8:00 - 19:00

ساعات کاری : شنبه تا پنجشنبه

026-32717893

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

فیسبوک

جستجو
 

اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

موسسه فرداد رسا > ثبت  > اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

اخذ رتبه ۵ پیمانکاری : شرایط اخذ رتبه ۵ , پیمانکاری مراحل اخذ رتبه ۵ پیمانکاری , مدارک اخذ رتبه ۵ پیمانکاری , با کارشناسان اخذ گرید و رتبه بندی موسسه فرداد رسا باشید
امروزه بسیاری از متولیان شرکت های پیمانکاری و یا مشاوره برای جذب پروژه های دولتی و همچنین جذب سرمایه و پروژه ها خصوصی اقدام به اخذ رتبه می نمایند . برای رتبه بندی شرکت های پیمانکار ملاک اصل تعداد نیروی فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره یک شرکت است ولی برای رتبه بندی شرکت های مشاور علاوه بر نیروی فنی و مهندسی، امکانات فنی و نرم افزاری آن شرکت ها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. برای ارتقاء رتبه از ۵ به ۱ در شرکت های پیمانکاری مبلغ ریالی پروژه های انجام شده در ۱۵ سال اخیر توسط شرکت و نیروی فنی و مهندسی شرکت ارزیابی می گردد و در صورتی که شرکت امتیاز مورد نظر را کسب کند و اظهارنامه مالیاتی واجد شرایط را داشته باشد در آن صورت می تواند رتبه خود را از ۵ به رتبه های بالاتر ارتقاء دهد .
معاونت راهبردی نهاد ریاست جمهوری شرکتهای پیمانکار را در ۱۱ رشته مختلف رتبه بندی می کند که عبارتند از :
۱٫ ساختمان
۲٫ راه و ترابری
۳٫ صنعت و معدن
۴٫ تاسیسات و تجهیزات
۵٫ کشاورزی
۶٫ آب
۷٫ مرمت آثار باستانی
۸٫ کاوش های زمینی
۹٫ ارتباطات
۱۰٫ نفت و گاز
۱۱٫ نیرو
رتبه بندی شرکتهای پیمانکار در ۱۱ رشته معرفی شده و در پایه های (۱،۲،۳،۴،۵) انجام می گیرد که پایه ۵ کمترین و ۱ بیشترین پایه است . اخذ رتبه ۵ پیمانکاری اولین گام در عرصه اخذ رتبه برای شرکت ها به شمار می آید
جهت کسب رتبه بندی پایه ۵ شرکت می بایست امتیاز نفرات را برای رشته ( رشته های) درخواستی به صورت مجزا داشته باشد که محاسبه این امتیاز براساس مدرک تحصیلی و سابقه اعضای هیات مدیره انجام می گیرد .
جهت کسب پایه چهار (۱،۲،۳،۴) شرکت می بایست امتیاز نفرات و سقف تجربه کاری تعیین شده برای هر رشته و پایه و سقف توان مالی تعیین شده برای هر رشته و پایه را به صورت مجزا داشته باشد .

مراحل اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

متقاضی پس از مطالعه کلیه آیین نامه های مصوب معاونت راهبردی، می بایست باتوجه به شرایط شرکت اقدام به دریافت پایه و رشته مورد نظر نماید.
در ابتدا باتوجه به فهرست مدارک الصاقی در سایت ساجات (همچنین ضمیمه در همین صفحه)، مدارک مورد درخواست را آماده کرده و در سایت ساجات شروع به ثبت نام می نماید . این مرحله شامل ۲ قسمت (ثبت نام اولیه و ثبت نام مرحله دوم) می باشد. در مرحله اول شناسه و گذر واژه اول دریافت شده و ثبت نام ابتدایی (ورود اطلاعات اولیه شرکت) انجام می شود و در مرحله دوم پس از تایید معاونت راهبردی و دریافت شناسه و گذر واژه دوم، کلیه اطلاعات شرکت باتوجه به رشته و پایه درخواستی بر روی سایت قرار گرفته و کلیه مدارک در محلهای مربوطه و تعریف شده الصاق می گردد . در نهایت پس از ورود و الصاق اطلاعات و مدارک بطور کامل پرونده جهت بررسی به سازمان مربوطه ارسال می گردد . سازمان مربوطه پس از بررسی پرونده (این بخش ممکن است طی چندین مرحله انجام پذیرد)، و تأیید آن پرونده الکترونیکی شرکت را به استانداری ارسال کرده و کلیه مدارک بطور فیزیکی توسط استانداری دریافت شده و نسبت به صدور کارتکس شرکت اقدام مینمایند .
عوامل اساسی موثر بر رتبه بندی پیمانکاران
تعداد نيروي فني ومهندسي يك شركت وميزان سابقه كارآنها
ميزان سوابق شركت و مبلغ كل قراردادهاي انجام شده
توانائي مالي شركت
توضيح اينكه براي پائين ترين رتبه كه منظورهمان رتبه ۵ است نيازي به ارائه سوابق كاري و يا توانائي مالي شركت نمي‌باشد.

شرایط اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

– جهت اخذ رتبه نخستین قدم ثبت یک شرکت است که حداقل مدرک تحصیلی بیش از نیم اعضای هیئت مدیره آن می بایست کارشناسی بوده باشد.  ( داشتن يك شركت با مسئوليت محدود يا سهامي خاص)
– درمیان اعضای هیئت مدیره وجود یک از دو شرط ذیل الزامی است: به کارگیری یک مهندس با سابقه ۷ سال سابقه بیمه و زمینه کاری مرتبط که ترجیحا سابقه ی بیمه آن از شرکت دارای رتبه رد شده باشد.و یا وجود دو مهندس با ۳ سال سابقه بیمه مرتبط و زمینه.ناگفته نماند در صورت وجود دو مهندس با سابقه بیمه در اعضای هیئت مدیره شرکت می تواند در دو شاخه متفاوت تقاضای اخذ رتبه را داشته باشد.
– ۳/۲ اعضاء هيئت مديره شركت بايد حتما ليسانس باشند.درهيئت مديره شركت حتما بايد دونفر داراي مدرك مهندسي حضور داشته باشند كه حداقل يك نفر ازآنها داراي سه سال سابقه كار مستند به بيمه در رشته مورد تقاضا باشد ومهندس فوق بتواند سوابق بيمه وكارخود را كتبا” ارائه دهد
– چنانچه يك شركت براي رتبه ۵ تقاضا مي‌دهد مجازاست حداكثر در دوشاخه مختلف مثلا راه و ابنيه تقاضا دهد ولي چنانچه تقاضا در دوشاخه باشد بايد هردونفر مهندس فوق الذكر داراي سابقه كار و بيمه باشند ولي چنانچه تقاضا در يك رشته باشد فقط يكي ازمهندسين نيازاست كه داراي ۳ سال سابقه باشد و ديگري مي تواند بدون سابقه باشد.
– براي يك شركت كه فرضا تازه تاسيس شده و هيچ سوابق كاري ندارد حداكثر مي‌توان تقاضاي رتبه ۵ داد كه اين تقاضا ميتواند در دو رشته يا يك رشته باشد.
–  براي اينكه بتوان رتبه ۵ را به ۴ ارتقاء داد شركت بايد به مقدارحدنصاب لازم متناسب با هررشته قرارداد انجام شده در رشته مورد تقاضا ارائه دهد.

مدارک اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

برای تنظیم و تهیه ی نامه درخواست گواهی نامه برای تعیین صلاحیت پیمانکاری نام شرکت، شماره ثبت، کد اقتصادی، شناسه ملی، رشته و رتبه ها خطاب به ریاست محترم انجمن صنفی پیمانکاران ذکر می شود.
برای این منظور ابتدا باید کپی برابر اصل مدارک زیر را تهیه کنید:
کلیه صفحات اساسنامه
صورت جلسه سهامداران
اظهارنامه و تقاضا نامه ی ثبت شرکت
مدرک تحصیلی کلیه ی افراد امتیاز آور و مدیر عامل
آگهی تاسیس و روزنامه ی هیئت مدیره و کلیه آگهی های روزنامه
برای موارد زیر نیز باید کپی برابر اصل کلیه ی افراد امتیازآور و مدیرعامل و سهامداران را تهیه کنید:
صفحه اول شناسنامه و صفحه توضیحات شناسنامه
پشت و روی کارت ملی
پشت و روی کارت پایان خدمت
هم چنین افراد امتیاز آور باید گواهی کار از شرکت هایی که قبلا در آن فعالیت داشته اند، با ذکر تاریخ شروع و پایان و عنوان کار به عنوان مثال ” کارشناس تاسیسات مکانیکی”  یا ” کارشناس اجرایی ساختمان و ابنیه”، ارائه کنند.

مشاوره اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

موسسه حقوقی فرداد رسا در راستای اخذ رتبه مشاوران و پیمانکاران فعالیت چشم گیری دارد. شما مشاوران گرامی در صورت تمایل به اخذ رتبه ۵ پیمانکاری می توانید با کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه حقوقی فرداد رسا تماس بگیرید تا شما را در این مسیر راهنمایی نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

تماس با کارشناسان حقوقی