استعلام رتبه بندی شرکت ها

استعلام رتبه بندی شرکت ها : استعلام رتبه شرکت های پیمانکار – استعلام رتبه شرکت های مشاور – استعلام شرکت های رتبه دار – با کارشناسان موسسه فرداد رسا همراه شوید تا طلاعات جامع و کاملی در مورد استعلام رتبه بندی شرکت ها دست یابید .

استعلام رتبه شرکت های پیمانکاری

اگر می خواهید در زمینه کاری و کسب و کار خود پیشرفت کنید و هر روز یک پله از رقبای خود بالاتر بروید، می توانید با استعلام رتبه یک شرکت به نهادهای فعال این مهم را انجام دهید.
بسته به حوزه ای که در آن فعالیت می کنید، شرکت شما در رتبه متفاوتی قرار می گیرد. برای استعلام رتبه شرکت های پیمانکاری بهتر است بدانید این رتبه بندی در ۱۱ رشته می باشد و از ۱ تا ۵ تعریف شده است. هم چنین شرکت های مشاور رتبه های ۱ تا ۳ را دارا می باشند.
شما از شرایط رتبه بندی شرکت ها خبر دارید؟!!!!
برای شرکت های پیمانکاری اخذ رتبه شرکت یکی از موارد مهم به حساب می آید. زیرا اولین گام مهمی است که در جهت رشد شرکت برداشته می شود.
مثلا اگر می خواهید برای یک شرکت پیمانکاری رتبه اخذ کنید، بهتر است مهندسی را که در همین زمینه کاری ۷ سال سابقه بیمه دارد یا دو مهندس که دارای ۳ سال سابقه بیمه مرتبط هستند، به کار بگیرید. توجه داشته باشید سابقه بیمه ای که گفته می شود بیمه ای است که این مهندس در شرکتی که دارای رتبه بوده مشغول به کار بوده و پرداخت شده است. در غیر اینصورت غیرقابل قبول است.
هم چنین باید حداقل ۵۰ درصد از اعضای هیئت مدیره دارای مدرک کارشناسی باشند و شرکت حداقل ۶ ماه فعالیت کرده باشد. بنابراین می توان گفت این اخذ رتبه یک معیاری برای مقیاس گذاری و ضمانت کیفیت و کمیت ارائه خدمات و دفاع حقوق بهره وران توسط پیمانکاران می باشد.
برای اخذ رتبه بندی شرکت های پیمانکاری باید در ابتدا از شرایط لازم برای اخذ رتبه بندی پیمانکاران اطلاع پیدا کرده و سپس از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانی برای رتبه بندی اقدام کنید. توجه کنید رتبه بندی شرکتهای پیمانکاری دارای قوانین خاص در هر شهری است که برای تهران برای صدور رتبه بندی پیمانکار، باید شرکت کد بیمه و کد اقتصادی داشته باشد.
برای رتبه بندی شرکت ها چه مراحلی باید طی شود؟
مراحل اخذ رتبه شرکتهای پیمانکاری و روند خاصی که دارد همگی با ثبت نام در ساجات شروع می شود که سامانه جامع جهت تشخیص صلاحیت شرکتهای پیمانکاری محسوب می شود و تنها مرجع رسیدگی به درخواست اخذ رتبه و رتبه بندی شرکت های پیمانکار است و دیگر سایتهای مرتبط جهت رسیدگی به دیگر امور مربوطه در بستر اینترنت قرار گرفته اند و ساجات جهت ثبت درخواستهای شرکتها برای گرفتن رتبه آنها که از ۵ شروع میشود و بالاترین رتبه ۱ است. دقت شود که سامانه تشخیص صلاحیت پیمانکاران برای اخذرتبه میباشد و برای امور دیگری بایستی از طریق دیگر مراجع اقدام شود

چگونه برای استعلام رتبه بندی شرکت اقدام کنیم؟

متقاضیان به دو صورت می توانند اقدام کنند:
۱- استعلام رتبه بندی شرکت ها توسط خود متقاضی
۲- استعلام رتبه بندی شرکت ها از طریق وکلای فعال در موسسات حقوقی ثبت شرکت ها  .که در این صورت کارشناسان و مشاوران مجرب و کارآزموده ما در موسسه حقوقی فرداد رسا در خدمت متقاضیان گرامی می باشند تا کار استعلام رتبه بندی شرکت ها را برای این عزیزان در اسرع وقت انجام دهند.

مراجع استعلام رتبه بندی شرکت ها

جهت استعلام وضعیت رتبه شرکت و تعداد کارهای در دست اجرا شرکت ها می توانید به آدرس اینترنتی ذیل مراجعه نمایید:
www.sajar.mporg.ir
در ابتدای صفحه پیغام ظرفیت ریالی مجاز با توجه به پایه رتبه و نوع رشته مشخص شده است و پس از ورود به صفحه اصلی در قسمت جستجو نام کامل شرکت را وارد نمایید، پس از بارگذاری با کلیک بر روی نام شرکت می توانید مشخصات شرکت و تعداد کار های در دست اجرا و ظرفیت آزاد را مشاهده نمایید.
استعلام رتبه شرکت های پیمانکاری در بخش ها و رشته های مختلف :

 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته ساختمان و ابنیه
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته راه و ترابری
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته صنعت و معدن
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته تاسیسات و تجهیزات
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته کشاورزی
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته آب
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته نیرو
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته مرمت آثار باستانی
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته کاوش های زمینی
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته نفت و گاز
 • استعلام رتبه شرکتهای پیمانکاری در رشته ارتباطات

شرایط عمومی احراز صلاحیت مشاوران به شرح زیر میباشد:
۱ -تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران
۲ -دارا بودن تحصیلات تخصصی حداقل کارشناسی برای هریک از اعضای هیأت مدیره، مدیر عامل و افراد امتیازآور شرکتهای مشاور الزامی است.
۳-در دوران محرومیت یا محکومیت و یا ممنوعیتهای موثر در کارهای خدمات مشاوره، پیمانکاری، طرح وساخت بطور کلی در زمینه فعالیتهای نظام فنی و اجرایی نباشد.
۴-انجام خدمات مشاوره در زمینه فعالیتها مرتبط در اساسنامه شرکت قید شده باشد .
۵-تعهد به اینکه از امتیاز افراد فنی الزامی شرکت، در شرکتهای پیمانکاری و یا شرکت ها ی مدیریت طر ح و مؤسسات و شرکتهای مهندسان مشاور و دیگر شرکتها و یا سازمانهایی که این قبیل خدمات را انجام می دهند استفاده نشده باشد.
۶-اشتغال به کار تمام وقت افراد فنی الزامی امتیازآور در شرکت به استثناء اعضاء هیات علمی دانشگاه ها ضروریست
عوامل موثر بر تشخیص صلاحیت برای پایه سه و به شرح زیر میباشد:
الف ) نیروی انسانی متخصص طبق آیین نامه مشاوران
ب ) ساختار مدیریتی
پ ) امکانات پشتیبانی

 • استعلام رتبه مشاور در رشته های زیر انجام می شود
 • استعلام رتبه مشاور در رشته معماری و شهرسازی
 • استعلام رتبه مشاور در رشته راه و ترابری
 • استعلام رتبه مشاور در رشته آب
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته کشاورزی
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته انرژی
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته پست و مخابرات
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته صنعت
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته معدن
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته نفت و گاز
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته مطالعات آماری
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته میراث فرهنگی
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته خدمات مدیریتی
 •  استعلام رتبه مشاور در رشته خدمات برنامه ریزی و اقتصاد

مراحل استعلام رتبه بندی شرکت ها

برای استعلام رتبه شرکت میتوانید از سایت ساجار استفاده کنید.
برای ارزیابی پیمانکاران دارای رتبه ساجات هیئتی تشکیل می شود که شامل افراد زیر است:
مجری پروژه
ذیحساب
مدیر امور فنی مهندسی
نماینده امور پیمانکاران
نماینده مشاور کارفرما (مشاور یا مدیر پروژه)
در صورتی که این سمت ها در دستگاه های اجرایی وجود نداشته باشد، افراد با وظایف مشابه، عضو هیئت می شوند. بالاترین مقام دستگاه اجرایی این مشابهت را تشخیص می دهد.
وظایف هیئت ارزیابی پیمانکاران ساجات
این هیئت کفایت اطلاعات و مدارک پروژه را بر طبق دستورالعمل تهیه این مدارک و هم چنین کفایت مدارک دعوت نامه ارزیابی توان اجرای کار را مورد بررسی قرار می دهد. هم چنین ارزش وزنی معیارهای ارزیابی توان اجرای کار را مشخص کرده و جدول سنجش امتیازها را تنظیم می کند. هم چنین توان اجرای کار پیمانکاران بررسی می شود و فهرست کوتاهی توسط پیمانکاران تهیه می شود.
اگر هیئت ارزیابی تشخیص دهد پروژه از لحاظ پیچیدگی در طرح یا اجرا یا هردو ویژگی های مخصوصی دارد، می تواند از پیمانکاران رتبه بندی شده، درخواست پایه ای بالاتر از پایه تعیین شده در آیین نامه تشخیص صلاحیت پیمانکاران ساجات، بنماید.
جلسات رسمی هیئت ارزیابی پیمانکاران باید با حضور مجری پروژه یا نماینده بالاترین مقام دستگاه اجرایی برگزار شود و تصمیم هایی که در این هیئت گرفته می شود، با رای گیری بوده و حداقل سه رای مثبت از طرف هیئت داشته باشد.

مشاوره استعلام رتبه بندی شرکت ها

کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی فرداد رسا برای جلوگیری از اتلاف وقت شما اقدام به استعلام رتبه بندی شرکت شما می نمایند .و پیگیری های لازم در مسیر اخذ رتبه بندی شرکت شما را بخوبی برایتان انجام می دهند.

مطلب مرتبط :

اخذ گرید مشاور

اخذ گرید پیمانکاری

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.