ثبت برند دزدگیر : دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله‌ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی با شکستن یک قفل با اعلام صدا این عمل غیر قانونی را اعلام می نماید. امروزه استفاده از دزدگیر در منازل مسکونی ، مغازه ها ، اتومبیل ها رایج است.دزدگیرهای موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و اشکال مختلفی ارائه شده‌اند، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی می‌باشند. با توجه به گستردگی مصرف این کالا این مقاله به ثبت برد دزد گیر اختصاص داده شده است:
برند یا نام و نشان تجاری عبارت از  علاماتی می باشد که توسط صاحبین کالا یا ارائه کنندگان خدمات طراحی و انتخاب می شود و به ثبت قانونی می رسد تا موجب معرفی و تفکیک محصولات، تولیدکنندگان کالا و خدمات، فروشندگان و تجار مختلف باشد .
مراحل ثبت برند دزدگیر:
جهت ثبت برند دزدگیر دو راه پیش روی شماست که می توانید از هرکدام از این روش ها که مایل باشید اقدام به ثبت برند دزدگیر نمایید:
۱- اقدام به ثبت برند دزدگیر توسط متقاضی
۲- اقدام به ثبت برند دزدگیر توسط موسسه حقوقی ثبت فرداد رسا .در این روش کارشناسان حرفه ای و مجرب فرداد شما عزیزان را در مسیر ثبت برند دزدگیر جهت انجام هرچه بهتر و سریعتر کار راهنمایی و مشاوره می نمایند.
در این روش در بدو امر مشاوره ای تخصصی در این زمینه لازم می باشد کارشناسان موسسه حقوقی فرداد رسا کلیه اطلاعاتی که شما در زمینه ثبت برند دزدگیر میخواهید را با شما در میان میگذارند و مدارک لازم را به شما اعلام میکنند و لازم است که شما  این مدارک را در مدت زمان اعلام  شده در اختیار کارشناس ما بگذارید. مابقی مراحل از طریق کارشناس موسسه حقوقی فرداد رسا پیگیری میشود که شامل تنظیم تخصصی اظهارنامه ثبت برند ، تعیین طبقات کالاهای درخواستی با بررسی جواز شما و نیاز متقاضی ثبت نام سامانه ای و ارسال مدارک لازم به اداره مالکیت صنعتی می باشد.  چنانچه پرونده شما دچار نقص باشد رفع نقص میگردد و در آخر پرداخت مبالغ دولتی به ادره مالکیت صنعتی با گذارندن مدت زمان مقرر و انتشار آگهی ثبت علامت تجاری وکیل پرونده ثبت علامت شما به اداره رفته و تشکیل پرونده می دهد و آگهی تقاضای ثبت برند دزدگیر را تحویل می گیرد. بعد از دریافت آگهی در روزنامه رسمی ثبت نام به عمل می آیدو برای آگهی ۱۰ ساله برند اقدام می شود. شما میتوانید برای کسب  اطلاعات تکمیلی در خصوص ثبت نشان تجاری و ثبت شرکت با مشاورین ما در ارتباط باشید.در صورتی که کار خود را به موسسه حقوقی فرداد رسا بسپارید کلیه مراحل فوق الذکر توسط وکیل ثبت برند و علامت تجاری برای شما به انجام خواهد رسید.
مشاوره ثبت برند دزدگیر  :
اگر برند دزدگیر به خوبی مفهوم دهی و طراحی شود حتی می تواند در سطوح بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد . به یاد داشته باشید برای طراحی برند خود عجله نکنید . خواسته های خود را از برند یادداشت نموده و مفاهیم مورد نظر خود را بسنجید. پس از آن با یک یا چند طراح مشورت نموده و با بهترین طراح برای طراحی لوگو یا علامت تجاری خود همکاری نمایید. به هیچ عنوان نباید طراحی برند را چیزی ساده در نظر داشته باشید.
همچنین ثبت برند دزدگیر نیز در ابعاد داخلی و بین المللی یک مهارت و دانش و تخصص است . باید تمام جوانب قانونی و حقوقی بررسی شود . سرمایه گذاری بر روی برند سرمایه گذاری کمی نخواهد بود . تصور کنید دقیقاً لحظه ای که برند و علامت تجاری شما به سوی موفقیت است ناگهان به دلیل یک بی توجهی در ابتدای ثبت دچار مشکل شده و تمام سرمایه شما بر باد رود . پس بهتر است با مشاورین و متخصصین ثبت برند فرداد تماس گرفته و مشورت کنید تا شما را راهنمایی نمایند .
هزینه ثبت برند دزدگیر  : در معنای واقعی کلمه، برند دارایی سرمایه‌ای است. منتها دارایی سرمایه نا مشهود است که متاسفانه در خیلی از ترازنامه‌ها درج نمی‌شود. اما همین دارایی سرمایه‌ای نیازمند سرمایه‌گذاری دوباره است. برند همانند دارایی‌های سرمایه‌ای دچار استهلاک می‌شود و از ارزش آن سالانه درصدی کاسته می‌شود، مگر آنکه دوباره سرمایه‌گذاری شود تا ارزش آن افزایش یابد.
برند دارای نرخ بازگشت است و درصد قابل‌توجهی از فروش شرکت مدیون برندسازی است، بنابراین برندسازی هزینه نیست، بلکه دارایی‌های استراتژیک شرکت است. تجربه شرکت‌های کوچک با سابقه بیش از ۱۵۰ سال نشان می‌دهد آنها هیچ‌گاه برندسازی را مترداف با هزینه‌سازی ندانسته‌اند.
در مورد هزینه ثبت برند دزدگیر باید بدانید که هزینه ی واریزی بر حسب حقیقی یا حقوقی بودن متقاضی ثبت علائم تجاری متفاوت می باشد.
*علاوه بر هزینه های واریزی ،هر علامت تجاری چاپ دو آگهی در روزنامه ی رسمی کشور را نیز دارد که با توجه به تعداد خطوط و ابعاد علامت تجاری و سیاه سفید یا رنگی بودن آن هزینه خواهد داشت
*در مورد متقاضیان خارجی که در اجرای مقررات کنوانسیون پاریس،تقاضاهای خود را مستقیماَ تسلیم مرجع ثبت(اداره ثبت علائم اداره کل مالکیت صنعتی)می نمایند
برای اعلام هزینه نهایی ثبت برند دزدگیر ابتدا نیاز است تا کارشناسان و متخصصان ثبت برند ما در موسسه حقوقی فرداد رسا نام و علامت شما را مورد بررسی قراردهند و اقدام به استعلام آن نمایند.
‬‬مدارک ثبت برند دزدگیر
شخص حقیقی:
۱)کپی شناسنامه شخص متقاضی
۲)کپی کارت ملی شخص متقاضی
۳)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
شخص حقوقی:
۱)کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت
۲)کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
۳)کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۶-یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر ۱۰ در ۱۰)
نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
ویژگی های یک برند خوب:
– برند به طور کلی باید بیان کننده هدف تولید محصول یا خانواده محصولات، منافع آن ها و یا طرز استفاده از محصولات را در خود بگنجاند.
– به طور کلی برند هایی که ساده تر، با حروف کمتر ارائه می شوند، بیشتر به ذهن می مانند و بهتر موفق می شوند. به عنوان مثال نایک و بیک دو نمونه از این نام های موفق هستند پس باید در هنگام ارائه و انتخاب نام، به کوتاه بودن و خوش تلفظ بودن آن دقت شود.
– رند باید مبلغ جنس شما باشد و با شنیدن نام آن بتوان آن را تبلیغی تلقی کرد.
– همچنین برند باید بخشی از یک حالت و طبیعت دائمی باشد. از طرفی جذاب بودن و شفاف و ساده بودن برند نیز اهمیت دارد.برخی برند ها به دلیل معنی یا مواردی از این دست، امکان ثبتشان وجود ندارد بنابراین توجه به پیشینه ی فرهنگی و معنای نام ها دقت کنید.
– آوای ترکیبی حروف برند باید ارائه دهنده نوایی خاص باشد که گوش نواز باشد تا به ذهن بماند.
– هنگامی که نامی انتخاب می کنید نباید از برند های دیگر که عموما موفق هم هستند تقلید کنید چرا که امکان شکایت صاحب برند اصلی نیز وجود دارد.
– برند باید تک آوا باشد و نتوان آن را به شکل های مختلف تلفظ کرد.
– معنی و نحوه ی بیان برند نباید در خود به صورت توهین به شخص و گروه و اقوامی خاص اثری داشته باشد.
– هر چه برند تصور لذت بخشی در ذهن مردم برجای گذارد موفق تر است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.