8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

تغییر علامت تجاری

موسسه فرداد رسا > ثبت  > تغییر علامت تجاری

تغییر علامت تجاری

تغییر علامت تجاری : آیا می توانیم پس از ثبت برند خود تغییری در آن ایجاد کنیم؟ آیا یک کالای دیگر از یک طبقه کالایی غیر از طبقه کالایی فعلی برند خود را می توانیم به برند موجود اضافه ویا از آن کم کنیم؟ در جواب باید بگوییم ، بله این گونه تغییرات در برند امکان پذیر می باشد.هنگامی که علامت تجاری در طبقه خاصی و برای کالای خاص ثبت گردیده است و بعدا می خواهیم کالاها یا طبقات آن را افزایش دهیم می بایست ثبت اضافه کالا یا طبقه انجام دهیم. مثلا کلمه خاصی جهت تولید خشکبار در طبقه ۳۱ ثبت گردیده و حال می خواهیم این علامت جهت تولید قهوه و چای طبقه ۳۰ نیز ثبت گردد. جهت انجام این کار می بایست مانند ثبت علامت تجاری از ابتدا عمل نمود.
همچنین هنگامی که قصد هرگونه تغییر در شکل و ظاهر علامت تجاری خود را داریم نیز بایستی به روش فوق عمل نماییم.

روش های تغییر ثبت برند یا علامت تجاری

جهت ثبت تغییرات برند دو راه پیش روی شماست که می توانید از هرکدام از این روش ها که مایل باشید اقدام به ثبت تغییرات برند نمایید:
۱- اقدام به ثبت تغییرات برند توسط متقاضی
۲- اقدام به ثبت تغییرات برند توسط موسسه حقوقی موسسه فرداد رسا .در این روش کارشناسان حرفه ای و مجرب موسسه فرداد رسا شما عزیزان را در مسیر ثبت تغییرات برند جهت انجام هرچه بهتر و سریعتر کار راهنمایی و مشاوره می نمایند.

مراحل ثبت اضافه کالا و طبقه و تغییر علامت تجاری

خرید سه نسخه اظهارنامه ثبت علامت تجاری و تکمیل آن توسط متقاضی یا وکیل قانونی وی.( چنانچه تغییر علامت مد نظر باشد، ده قطعه از تصویر علامت مذکور به همراه مدارک تحویل اداره گردد ).
مسئول اداره بررسی مقدماتی را انجام داده و دستور اخذ حق الثبت اظهارنامه را صادر و متقاضی به حسابداری اداره هدایت می شود.مسئول حسابداری فیش مربوطه را صادر و متقاضی به شعبه بانک مالی مستقر در سازمان ثبت مراجعه و پس از پرداخت وجه فیش پرداختی را به حسابداری تسلیم و مسئول مربوطه پس از انعکاس در دفاتر اقدام به ممهور نمودن اظهارنامه می نماید.
متقاضی اظهارنامه را تقدیم اداره مالکیت صنعتی کرده و مسئول اداره ضمن صدور دستور ثبت اظهارنامه در دفتر اظهارنامه و تعیین کارشناس اظهارنامه را به بایگانی جهت ضمیمه نمودن به پرونده ارسال می دارد.
اظهارنامه ثبت دفتر اظهارنامه و دفتر تعیین طبقات کالا می شود.اوراق اظهارنامه به مهر ممهور و نسخه ثالث تحویل متقاضی می گردد.پرونده به همراه سوابق ضمیمه شده جهت بررسی در اختیار کارشناس مربوطه قرار می گیرد.
کارشناس پرونده را بررسی و در صورت عدم مشاهده سابقه ثبت یا مشابهت با علایم ثبت شده در ظرف ۱۵ روز اقدام به تهیه پیش نویس آگهی ثبت علامت نموده ضمن تایید جهت امضا به مسئول اداره تسلیم می نماید.
مسئول اداره پس از بررسی و امضا به ماشین نویسی ارجاع و پس از تحریر پیش نویس آگهی به امضای مسئول اداره رسیده و در دفتر اندیکاتور ثبت و جهت درج در روزنامه رسمی به متقاضی تحویل می شود.( چنانچه تغییر علامت مورد درخواست بوده و متضمن تصویر یا نوشته خاصی باشد قبل از مراجعه به روزنامه رسمی کلیشه لازم تهیه و به همراه تقاضای ثبت علامت به دفتر روزنامه تسلیم گردد).
پس از درج آگهی در روزنامه و انتشار آن ، متقاضی سی روز ( با احتساب دو روز اضافی ) پس از درج در روزنامه رسمی با در دست داشتن یک نسخه از روزنامه رسمی حاوی درج آگهی و یک برگ تقاضای ثبت علامت و اصل تصدیق ثبت به اداره مالکیت صنعتی مراجعه و به مسئول اداره تسلیم نماید.
مسئول اداره ضمن بررسی مقدماتی به کارشناس معینه ارجاع می دهد و کارشناس پس از بررسی و ملاحظه عدم وصول اعتراض متقاضی را جهت پرداخت حق الثبت به حسابداری هدایت و متقاضی وفق موارد قبلی به حسابداری مراجعه و ضمن پرداخت حق الثبت به شعبه بانک ملی مستقر در سازمان ثبت و ممهور شدن اظهارنامه توسط حسابداری، مدارک را به کارشناس ارائه و کارشناس اقدام به تهیه آگهی ثبت علامت تجاری ( با تغییر علامت اضافه طبقات و درج در ظهر تصدیق ) ثبت نموده مراتب را به نظر مسئول اداره می رساند.
مسئول اداره پس از بررسی و امضای آگهی به ماشین نویسی ارجاع و پس از تحریر آگهی و ظهر تصدیق ثبت را امضا و به مسئول ثبت در دفاتر ( اظهارنامه – طبقات ) ارجاع و پس از صدور تحویل متقاضی می گردد تا به روزنامه رسمی جمهوری اسلامی تسلیم گردد.
پس از درج در روزنامه رسمی متقاضی یک نسخه از روزنامه مذکور را به اداره مالکیت صنعتی ارائه و مسئول اداره دستور ضبط در پرونده و تحویل تصدیق ثبت را صادر می نماید.
تصدیق ثبت پس از احراز هویت در قبال اخذ رسید تحویل صاحب علامت یا وکیل قانونی او می گردد.

مشاوره تغییر برند یا علامت تجاری

ناگزير همه انسانها در طول زندگي اسنادي را امضا مي كنند كه هر واژه آن داراي بار حقوقي است و ميتواند تعهداتي را بر ذمه مستقر و يا حقي را سلب يا به ديگري منتقل نمايد.لذا بدون مشورت با مشاور حقوقی و وكيل دادگستری، اين امر مي تواند خسارات بعضا جبران ناپذيري را ايجاد نمايد.
کارشناسان و مشاوران ثبت برند ما در موسسه حقوقی فرداد رسا برای جلوگیری از اتلاف وقت و وجود مانع برای ثبت تغییرات برند یا علامت تجاری شما به صورت تخصصی اقدام  می نمایند .و پیگیری های لازم  را در مسیر ثبت  ثغییرات برند بخوبی برایتان انجام می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی