان ثبت بخواهند به استناد تقاضای ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم (حداکثر تا۶ ماه) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوطه به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف مدت ۱۵روز از آن تاریخ تسلیم نمایند.
_نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تأییدیه مقام صلاحیت دار
_رسید مربوط به پرداخت هزینه های قانونی:
الف) هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی
ب) معادل ارزی کلیه هزینه ها و تعرفه های ثبتی علامت بر مبنای فرانک سوئیس میبایست به شماره حساب ارزی به نام خدمات ثبتی اداره کل مالکیت صنعتی واریز گردد.
حقوق ناشی از ثبت برند
حق استفاده‌ ی انحصاری از یک برند مختص به کسی می باشد که طبق مقررات آن برند را به ثبت رسانده باشد، که بر اساس این قانون :
الف) استفاده از هر برندی که در ایران به ثبت‌ رسیده باشد، توسط هر شخص دیگر غیر از مالک علامت، مشروط به موافقت مالک آن برند می باشد.
ب) مالک برند ثبت‌ شده می ‌تواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی شود که موجب تجاوز به حقوق ناشی از ثبت علامت تجاری شود، در دادگاه اقامه‌ ی دعوی نماید. این حقوق شامل موارد استفاده از برندی می ‌شود که شبیه برند ثبت ‌شده است و استفاده از آن برای کالا یا خدمات مشابه باعث گمراهی عموم می‌ شود.
اضافه بر این موارد، زمانی که خواهان ثابت کند که مالک برند ثبت ‌شده از آن به ‌تنهایی و یا برخلاف ضوابط درج شده در قانون استفاده کرده است و یا مجوز استفاده از آن را صادر نموده یا به طریقی از علامت جمعی استفاده کند یا مجوز استفاده از آن را بدهد که باعث فریب مراکز تجاری یا عمومی نسبت به مبدأ و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت جمعی را باطل می‌ کند.
لازم به ذکر است، نام یا عنوانی که ماهیت یا روش استفاده از آن برخلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا باعث فریب عموم شود، نمی‌تواند به‌ عنوان یک نام تجاری به کار رود و غیرقانونی محسوب می‌ شود.
از خدمات مشاوره ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.