8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

تمدید علامت تجاری

موسسه فرداد رسا > ثبت  > تمدید علامت تجاری

تمدید علامت تجاری

تمدید علامت تجاری : مراحل و شرایط تمدید علامت تجاری توضیح از کارشناسان ثبت برند و علائم تجاری موسسه فرداد رسا
وقتی برند یا علامتی را به ثبت می رسانیم از زمانی که اظهار نامه را ارائه می دهیم قانون از شما حمایت می کند ولی صاحب علامت یا قائم مقام یا نماینده قانونی او،می تواند ثبت علامت را تا شش ماه پس از انقضای مدت اعتبار آن،هر ده سال یک بار تجدید نماید.در این صورت حق استعمال انحصاری ده سال،با صاحب علامت خواهد بود و به همین طریق،هر تجدید ثبت حق مزبور را برای ده سال دیگر تضمین می نماید.
متقاضیان تمدید علامت تجاری میتوانند برای انجام فرآیند تدید برند خود به دو صورت اقدام کنند:
۱-توسط خود متقاضی
۲- از طریق وکلای فعال در موسسات حقوقی ثبت شرکت ها  به ثبت برسانند .که در این صورت کارشناسان و مشاوران مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی فرداد رسا در خدمت متقاضیان گرامی می باشند تا کار تمدید برند را برای این عزیزان در اسرع وقت انجام دهند.
درخواست تمدید ثبت علامت تجاری باید حاوی نکات ذیل باشد:
۱-شماره و تاریخ ثبت اظهارنامه و علامتی که تمدید آن مورد درخواست است.
۲-طبقه یا طبقات کالاها و خدماتی که علامت برای تشخیص آن ها ثبت شده است.
۳-اسم و آخرین نشانی کامل مالک علامت ثبت شده یا نماینده قانونی وی در صورتی که درخواست توسط نماینده به عمل آید.
تبصره ۱-درخواست تمدید ثبت وقتی پذیرفته می شود که هزینه تمدید پرداخت شده باشد.
تبصره ۲-در موقع تمدید ثبت مرجع ثبت مکلف است طبقه محصولات را مطابق با جدیدترین ویرایش طبقه بندی بین المللی در دفتر ثبت و گواهی نامه تمدید ثبت علامت را بر اساس آن تصحیح نماید.هزینه تغییر طبقات ناشی از اعمال ویرایش جدید طبقه بندی بین المللی و هزینه انتشار آگهی مربوط به روزنامه رسمی به عهده مالک علامت خواهد بود.
تبصره ۳-مالک علامت می تواند ضمن درخواست تمدید درخواست جداگانه را برای تقلیل طبقه یا کالاها و خدماتی که علامت برای آن به ثبت رسیده است بدون پرداخت هزینه ثبت تغییر،تسلیم مرجع ثبت نماید.
تبصره ۴-در صورت تغییر طبقات یا کالاها مندرجات این ماده با انجام تغییرات لازم به هزینه مالک علامت در روزنامه رسمی آگهی می شود.
مرجع ثبت پس از دریافت درخواست تمدید ثبت و ضمائم،آن را در دفتر مربوط وارد کرده و بر روی هر یک از نسخ درخواست تاریخ دریافت و شماره آن را با قید و نسخه دوم آن که دارای همان مشخصات نسخه اصلی است بعد از امضاء و مهر به عنوان رسید به درخواست کننده مسترد خواهد کرد.

مراحل تمدید علامت تجاری

۱- متقاضی تقاضانامه و اظهارنامه ثبت علامت تجارتی تکمیل شده مربوط به تجدید علامت به انضمام گواهی تجدید ثبت علامت خریداری شد از دایره فروش اوراق بهادار را به مسئول اداره مالکیت صنعتی تسلیم نماید.
٢- مسئول اداره دستور ثبت تقاضا در دفتر اندیکاتور را صادر و مدارک ابرازی را جهت ضمیمه شدن به پرونده به بایگانی ارسال و کارشناس را تعیین می نماید.
٣- کارشناس پس از وصول مدارک ابرازی پیش نویس آگهی تجدید ثبت علامت تجارتی را تهیه و متقاضی جهت پرداخت حق الثبت به حسابداری هدایت و وفق روش توضیح داده شده در صفحات قبل متقاضی پس از پرداخت وجه به بانک ملی و ارائه فیش به حسابداری و ممهور شدن اظهارنامه به اداره مراجعه می نماید.
۴- اظهارنامه به اداره تسلیم شود مسئول اداره پس از بررسی پیش نویس آگهی را امضا و به ماشین نویسی ارجاع می نماید و پس از تحریر گواهی توسط مسئول مذکور امضا ء و در دفاتر قانونی ثبت علامت تجارتی ثبت خواهد شد.
۵- گواهی تجدید علامت صادر و پس از احراز هویت و اخذ رسید تحویل صاحب علامت یا وکیل قانونی او خواهد شد.

مدارک تمدید علامت تجاری یا برند

الف)اشخاص حقیقی
۱-کپی شناسنامه و کارت ملی مالک علامت
۲-نمونه علامت و تکمیل فرم اطلاعات مورد نیاز
۳-مهر و امضاء وکالتنامه
ب)اشخاص حقوقی
۱-کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان حق امضاء
۲-کپی روزنامه رسمی شرکت و تمام تغییرات
۳-نمونه علامت و تکمیل فرم اطلاعات
۴-مهر و امضاء وکالتنامه

مشاوره ثبت برند

اگر برند به خوبی مفهوم دهی و طراحی شود حتی می تواند در سطوح بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد . به یاد داشته باشید برای طراحی برند خود عجله نکنید . خواسته های خود را از برند یادداشت نموده و مفاهیم مورد نظر خود را بسنجید. پس از آن با یک یا چند طراح مشورت نموده و با بهترین طراح برای طراحی لوگو یا علامت تجاری خود همکاری نمایید. به هیچ عنوان نباید طراحی برند را چیزی ساده در نظر داشته باشید.
همچنین ثبت برند نیز در ابعاد داخلی و بین المللی یک مهارت و دانش و تخصص است . باید تمام جوانب قانونی و حقوقی بررسی شود . سرمایه گذاری بر روی برند سرمایه گذاری کمی نخواهد بود . تصور کنید دقیقاً لحظه ای که برند و علامت تجاری شما به سوی موفقیت است ناگهان به دلیل یک بی توجهی در ابتدای ثبت دچار مشکل شده و تمام سرمایه شما بر باد رود . پس بهتر است با مشاورین و متخصصین ثبت برند موسسه فرداد رسا  تماس گرفته و مشورت کنید تا شما را راهنمایی نمایند .

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی