برند بدون کارت بازرگانی

ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی : اگر شما تولید کننده محصولات یا خدماتی در داخل کشور هستید و به تبادل کالا با خارج از کشور نمی پردازید و تاکنون اقدامی برای اخذ کارت بازرگانی انجام نداده اید اما تصمیم گرفته اید تا ثبت برند برای محصولات و خدمات خود انجام دهید، نگران نباشید زیرا ثبت برند ارتباط تنگاتنگی با اخذ کارت بازرگانی ندارد!!

فواید ثبت برند را می دانید ؟

در صورتی که تولید کنندگان یک محصول به هر میزان هم که روی کیفیت آن کار کنند ، اگر محصول مد نظر دارای برند نباشد ،مشتری قادر نخواهد بود که آن محصول را بشناسد . برند سبب شناخته شدن و معرفی محصول به مشتریان می گردد.
تا هنگامی که علامت تجاری محصول خود را ثبت ننمایید ؛ قادر نخواهید بود که ادعایی در رابطه با برند مد نظر داشته باشید ، ولی بعد از اینکه برند را به ثبت رساندید ، افراد دیگر ، نمی توانند از برند محصولات شما استفاده نمایند و قانون از شما حمایت خواهد کرد.
بهترین طریق برای شناساندن محصولات خود به مشتری ، تبلیغات می باشد و زمانی تبلیغات و بازاریابی امکان پذیر می گردد که شما برند خود را به ثبت برسانید.
بعد از اینکه مشتریان محصولات با کیفیت تولید شده به وسیله شرکت شما را با برندتان شناختند و از طریق ثبت برند قادر شدید که در بازار به شهرت و اعتبار دست پیدا کنید ؛ می توانید نمایندگی برند خود را متقاضیان واگذار کنید.
ثبت برند و حمایت قانونیی سبب به دست آوردن اعتبار جهت دریافت وام و تسهیلات می گردد . برای اینکه موسسات مالی و بان که هم به شما اعتماد نمایند شما باید اعتبار داشته باشید.

آیا راهکاری برای ثبت برند لاتین بدون کارت بازرگانی وجود دارد ؟

پاسخ : بله . میتوانید از کارت بازرگانی فردی که مورد اعتماد شماست استفاده نمایید و برند لاتین خود را ثبت نمایید . مثلا بصورت ۹۰ در صد شما و ۱۰ در صد فردی که کارت بازرگانی دارد . پس از ثبت برند در دفترخانه این برند را کاملا به خودتان انتقال دهید یعنی ۱۰ در صد به نام فرد به شما منتقل شود .

نحوه ثبت برند لاتین :
برای ثبت برند لاتین با ما تماس بگیرید سپس با مشورت کارشناسان موسسه فرداد رسا تعیین نام و طراحی برند شما انجام می شود .

مدارک ثبت برند لاتین :

  • برای اشخاص حقوقی کپی روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات و برای اشخاص حقیقی این مورد نیاز نمیباشد .
  • گواهی امضا مدیر عامل از دفترخانه اسناد رسمی
  • کپی شناسنامه کارت ملی مدیر عامل و دارندگان حق امضا
  • کپی جواز تاسیس، جواز کسب ، پروانه بهره برداری
  • کپی کارت بازرگانی .لازم بذکر است برای ثبت برند لاتین این مدرک الزام آور میباشد .
  • نمونه برند لاتین بصورت رنگی

اصول نام گذاری برند:

اسمی را برای برند محصولات و خدمات خود انتخاب نمایید که قابل نگارش به زبانهای دیگر باشد.
اگر اسمی که برای برند انتخاب نام برند می کنید توصیف کوتاهی از محصولات و خدمات باشد یا ویژگی های محصول را نشان دهد بسیارعالیست. (البته درصورتیکه قصد دارید دامنه ی فعالیت خود را گسترش دهید مناسب نمی باشد.)
اسم کوتاه و با مفهومی را برای برند انتخاب نمایید.
اسمی را انتخاب کنید که همگان بتوانند آن را تلفظ کنند، اسم های عجیب و غریب که حتی خودتان هم به سختی آن را تلفظ می کنید مناسب نیست.
اسمی را برای برند انتخاب کنید که قابلیت ثبت داشته باشد و از نظر اخلاقی و قانونی دچار مشکل نباشد.
ثبت برند دارای ۴۵ طبقه بندی متفاوت است، نامی را که برای برند انتخاب می کنید قبلا نباید در همان طبقه ثبت شده باشد و باید منحصر به فرد باشد.

قانون درباره‌ ثبت برند چه می‌گوید؟

ماده های ۵۷۶ تا ۵۸۲ قانون تجارت ایران، مربوط به ثبت برند و نام تجاری هستند. این فصل قانون، «اسم تجارتی» نام دارد و در آن به کلیات ثبت یک نام برای یک فعالیت تجاری پرداخته شده است.
علاوه بر این، قانون ثبت اختراعات، طرح های صنعتی و علائم تجاری نیز در سال ۱۳۸۶ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. در فصل سوم این قانون، درباره ی ثبت علامت تجاری با جزئیات کامل صحبت شده است.

اگر برند خود را ثبت کردیم، می‌توانیم فعالیت تجاری را شروع کنیم؟

شما باید برند خود را ثبت کنید تا کسی نتواند دیگر از آن استفاده کند یا آن را جعل کند. اما برای شروع فعالیت تجاری، ثبت برند کافی نیست. شما باید متناسب با نیاز خود اقدام به ثبت شرکت نمایید و فعالیت تجاری خود را شروع کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.