ثبت برند آبمیوه : امروزه جهت فروش ،صادرات هر نوع کالا و خدمات به برند تجاری نیاز داریم جهت ثبت برند آبمیوه ابتدا باید بدانیم که طبقه بندی کالایمان در کدام طبقه از تقسیم بندی اداره علامت جای می گیرد و سپس جهت ثیت برند تجاری احتیاج به انتخاب یک نام برای برند خود داریم که مهمترین مرحله از فرآیند برند سازی ما میباشد و با توجه به استراتژی مورد علاقه خود میتوانیم نامی مرتبط یا غیر مرتبط با رسته کاری خود انتخاب کنیم و نام انتخابی ما می تواند دارای معنی یا بدون معنی باشد و مورد بعد جهت ثبت برند آبمیوه این است که جستجو بنماییم که نام انتخابی ما توسط شخص حقیقی یا حقوقی دیگری قبلا انتخاب شده است یا خیر ؟؟
که در این صورت می توان با اضافه کردن کلماتی به برند مورد علاقه خود به ثبت برند آبمیوه مورد علاقه خود دست یابیم.
شرایط ثبت برند آبمیوه
با توجه به ارزش علائم تجاری و اهمیتی که یک علامت تجاری ممکن است در تعیین میزان موفقیت یک محصول در بازار داشته باشد، تضمین اینکه در بازارهای مربوط به ثبت رسیده باشد بسیار ضروری است،همچنین لازم به یادآوری است که برای ثبت برند آبمیوه ارائه مجوز از جمله کارت بازرگانی، جواز تاسیس صنایع یا پروانه کسب لازم و ضروری می باشد.
‬‬‬‬‬مدارک ثبت برند آبمیوه
شخص حقیقی:
۱)کپی شناسنامه شخص متقاضی
۲)کپی کارت ملی شخص متقاضی
۳)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)نمونه علامت تجاری در کادر ۱۰ در ۱۰
شخص حقوقی:
۱)کپی شناسنامه مدیر عامل شرکت
۲)کپی کارت ملی مدیر عامل شرکت
۳)کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
۴)کپی مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
۵)کپی کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
۶-یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر ۱۰ در ۱۰)
نکته:در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.
در صورت سه بعدی بودن علامت، ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند.
_ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط به عنوان مثال: جواز اعلامیه تاسیس از صنایع یا پروانه بهره برداری صنایع یا پروانه ساخت . وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا پروانه کسب و…
حقوق ناشی از ثبت برند آبمیوه
حق استفاده‌ ی انحصاری از یک برند مختص به کسی می باشد که طبق مقررات آن برند را به ثبت رسانده باشد، که بر اساس این قانون :
الف) استفاده از هر برندی که در ایران به ثبت‌ رسیده باشد، توسط هر شخص دیگر غیر از مالک علامت، مشروط به موافقت مالک آن برند می باشد.
ب) مالک برند ثبت‌ شده می ‌تواند علیه هر شخصی که بدون موافقت وی از علامت استفاده کند و یا شخصی که مرتکب عملی شود که موجب تجاوز به حقوق ناشی از ثبت علامت تجاری شود، در دادگاه اقامه‌ ی دعوی نماید. این حقوق شامل موارد استفاده از برندی می ‌شود که شبیه برند ثبت ‌شده است و استفاده از آن برای کالا یا خدمات مشابه باعث گمراهی عموم می‌ شود.
اضافه بر این موارد، زمانی که خواهان ثابت کند که مالک برند ثبت ‌شده از آن به ‌تنهایی و یا برخلاف ضوابط درج شده در قانون استفاده کرده است و یا مجوز استفاده از آن را صادر نموده یا به طریقی از علامت جمعی استفاده کند یا مجوز استفاده از آن را بدهد که باعث فریب مراکز تجاری یا عمومی نسبت به مبدأ و یا هر خصوصیت مشترک دیگر کالا و خدمات مربوط گردد، دادگاه علامت جمعی را باطل می‌ کند.
لازم به ذکر است، نام یا عنوانی که ماهیت یا روش استفاده از آن برخلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد و یا باعث فریب عموم شود، نمی‌تواند به‌ عنوان یک نام تجاری به کار رود و غیرقانونی محسوب می‌ شود.
بر اساس ماده ی ۳۲ برندها در موارد ذیل قابل ثبت نیستند:
برند انتخاب شده نتواند کالاها یا خدمات یک موسسه را از کالاها و خدمات موسسه ی دیگر متمایز نماید.
برند انتخاب شده خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
برند انتخاب شده مشابه یا تقلید نشان نظامی ، پرچم یا سایر نشان های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور ، سازمان های بین الدولی یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی تاسیس شده اند ،بوده یا موارد مذکور یکی از اجزای آن علامت باشد، مگر آن که توسط مقام دارای صلاحیت کشور مربوط یا سازمان ذی ربط مجوز استفاده از آن برند صادر شود.
عین یا به طرز گمراه کننده ای شبیه یا ترجمه ی یک علامت یا نام تجاری باشد که برای همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به موسسه ی دیگری در ایران معروف است.
عین یا شبیه آن قبلا برای خدمات غیر مشابه ثبت و معروف شده باشد ، با این شرط که عرفأ میان استفاده از برند و مالک برند معروف، ارتباط وجود داشته و ثبت آن به منافع مالک برند قبلی لطمه ای وارد نکند.
عین برندی باشد که قبلا به نام مالک دیگری ثبت شده است و یا تاریخ تقاضای آن مقدم یا دارای حق تقدم برای همان کالا و خدمات و یا برای کالا و خدماتی است که به لحاظ ارتباط و شباهت باعث فریب شود.
مشاوره ثبت برند آبمیوه
قبل از اینکه برند آبمیوه به ثبت برسد باید مراحل زیادی را طی کند که برخی از مدیران به رویه اداری آن آشنایی کافی ندارند و در بسیاری از موارد ثبت برند آبمیوه به تعویق می افتد که ضرر آن متوجه شرکت و موسسان می شود. حال اگر شرکت ها با مشاور حقوقی مشورت کنند، در زمان ثبت برند با هیچ مشکلی مواجه نخواهند شد و تمامی مراحل اداری توسط او انجام می شود. در برخی از کمپانی های بزرگ، چندین مشاور حقوقی به صورت تیمی با یکدیگر کار می کنند.
شما عزیزان می توانید به منظور مشاوره ثبت برند با موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید و از تجارب و اطلاعات کارشناسان و مشاوران حرفه ای این موسسه بهره مند شوید.
از خدمات مشاوره ثبت برند موسسه فرداد رسا بهرمند شوید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.