هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

شرکت چیست ؟ شرکت همانطور که از نامش پیداست از خانواده کلماتی مانند شراکت و شریک می باشد. به طور کلی شرکت به معنای این است که اشخاصی (از ۲ نفر به بالا) جمع شوند و مجموعه ای را با هم تشکیل دهند و با آن مجموعه فعالیت های اقتصادی انجام دهند، نفعی ببرند و پس از کسر هزینه های انجام گرفته، سود باقیمانده را بین اعضای شرکت تقسیم کنند.

پرکاربردترین قالب های ثبت شرکت کدامند ؟

شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود نوعی از شرکت های تجاری است که حداقل با ۲ شریک قابلیت ثبت دارد.

افرادی که قصد ثبت شرکت بازرگانی را دارند شرکت مسئولیت محدود را انتخاب می کنند. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت ها یک میلیون ریال در نظر گرفته شده است. مدت مسئولیت هیات مدیره در شرکت مسئولیت محدود، نامحدود است مگر اینکه در اساسنامه به ترتیب دیگری در نظر گرفته شده باشد. مسئولیت و ضمانت شرکاء در شرکت با مسئولیت محدود تا سقف میزان سرمایه است. در کشورهای خارجی برای امور بازرگانی و عمومی اکثرا شرکت با مسئولیت محدود ( LTD ) را انتخاب می کنند.

شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص نوع دیگری از شرکت های تجاری می باشد. برای ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضا ۳ نفر است. حداقل سرمایه برای ثبت این نوع شرکت به میزان یک میلیون ریال می باشد. وجود ۲ بازرس در شرکت سهامی خاص الزامی است. وجود هر یک از سمت های مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص اجباری می باشد. شرکت های عمرانی ، شهرداری که معمولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند، شرکت سهامی خاص را انتخاب می کنند. اعتبار هیات مدیره شرکت سهامی خاص ۲ سال خورشیدی و بازرسین ۱ سال مالیاتی می باشد و پس از انقضاء باید تمدید و یا تعویض شوند (یعنی در کل حداقل ۳ عضو و ۲ بازرس برای ثبت شرکت سهامی خاص نیاز می باشد).

هزینه ثبت شرکت چقدر است ؟

هزینه ثبت یک شرکت هزینه یک خدمت است نه یک کالا. شما هر گاه قصد خرید یک کالا را دارید می دانید که چه چیزی دارید می خرید، با برند های مختلف آن آشنایی دارید و می دانید که فرق مدل های مختلف آن کالا چیست و همه اینها به دلیل آگاهی و شناخت شما از آن کالا می باشد. اگر این خدمت یک خدمت حقوقی و مشاوره برای یک خدمت حقوقی مثل ثبت شرکت باشد به دلیل عدم آگاهی در این زمینه قطعا دچار سردرگمی های زیادی خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود برای شخصی که درخواست ثبت با سرمایه شرکت ۱۰۰،۰۰۰ ( صد هزار تومان ) دارد را به شرح ذیل می باشد.

هزینه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه و کپی برابر اصل مدارک ( تنها هزینه پرداختی از جانب مشتریان)
قیمت ثبت شرکت و تعیین نام در سامانه ثبت شرکت و تعیین نام به مبلغ ۵،۰۰۰ ( پنج هزار تومان )
تهیه پاکت پستی و تحویل مدارک ثبت شرکت به باجه های پستی منتخب ثبت شرکت ها و هزینه پست که جمعا حدود ۳۰،۰۰۰ ( سی هزار تومان ) می باشد و پرداختی از طرف موسسه ما می باشد.

دانلود لیست دفاتر پستی منتخب قبول مدارک تاسیس و تغییرات اشخاص حقوقی در تهران

حق الوکاله وکیل موسسه جهت پیگیری امور ثبتی به مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ ( دویصت و پنجاه هزار تومان )
هزینه حق الثبت در اداره ثبت به مبلغ حدودی ۲۰،۰۰۰ ( بیست هزار تومان )
کارمزد موسسه میزان جهت پیگیری امور که کمترین میزان هزینه در بین تمامی موسسات ثبتی می باشد به مبلغ ۱۴۵،۰۰۰ تومان ( یکصد و چهل و پنج هزار تومان )

همانطور که در بالا گفته شد قیمت ثبت شرکت در موسسه میزان در مقایسه با سایر خدمات دهنگان، کمترین میزان هزینه ثبت در کشور و به صورت فوری در کمتر از ۱۰ روز می باشد.

نکته: هزینه درج آگهی در سامانه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار ( بسته به نوع فعالیت شرکت از ۱۵۴ الی ۳۰۰ هزار تومان متغییر می باشد).

این هزینه متغییر به دلیل کوتاه بودن یا بلند بودن موضوع موسسه و نوع روزنامه کثیر می باشد. یعنی هزینه درج آگهی تاسیس در روزنامه همشهری از روزنامه ابرار بیشتر بوده و متقاضی باید هزینه بالاتری را پرداخت نماید. در نهایت هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود توسط موسسه میزان جزو کمترین قیمت ها در بین تمامی موسسات می باشد که به قیمت اعلامی شرکت، هیچ هزینه دیگری اضافه نخواهد شد.

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در موسسه میزان نیز پایین ترین قیمت در تهران می باشد که غیر از این هزینه هیچ هزینه ی دیگری را پرداخت نخواهید کرد. قیمت اعلامی، تمامی هزینه ثبت یک شرکت سهامی خاص می باشد. قیمت ثبت شرکت سهامی خاص علی الرغم پیچیده تر بودن نسبت به ثبت شرکت مسئولیت محدود از قیمت ثبت یکسانی ( فقط در موسسه میزان ) برخوردار می باشد.

هزینه ثبت یک شرکت سهامی خاص برای متقاضیان ثبت با سرمایه اولیه ۱۰۰،۰۰۰ تومان ( صد هزار تومان ) به شرح ذیل می باشد:

هزینه درخواست گواهی عدم سوء پیشینه که تنها هزینه پرداختی از جانب مشتریان می باشد.
ثبت اولیه و تایید نام شرکت در سامانه ثبت شرکتها و تعیین نام به مبلغ ۵۰،۰۰۰ ( پنجاه هزار تومان )
تهیه پاکت پستی و تحویل مدارک ثبت شرکت به باجه های پستی منتخب و هزینه پست که جمعا حدود ۳۰،۰۰۰ ( سی هزار تومان ) می باشد و پرداختی از طرف موسسه ما می باشد.
حق الوکاله وکیل موسسه جهت پیگیری امور ثبتی به مبلغ ۲۵۰،۰۰۰ ( دویصت و پنجاه هزار تومان )
هزینه حق الثبت در اداره ثبت به مبلغ حدودی ۲۰،۰۰۰ ( بیست هزار تومان )
کارمزد موسسه میزان جهت پیگیری امور که کمترین میزان هزینه در بین تمامی موسسات ثبتی می باشد به مبلغ ۱۰۰،۰۰۰ تومان ( یکصد هزار تومان )

همانطور که در بالا گفته شد هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در موسسه ما، کمترین میزان هزینه ثبت در کشور و به صورت فوری در کمتر از ۱۰ روز می باشد.

نکته: هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی بستگی به کوتاه بودن یا بلند بودن موضوع فعالیت شرکت یعنی تعداد کلمات و کادر روزنامه متفاوت می باشد و از ۱۵۴ هزار تومان تا ۳۳۸ هزار تومان متفاوت می باشد.

همچنین بهنگام درج آگهی در روزنامه کثیر الانتشار نیز بستگی به تعداد کلمات و نوع روزنامه کثیر می باشد. یعنی هزینه درج آگهی ثبت شرکت در روزنامه همشهری از روزنامه ابرار بیشتر بوده و متقاضی باید هزینه بالاتری را پرداخت نماید.

هزینه های ثبت موسسه غیر تجاری به شرح ذیل است:

۱- هزینه مشاوره تخصصی با کارشناسان موسسه : کاملا رایگان

۲- هزینه تعیین نام شرکت ۴/۰۰۰ تومان (چهار هزار تومان)

۳- هزینه تهیه پوشه، پاکت، گیره، پست و اقلامی از این دست حدودا ۳۰/۰۰۰ تومان (سی هزار تومان)

۴- حق الوکاله وکیل دادگستری حدودا ۲۰۰/۰۰۰ تومان (دویست و چهل هزار تومان)

۵- هزینه حق الثبت ۵۰/۰۰۰ تومان (پنجاه هزار تومان)

۶- کارمزد موسسه  ۱۵۰/۰۰۰ تومان (صد و پنجاه هزار تومان)

نکته: پس از ثبت موسسه غیر تجاری در اداره ثبت شرکت ها و دریافت مدارک و اوراق مهر و امضاء شده ثبتی از قبیل اساسنامه، شرکتنامه، صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و صورتجلسه هیئت مدیره موسسه، اقدامی که مطابق با قانون تجارت ضروری است، اعلان عمومی از طریق انتشار آگهی ثبت موسسه در روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار موسسه است که هزینه های مربوط به انتشار آگهی ثبت موسسه در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار بستگی به تعداد کلمات و حروفی دارد که روزنامه های فوق بر اساس اطلاعات موسسه غیر تجاری منتشر می کنند و همچنین هزینه آگهی ثبت موسسه در روزنامه کثیرالانتشار تا حدود زیادی بستگی به نوع روزنامه ای دارد که انتخاب می نمایید.

هزینه انتشار آگهی ثبت موسسه غیر تجاری در روزنامه کثیر الانتشار با توجه به اینکه کدام روزنامه را انتخاب کرده باشید تفاوت بسیاری دارد، اما با فرض بر اینکه روزنامه انتخابی شما روزنامه ابرار باشد، هزینه آن تقریبا با هزینه روزنامه رسمی یکسان است و به طور میانگین و بر اساس تعداد کلمات و حروف اطلاعات ثبتی موسسه، از ۱۴۰/۰۰۰ تومان (صد و چهل هزار تومان) به بالا است.

ریز هزینه های ثبت شرکت چگونه می باشد ؟

هزینه تعیین و استعلام نام شرکت

بخش تعیین نام شرکت ، جزو اولین و مهمترین بخش برای ثبت شرکت می باشد . در این قسمت شما باید حداکثر ۵ اسم انتخاب کنید . اسم ها باید بیش از سه سیلاب باشد و همچنین دارای معنی فارسی باشد . برای راهنمایی بیشتر این موضوع به مقاله ” راهنمای انتخاب نام شرکت ” مراجعه کنید .

هزینه تنظیم اساسنامه شرکت + اوراق ثبتی

پس از استعلام نام شرکت + دریافت مدارک از طرف و بارگذاری آن در سامانه ثبت شرکت ها ، حتما نیاز به تنظیم صورتجلسات و اوراق مربوطه به صورت دقیق می باشد که این فرایند توسط کارشناسان و وکلای بخش اداری موسسه صدرا صورت می گیرد .

هزینه پستی ثبت شرکت

پس از تعیین نام و هنگام تکمیل مدارک می بایست از طریق باجه های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفا از طریق این باجه ها اقدام نمود .

هزینه حق الثبت

منظور از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه های مختلف متغیر می باشد ، هزینه حق الثبت با توجه به سرمایه ثبت شرکت متغییر می باشد . سرمایه ثبت شرکت حداقل یک میلیون ریال می باشد که هزینه حق الثبت با توجه به سرمایه به تصاعدی متغییر می باشد .

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

به طور کلی ثبت شرکت در دو نوبت روزنامه می گردد ، ابتدا در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکتها پرداخت می شود و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی است . طریقه ی محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکتها بستگی به تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت دارد و هر چقدر موضوع شرکت بیشتر و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج افزایش می یابد .

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده

هزینه مربوط به پاکت اداره پست ، پوشه مربوطه و همچنین گیره

هزینه روزنامه رسمی شرکت چقدر است ؟

بعد از پست مدارک به اداره ثبت و دریافت تاییدیه سامانه و رجوع به اداره ثبت برای دریافت آگهی ثبت شرکت، تا زمانی که این آگهی ثبت در روزنامه رسمی شرکت آگهی نشده و به اطلاع عموم نرسد درواقع انگار شرکت شما ثبت نشده است. پس حسن ختام ثبت شرکت، آگهی شدن ثبت شرکت شما در روزنامه های رسمی و کثیر الانتشار می باشد. که هزینه آگهی ثبت شرکت همان درج در روزنامه رسمی می باشد.

هزینه روزنامه کثیرالانتشار و رسمی جدا از هم بوده و بسته به میزان موضوع شرکت متفاوت می باشد. یعنی هرچه موضوع طولانی تر باشد هزینه روزنامه کثیرالانشتار شما نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه آگهی روزنامه رسمی کشور متغییر می باشد. چــرا؟

چونکه هزینه آگهی روزنامه ها متغییری از تعداد کادر و بزرگی آگهی می باشد. پس هرچقدر موضوع فعالیت طولانی تر و تعداد اعضا بیشتر باشد تعداد خطوط آگهی شما بیشتر شده و مبلغ بیشتری برای درج آگهی در روزنامه رسمی باید پرداخت نمایید. هزینه روزنامه رسمی ثبت شرکت از ۱۵۴ هزار تومان تا ۳۳۸ هزار تومان متغییر می باشد. ۱۵۴ هزار تومان برای موضوعات خیلی کوتاه و برای موضوعات شرکت بلندتر و طولانی تر گاها تا بیشتر از ۳۳۸ هزار تومان می باشد.

هزینه روزنامه کثیر الانتشار شرکت

علاوه بر درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور، باید در روزنامه های کثیر الانتشار نیز آگهی درج شود، هزینه روزنامه کثیر الانتشار نیز همانند روزنامه رسمی از همان شرایط تبعیت نموده و فقط کمی بالاتر می باشد.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.